Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Családba kuvasz vagy komondor?

Családba kuvasz vagy komondor?

Figyelt kérdés
5 fős családba, 3 gyerek, 2 szülő melyik fajta ajánlott? Kuvasz az nagy kedvenc korábban is volt mikor még nem voltak a gyerekek, de ismerősök gyerekek mellé inkább komondort javasolják. Szerintetek?

2016. máj. 17. 09:00
 1/7 anonim ***** válasza:
53%

Inkább a komondor. A kuvasz egygazdás fajta.

De miért éppen ezt a két, igen kemény fajtát választottátok? Milyen célra lesz a kutya? Családi kedvenc, vagy területőrző?

2016. máj. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Családi kedvenc és területőrzés, igen. Pásztorkutyás tapasztalataink vannak csak, puli, kuvasz, ezért mindenképpen pásztorkutyát szeretnénk.
2016. máj. 17. 09:27
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Gyerek melle inkabb bichon.
2016. máj. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%

Nekem kuvaszom van és tökéletesen alkalmas gyerekek mellé, szinte azt lehet mondani, hogy együtt nőtt fel a szomszéd kisgyerekekkel, a legjobb játszótársak voltak. Ha az ember kölyökkorától szocializálja, barátságos kutya lesz.

Az sem feltétlenül igaz, hogy egygazdás.

A termete, atletikussága miatt könnyebben mozgatható, mint a komondor.


Szerintem mindkét fajta tökéletes családi kutyának, hozzáértő kézben. Szuka mehet mindenhová, a kanhoz ember kell.

2016. máj. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
65%

Talán a komondor egy fokkal nyugisabb, lomhább, nem olyan robbanékony, mint a kuvasz, de a természetük nagyon hasonló. Nekem kuvaszom van, és hamarosan gyerekem is lesz, de úgy neveltem a kutyát kölyökkora óta, hogy tűzbe tenném érte a kezemet.

Ha van pásztorkutyás tapasztalatotok, na meg időtök, energiátok, türelmetek egy határtalan önérzettel rendelkező kölyök neveléséhez, akkor a fajta szinte mindegy. Én komondort a szőre miatt nem tartanék, de ez csak személyes ízlés.

2016. máj. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
70%
Komondor szuka. Egy a kezdetekben jól nevelt, kölyökkorában jól szocializált kutya, ami azt jelenti,hogy már az alomban is találkozott emberekkel,gyerekekkel, már akkor is sokat simogatták, jól kijön majd az egész családdal. A szőre nem akkora gond, én tavasszal megszoktam nyírni, így kevesebbet kell cipelnie és aktívabb nyáron is. Sőt, a szeme előtt kölyökkorától is rendszeresen nyírom, mert nem árt, ha lát is a kutya...megnyírjuk.
2016. máj. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk ugyanez volt a dilemma anno és kisgyerek mellé végül a komondort választottuk.Sok kutyafajtát ismerek már erre a feladatra és azt mondhatom, hogy a komondornál nincs jobb választás gyerek, család és terület ill. birtokvédelem céljára.Nagyon elrettentő idegeneknek, de a családdal nagyon gyengéd, pláne a gyerekünk legjobb játszópajtása lett.CSak okkal ugat és azt is öblös , tiszteletet parancsoló hangján.Nyugis, de ha kell agár gyorsaságú tankká válik és kőkeményen a tudtára adja az idegennek, hogy hozzánk be nem jön ha nem egyezünk bele!!! Higgadt de makacs, önfejű tipus mint általában a pásztorkutyák, viszont a kuvasznál és sárhegyinél vagy Káj-nál nyugodtabb vérmérsékletű kutya.A szőre pedig abszolút nem gond, ha hetente egy dögönyözés közepette van rá mindenkinek 5-10 perce, többet nem ígényel így sem mint más kutyák...ja és nem munkaigényes vagy futáskényszerű kutya.A szeme előtt én is nyírogatom ill a füléből a szőrt 3 havonta kitépkedi a kozmetikus. Ennyi...
2016. máj. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!