Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Veletek már volt ilyen?

Veletek már volt ilyen?

Figyelt kérdés

kutyával mentem az úton. mellettünk volt füves terület és őt pórázzal együtt ráengedtem. láttam, hogy jön egy kisgyerekes család én félrehúzódtam magam mellé vettem a kutyát mert tudtam hogy oda akarna menni megszaglászni a kicsit (már több kisgyerekkel találkozott, szokták simogatni is), de semmi ártó szándék nem volt benne. a szülők látták, hogy nagy kutya és félre is húzódtam, de a gyereket hagyták tovább futni felénk. erre az én kutyám felállt és kicsit elkezdett húzni, de nem engedtem, ergó hozzá sem ért a gyerekhez, de a szülők olyan fejjel néztek engem mintha most akartam volna meggyilkolni a gyereküket és még elnézést is kértem, de csak mentek tovább, mintha meg se hallották volna. után jött a nagymama aki úgy gondolta muszály a helyzethez hozzá szólnia és megkérdezte miért nincs rajta szájkosár. én normálisan elmondtam neki, hogy nem kötelező csak tömegközlekedésen illetve, ha veszélyes másokra nézve. ő meg mondta, hogy ez nem így van és hogy törvényt szegek stb. erre csak annyit mondtam, hogy tessék utána olvasni. erre megkaptam, hogy szemtelen vagyok. erre annyit válaszoltam, hogy felelős kutyatartó vagyok és tisztában vagyok a törvényekkel és az én kutyám nem veszélyes. erre még azt is megkaptam hogy nagyszályú és szemtelen is vagyok...

most komolyan cselekedtem rosszat? direkt félrehúzódtam, nem engedtem a gyerek közelébe, de szájkosarat meg nem rakok rá mert nem harap. nyilván szeleburdibb volt a kutyám mert nem volt akkor lehetőségünk kivinni, de ezzel tisztában is voltam...

ti hogy gondoljátok?



2016. márc. 26. 23:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmi rosszat nem csináltál! Az ilyen emberekkel nem kell foglalkozni.
2016. márc. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem ertem ha nem ért hozza a kutyád a gyerekekhez mégis mi bajuk van.Nekem border colliem van nagyon baratsagos de az idegenekre felugrál, persze nem engedem neki de van amikor erdős részen setaltatom elengedtek. Képzelem akor mekora hisztit vernének ki ha ráugrik a kutyám valamelyikőjukre.
2016. márc. 26. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyeneknek én élből visszakérdezek, hogy és a gyereken miért nincs?

Ha már úgyis szemtelennek gondol, akkor nem mindegy? Aki ilyeneken vitatkozik és a legjobb érve az, hogy szemtelen vagy, az eleve nem normális, nem szabad foglalkozni velük, mert csak fölöslegesen felhúzod magad.

2016. márc. 26. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi este, amikor senki nem járt arra sétáltunk a társasház mögötti parkos részben sétáltunk. (Már elköltöztünk kertesházba.

Szóval jött arra egy anyuka a telefonját nyomkodva. A gyerek meg jött előtte. Meglátta a kutyákat (többen voltunk) és elkezdett rohanni. Én megfogtam a kutyámat időben (kistestű keverék) de a német dog (aki egyébként nagyon aranyos és szelíd) elindult abba az irányba. A gazdája időben észrevette és utánament és megfogta a nyakörvét. A gyerek meg elkezdett ordítani. Erre a "felelős" anyuka lerakta a telefont és meglátta a kutyákat. Erre jó jangosan:

"milyen jogon sétálunk ott póráz meg szájkosár nélkül," milyen agresszív kutyáink vannak meg stb.

Én erre odaszóltam, hogy: maga aztán felelős szülő, rakhatna a gyerekre is.

Erre megfogta a gyereket, megfordult és visszamentek arra, amerről jöttek. 😂😂😂

2016. márc. 27. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%
Teljesen normálisan és intelligensen viselkedtél, túlreagálták a helyzetet.
2016. márc. 27. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Teljesen jól cselekedtél. Ilyen emberekkel nem érdemes vitába keveredni hiszen az ő fejében ugy is neki van igaza.
2016. márc. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
szerintem ne kérj máskor elnézést, ha nem csináltál semmi rosszat. ez általában felbátorítja az öregeket, mert látják, hogy van valaki aki "gyenge"(ez így nem a megfelelő szó tudom....) és már meg is akarják magyarázni neki hogy mi a tuti, persze a saját maguk által kreált szabályok, törvények alapján. persze ezt nem általánosításként gondoltam, szerencsére nagyon kevés ilyen idős emberrel lehet találkozni :)
2016. márc. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Aki gyűlöli a kutyákat,az nem fogja megérteni..majd ha egyszer olyan kutya szalad feléjük ami tényleg morcos,majd visszasírják..de tényleg,ne foglalkozz velük...csak a gyereket sajnálom hogy a szülei belenyomják ezt az egészet. Nekem egy rotim meg egy pitbullom van,két kan,haláli jó arcok, eszük ágában sincs senkit legyilkolni,kijártak kezdő és haladó engedelmest, mindenkit imádnak,vannak állataink,szóval se macskát se mást nem kergetnek..mégis mikor sétálunk akkor elvonul az egész nép,múltkor is ilyet szól be a gyerekének egy anyuka,nézd ezek a kutyák nagyon vadak, ha bármikor látsz ilyet ne nyúlj hozzájuk mert széttépnek... és mi lesz majd a gyerekben felnőttként? Hogy ezek a kutyák vérszomjasak... :(
2016. márc. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Szilvi & Argos ***** válasza:

Tényleg feleslegesen kértél elnézést.

Legközelebb mondd azt, hogy a kutyádra nem kötelező a szájkosár, ellenben magával...látom Ön elég harapós :D

2016. márc. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Jaj, ne foglalkozz a nyanyákkal, gondolom nem tudja nézni a Szulejmánt és nagyon unatkozik :) Az ilyen csak unja magát, nem kell vele foglalkozni, max nevetsz rajta egy jót, hogy nyugi mama, fel ne menjen a vérnyomása :D


Én se kértem volna bocsánatot, tegyen pórázt a kölkére, ha az odamegy fűhöz-fához, arról te nem tehetsz.

2016. márc. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!