Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy németjuhász mennyit bír...

Egy németjuhász mennyit bír futni?

Figyelt kérdés
A családba nemsokára érkezik egy kis németjuhász kan. Mivel elég sportos család vagyunk, szoktunk menni túrázni, biciklizni, azt szeretnénk, ha minél többet tudna velünk jönni. Az lenne a kérdés, hogy felnőtt korában hány km-t tud közepes tempóban ügetni/futni? (kölyök korban csak gyalog túrákra vinnénk a fokozatosságot 100%ban betartva)

2016. ápr. 5. 00:55
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:

9 ezt a kölyöktáp/felnőtt-táp dolgot még nem tudtam, de a tenyészrővel az elhozatalakor mindneképp egyeztetni fogok, hogy ő miket ajánl még:)

10 a származása nekem is fontos (nem akarom kiállításra hurcolni meg ilyenek, csak egy egészséges jó küllemű kutyát szeretnék) hónapokig keresgéletme, hogy melyik kennel lenne a legmegfelelőbb, és több helyen érdeklődtem egyszerre, úgyhogy eléggé körbejártam a témát:)

2016. ápr. 5. 10:53
 12/35 A kérdező kommentje:
ja igen még a 6os 9esnek:), hogy az eleján a royal canin maxi junior tápot fogja kapni, ami direkt ilyen nagytestű kölyök kutyáknak készült:)
2016. ápr. 5. 10:54
 13/35 anonim ***** válasza:

a royal szerintem nem egy jó táp, összetevőileg, de ezt te döntöd el. amit érdemes megfontolni esetleg, az a plusz kiegészítő, pl. zöldkagyló. az izületeknek jót tesz. az enyém valami más porcerősítőt kapott anno állatorvostól, mert elég gyorsan nőtt (semmi baja nincs ma).

hogy milyen tempóban tud ügetni az a szoktatáson is múlik, a legtöbb kutya azért gyorsabb az embernél és tovább is bírják. szerintem nem lesz baj, látszik, hogy nem fogod túlterhelni, akkor meg nem lesz baj. egy kölyök is mehet már túrákra, úgyis tudni fogod, mire kiviheted, hogy mennyi az amennyit még bír, nem kell túlnyomni. és legyen inkább sovány! ez fontos, ne hidd el azt, hogy kölyökkori hájnak kell lenni rajtuk, az max babakorra igaz. lehessen érezni a bordáit, legyen dereka, akkor nem lesz baj.

2016. ápr. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
0%

A RoyalCanin tenyleg a kozepkategoria alja.


Miert nem egy BorderCollie-t veszel magad melle, azok lelolhetetlenek durvan sokat birnak, sooot! Melle meg marha okosak is ha ilyen aktiv csalad vagytok furcsallom, hogy ez a duracell nyuszi fel sem merult.

2016. ápr. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:

13-as köszönöm a választ, semmi képp nem lesz túlterhelve, de nem fog belustulni+ májustól kutyaoviba járunk ahol a fajtársakkal is kijátszhatja magát:)

A royal canin szerintem nem rosz táp, tekintve h árkategótiában inkább a felsőbe tartozik, a mostani beaglenk valamivel olcsóbb tápot kap (nem sokkal), de makk egészséges, gyönyörű a szőre és a foga még mindig (12 éves) és nagyon aktív a korához képest ha olyan túrára megyünk, amit még boldogan teljesít még mindig jön velünk:)


Visszatérve a royal caninra, én úg yvettem észre, hogy sokkal kevesebb annál drágább táp van, mint olcsóbb. Ha valaki tud ilyen árkategóriában jobb minőségű tápot, akkor az ajánlatokat szívesen fogadom:)


14-es a border collie feltevésre elég egyszerű a válaszom. egyszerűen a németjuhász nekem a kutyák "királya", miután az volt az első kutyám és nagyon nagy barátok voltunk:) meg amúgyis nagyon szép és okos fajtának tartom:)

2016. ápr. 5. 16:47
 16/35 A kérdező kommentje:
Ja az lemaradt az ízületvédő készítményekkel az állatorvossal mindenképp konzultálni fogok, hogy ő mit ajánl:)
2016. ápr. 5. 16:48
 17/35 A kérdező kommentje:
14es a fajtaválasztást kiegészítve, tényleg semmi bajom a colliekkal, mert nem vitatom, hogy ők a legokosabb fajta, de nekem is már úgymond a "génjeimben van" a németjuhász, ugyanis már nagypapámnak is, édesapámnak is fiatal korában németjuhászai voltak. Ha az első nem hal meg olyan hamar és nem lettünk volna tesómmall olyan kicsik akkor biztos , hogy megint németjuhász vesznek apáék, de így helyette 2 beagle lett, és most szeretnék visszakanyarodni:)
2016. ápr. 5. 17:04
 18/35 anonim ***** válasza:

Ertelek. Ha nemetjuhasz, akkor az. Csak epp kutyat szerintem az ember celnak megfeleloen valaszt nem pedig "szepsegbol". Ez minden kutyatarto elso parancsolata. Termeszetesen a dontes a tied.


Mi orijennel etetunk minosegben a csucs (termeszetesen kutyaja valogatja) arban termesztetesen dragabb, de nem annyival, hogy ne erne meg. Az ember biztos alapokra epit szerintem ez a kutyaknal is igy van fiatalkoraban megkapja a maximumot, akkor elete vegeig egy remekformaban levo kutyad lehet. Termeszetesen mindenki masra eskuszik, de a kolyokorban mindennel fontosabb a normalis mindenben gazdag taplalas.


Ott az acana, a taste of the wild, a RealnAture, ezek mind premium kategorias cuccok es sokkal nem dragabbak (pl. royal cannin 12 kilos 15 Huf ming az orijen 20k szerintem ez nem dramai kulonbseg, ming minosegben eg es fold).

2016. ápr. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
18as vagyok. Annyi meg, hogy a leirasodbol sut, hogy neked aktiv kutyara van szukseged. A B-Collie (es a terelo kutyak nagy resze) tokeletesen passzol ahhoz az eletvitelhez, amit te leirtal. Nekik 4 ora massziv fizikai teljesitmeny nem hogy nem kottyan meg, kifejezetten igenyli. Tehat elsosorban en nem az intelligenciaja miatt javasolnek ilyen tipusu kutyat, hanem a magas fizikai energia szintje miatt. Tovabbra is a dontes a tied, de erdemes lenne alternativakat is megnezned (a Nemetjuhasz nem kifejezetten az a sport kutya szerintem, de remek munkakutya ez ketsegtelen).
2016. ápr. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
100%
Egy jó vérvonalú német juhász majdnem ugyanolyan aktív, mint egy bc, ráadásul a bc sem egységes, ott is vannak csak a szépségre tenyésztett macik, amik közel sem annyira aktívak, mint amennyire kéne egy igazi bordernek.
2016. ápr. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!