Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajtat javasoltok...

Milyen kutyafajtat javasoltok (kirandulas, apportirozas, gyerek)?

Figyelt kérdés

Bar mindenki a retriverek egyik fajtajat, javasolna es maga a kutya egy remek pelda, mivel hasonszoru kutyafajtat keresunk, de NEM retrivert.


Ha tudtok segiteni, milyen hasonlo habitusu kutya fajta van meg a "piacon", Meretre nyugodtan lehet nagyobb mert a szobacirkalok annyira nem kirandulosak szerintem.


Elore is koszonom a valaszokat!



2016. ápr. 8. 20:48
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Vagy a gyerek legyen 3 éves minimum, vagy a kutya. Újszülött mellett ne vegyetek kölyök kutyát mert valamelyik repülni fog, és fogadni mernék, hogy a kutya lesz az. Esetleg egy nyugisabb, picit idősebb menhelyi keverék? A shibával az a helyzet, hogy nagyon cuki meg minden, de nem könnyű eset. Ovi, suli szinte kötelező, nem kezdőnek való, határozott nevelést igényel, gyerek mellett nem vállalnám (kölyökként).
2016. ápr. 9. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Most látom, hogy shibátok most van, elnézést. Ezek szerint nem vagytok kezdők, de kölyköt baba mellé Így sem tartok jó ötletnek. A Berni mondjuk megfelelő lehet, de nem hiszem,hogy nagyon kirándulós fajta
2016. ápr. 9. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

A shiba mar megvan egy ideje vele nekem nincs gondom, de nagy kirandulasokat nem lehet vele kivitelezni, viszont a parom szeretne. A shiba nem kerdes, hogy marad.


Neztuk ezt a Ausztral Cattle Dog kutyat es szinten remenyteljes fajtanak tunik szabadidos tevekenyseghez. Valakinek esetleg van-e tapasztalata veluk?

2016. ápr. 9. 07:51
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Pont olyan mozgékony mint a border collie :/ Inkább nem ajánlom. Terrierek közül nézz valamit szerintem ha a menhely nem opció
2016. ápr. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Én 1 éves voltam, amikora szüleim vettek mellém egy kölyök fekete németjuhászt, és én nagyon hálas vagyok nekik, nagy barátok lettünk:D
2016. ápr. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Szóval szerintem nem zárja ki a kisgyerek a kölyökkutyát:)
2016. ápr. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Szetter, vizsla nem őriz házat, ha ez is szempont. A berni meg a hosszabb kirándulásokat nem bírná szerintem, a nagy bundájával meg a mackós termetével. A közepes termetű pásztorkutyák közül válogass.
2016. ápr. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Bordert biztos nem XD az "belelat" a lelkembe tul okos nekem az a kutya. Vizslat is nezem, csak egeszsegugyileg picit problemasnak tunik a fajta.


De akkor a celra valaki kozepes termetu terelot javasoltok ha jol latom.


Megyegyszer nagyon koszonom a valaszokat kutatok meg a megfelelo utan!

2016. ápr. 9. 13:28
 19/23 anonim ***** válasza:
Terelők közül inkább egy kevésbé aktívat
2016. ápr. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
ha mindenképp terelő kutyát szeretnél, akkor nagyon figyelj arra, hogy nyugis alomból legyen, mert ha elkezdi ott terelgetni a csaláádot az nem jó senkinek:/ szerintem ami jó lehet még erre a célra foxi, közepes snauzer, beagle (a gyerekek húzhatják fülét farkát nem valószínű, hogy odakap, nagyon nyugis, de ha kell kimegy a világból én egyértelműen ezt a fajtátát javasolnám), ausztrál juhászkutya,
2016. ápr. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!