Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék kihozni egy kölyökku...

Hürrem89 kérdése:

Szeretnék kihozni egy kölyökkutyát az egyik ebtelepről, de 9. ig nem engedik! Tudnátok tanácsot adni? Többit lent olvashatjátok

Figyelt kérdés

Szóval egy ismerősöm osztotta meg az albumukat és az egyik kiskutyába beleszerettem. (körülbelül 1 hónapos) Hívtam a telepet, hogy akkor őt szeretném hazahozni, de mivel nem egy városba lakunk, esetleg a szállításba tud e valaki segíteni. Adtak egy telefonszámot, hívtam a nőt aki csütörtökön jönne felénk, és utána nem tudni mikor.

A telep vezetője és orvosa arra hivatkoznak, hogy chip nélkül nem adják ki. Viszont én féltem őt, hisz tudjuk egy telepen milyen körülmények vannak. Esetleg van valamiféle jogszabály amire hivatkozva kihozhatom onnan? Vagy bármi?

Válaszokat előre is köszönöm <3



2016. máj. 31. 17:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A jogszabály úgy szól, hogy menhely chip nélkül nem adhat ki kutyát.
2016. máj. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen,de elvileg 3 hónapos korig nem szokták nekik berakni...most ez a pár nap ilyen szempontból már nem lenne fontos. A kutyus életem egészsége inkább..nem? :/
2016. máj. 31. 17:49
 3/11 anonim ***** válasza:
94%
A szövegben még egy hónapos kutyát írtál.
2016. máj. 31. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
24%
Gondolkodj. Nem úgy kellene nevelned mint egy sima kutyust ugye tudod? neki elvileg még a tej a fontosabb. Valóban gondját tudnád viselni? Mert ha csak azért kell mert pici és cuki akkor lehet nálad nagyobb veszélyben lenne. Fel vagy készülve a kiadásokra? Oltás,ivartalanítás esetleges betegségek stb. nagyon fiatal még a kutya. Gondold át. Esetleg ha minden áron akarod beszélj a teleppel hogy jelentkezel az örökbefogadásra és amint lehet elviszed.
2016. máj. 31. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
26%
Valóban 1 és 3 hónap között 2 hónap van nem pár nap.
2016. máj. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%
Fényképet mutatsz? :D
2016. máj. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Bocsánat rosszul fogalmaztam..szóval akutyust 1 hónaposnak mondják, és azért nem adják, ki mert nincs chip benne..A 3 hónapot arra írtam, hogy elvileg annyi idősnek adnak chipet, de ilyen fiatalnak nem..és erre írtam, hogy ha így is úgy is sokkal hamarabb chipet kap, akkor nem mindegy ez az egy hét, amit várni kell?


Igen tudom, hogy fiatal... volt nekem kölyökkutyám, és következetesen lett nevelve.

2016. máj. 31. 18:54
 8/11 anonim ***** válasza:
61%
Egy hónaposan ki se lehetne adni, és nem a chip miatt... jogszabály mondja ki, hogy 8 hetes, azaz két hónapos korig az anyja mellett kell lennie az állatnak, jelen esetben a telepen, tehát legkorábban két hónaposan adhatják ki neked, chip ide vagy oda.
2016. máj. 31. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

6 hetesen kapja az első oltást, és a chipet is.

Ne türelmetlenkedj, a telepen is el van zárva a többi nagy kutyától, ott állatorvosok dolgoznak, pontosan tudják, mi a jó a kiskutyának. Nekik van igazuk.

Foglald le a kiskutyát, és 8 hetesen, 2 oltással és chippel fogadd örökbe.

2016. máj. 31. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Milyen telepről van szó?

Anyával van-e a kiskutya, vagy magában?

2016. máj. 31. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!