Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya reggelig sose birja...

Cintikebabby kérdése:

A kutya reggelig sose birja ki hogy szoktassam a szobatisztaságra így?

Figyelt kérdés
Van egy 11heres kutyusom a szobatisztaságon dolgozunk most nem dolgozok annyit így sokat le tudom hordani van hogy kb 3 orankent így napkozbe egy egy pisi cseppen kívül nincs más baleset a lakásba de éjszaka egyszer biztos bepiszkit sőt reggel se tudok olyan korán kelni hogy levigyem mert ő már hajnali 5 kor elvégzi a nagy dolgát a lakásba erre hogy vezessem rá hogy mondjuk 7-ig 8-ig tartsa?

2016. máj. 23. 10:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Nagyon kicsi még a kutyád, azért gond az éjszaka.Mikor adsz neki vacsorát? A vacsi korábbra hozása, lefekvés előtt egy megoldható későbbi kivitel,reggel pedig ilyen kicsinél egy korábbi időpont a kivitelhez.

Felnőtten ki fogja bírni a teljes éjszakát.

2016. máj. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az én kutyám fél éves korától kibírja. Az előtt nem tudom, mert fél évesen hoztam el. Napi 3x viszem le, lehet hogy eleinte még 4x is levittem, mikor hoztam, arra már nem emlékszem.
2016. máj. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

11 hetesen természetes, hogy nem bírja ki. Sehogy nem tudod rávezetni, mert még nem képes rá. Vidd ki reggel 5-kor, aztán feküdj még vissza aludni.

Ahogy egyre nagyobb lesz, egyre tovább fogja bírni.

2016. máj. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Probálom ugy levinni hogy figyelem amikor eszik alszik és utána de mire ki kel a kis ágybol már azonnal oda is pisil egy perc se telik el
2016. máj. 23. 13:20
 5/8 anonim ***** válasza:
A mi kutyánk felébreszt minket ha pisilnie kell kb. 2 hete van itt de már az első héten szoba tiszta lett.(előtte udvaron volt) mi anyit csinálunk hogy kb. 3 óránként visszük le. Habár az enyém már 3,5 hónapos. Utolyára 11 körül megy le aztán reggel 4-5 körül kelt valakit. Még történnek balesetek de csak akkor ha bem reafálunk időben.
2016. máj. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az ido majd megoldja. Fiatal, majd meg fogja tanulni, hogyan jelezzen neked ha mennije kell. Nekunk nyuffog es korberak jatekokkal ha mennie kell. Ismerosnel az ajtot kaparja. Jelezni fog neked, csak figyeld hogyan, es ha megvan akkor dicserd erte hamar raerez (amugy szinte osztonoesen is, en sokat vagyok zajszuros fulesben, ezert nekem nem nyuffog vagy ugat, hanem hozzam dorgolozik, mig a paromnal nyuffog)


Nekunk ez valt be: Kaja, Jatek, alvas utan azonnal indultunk vele ha jelzett ha nem. Ejszaka sajnos az elejen 2 aztan 4-5 orankent szaladgaltam ki vele telviz kozepen is, aztan visszafekudtem aludni. Kb 4-5 honapos koraban jott el az a pillanat mikor, kibirt eloszor 8 orat este.


Annyi meg, nem tudom mikor etetsz, de lefekves elott kb 2 oraval vedd el a vizet, es lefekves elott vidd le pisilni. Ezzel el lehet nyujtani az idot amig be nem pisil. + nalunk nagyon sokat segitett a szoba kennel (vagy egy szallito doboz), mert nem szeret a kutya odapisztkitani ahol alszik, es ez "kenyszeriti", hogy megtanulja visszatartani. Fuggetlenul ettol, mondom az elejen 2 orankent szaladgaltunk vele 11 hetesen.

2016. máj. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Akkor ha mondjuk felkel de bepiszkit mire én felkapom a cipőt ráadom a porazt akkor is vigyem le ugye? Sajnos most is résen voltam pedig de mire oda vitte a porazt a felkelése után már ott is volt a kupac :(
2016. máj. 23. 17:07
 8/8 anonim ***** válasza:
Nagyon takaríts fel ne szidd le és eleinte ha kell ha nem menj vele ki. Ha kint pisil dícsérd. Ha rajtakapod hogy bent végzi a dolgát tiltsd hogy tudja rosszat csinált. 2-3 óránként vidd le. Éjjel ha bepisil nem kell mérgelődni csak töröld fel és kész. Nálam ez a módszer vált be.
2016. máj. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!