Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most akkor lehet nyírni vagy nem?

Most akkor lehet nyírni vagy nem?

Figyelt kérdés
Jön a nyár és megszaporodtak az interneten a kutyák lenyírása elleni cikke/képek/posztok. Ugye itt nem a tipikus kozmetikázós kutyákról van szó, hanem pl. spicc, border collie, sheltie, német juhász, mudi, puli stb fajtákról. Elméletileg nem tesz jót nekik, amit szépen el is magyaráznak h miért. De én mégis sok kutyát ismerek akik ennek ellenére túlélték a lekopaszítást. /persze általában elég idiótán néztek ki/ Akkor most mi az igazság?

2016. jún. 7. 22:40
 1/9 anonim ***** válasza:
76%

Az említett fajták az eredeti szőrükben is már elég szépen aklimatizálódtak a honi hőmérsékletekhez.

Egy jól levedlett , nyári szőrben lévő, rendesen fésült kutyának semmivel sincsen jobban melege, mint egy rövidszőrű társának.

Talán a puli az, amelyik nehezen kezelhető, ha teljes szőrben van hagyva. Sokszor látni olyant pl, hogy a túlnőtt szőrt a tappancsokon a kutya maga rágja le a neki megfelelő hosszúságúra.

Aki akarja, nyírassa a kutyáját. Aki meg nem, az ne nyírassa. Egyiknek sem lesz baja igazán belőle.

2016. jún. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%

Nekem border colliem van. Nem akartam lenyíratni, mert mindenhol azt írták, hogy dupla szőrű kutyát nem szabad, mert a bundája télen fűt, nyáron hűt.

Láttam én nyáron, hogy liheg, meg kivan, de mivel ezt írták, ezért úgy gondoltam, hogyha lenyíratom rosszabb lenne. Aztán elmentünk fürödni a velencei tóba és annyira összecsomosodott a szőre az iszapos víztől, hogy nem bírtam kikefélni fürdetés után sem. Akkor úgy gondoltam, hogy ennél még az is jobb ha lenyíratom. Látni kellett volna a kutyát. Olyan boldog és eleven lett, mint a nyár kezdete óta soha.

Aztán beszélgettünk az állatorvossal és mondta, hogy ez a meleg már nem az a meleg, mint régen. Sokkal párásabb az idő és a dupla szőrű kutyák bundája nagyon könnyen alápállik. Több kutyát is kezel nyáron emiatt, mert a bőrük is kisebesedik.

Ez azóta a 3. nyarunk, a 3. nyírásunk és még mindig látszik a kutyán, hogy megkönnyebbül miután megválik a nagy bundától.

Ez az én tapasztalatom. Nem szabad mindig elhinni amit a neten írnak. Nekünk nem vált be.

2016. jún. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
8%

Az az igazság, hogy azokat az embereket nem érdekli annyira a kutyájuk szépsége, tenyészértéke, standardnak való megfelelése. Olyat még nem hallottam hogy a kutyának fizikailag ártana a nyírás, csak esztétikailag.

Nekem mudim van. Több is. Fekete is. Sosem nyírtam, nem is fogom, legfeljebb egészségügyi okokból. Rondának és feleslegesnek tartom, sosem volt még gondunk a meleggel. Amúgy meg a vedléskor láthatóan ritkásabb és rövidebb lesz a szőrük, szóval ugyanott vagyunk, de a természetes rendszer sincs felborítva így. Emellett úgy vagyok vele, hogy ha nem tetszik a kutya szőrtípusa akkor nem lenyírni kell, hanem másmilyen fajtát venni.

2016. jún. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Eszter76 ***** válasza:
24%

Először is leszögezem, hogy nem értek hozzá. Csak vélemény.

Nekem egy fajtatiszta törpeuszkárom van. Viszont ő egy boldog kinti, kerti kutya, soha nincs pudlira nyírva. Azért van ilyen kutyám, mert kicsi, játékos és imádja a gyerekeket - nem azért, hogy pudlira nyíratva parádézzak vele.

Évente egyszer kap nyírást, május végén kb. Télire nagyon megnő a szőre, kb. úgy néz ki, mint egy puli (nem is szokták elhinni róla olyankor, hogy uszkár). Aztán amikor elég meleg lesz, akkor megkapja az oltásait és a nyírását.

Ilyen alapon akkor neki is az lenne a természetes állapota a nagy szőrével, mint a pulinak... szóval én nem látok különbséget. Az ő esetében az a fura, hogy télen nincs nyírva.

Ha valaki bizonytalan, hogy jó-e a kutyájának a nyírás, akkor szerintem kérdezze meg az állatorvost. Az biztosabb, mint a Net - ahol tuti, hogy ugyanannyian lesznek mellette, mint ellene.

2016. jún. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Valóban ronthat a szőrminőségen a nyírás,de nem mindegyik fajtánál. Pl a yorki,havanese,tibeti terrier, pekingi palota kutya,shih-zu stb sem nyírós fajta,mégis nyíratják :)

Igazából rendes ápolással nem lenne gond a hosszú szőrű fajták tartása,csak hát 2-3 naponta senki nem emel fésűt és szán 10-20 percet a kutyájára.


Vmelyik nap hoztak be egy Szakállas colliet. Nagyon egybe volt szegény. Muszáj volt lenyírnom,mert már sebesedett alatta a bőre,ha az meg bepállik,elfertőződik akkor annak nem lesz szép vége.Mondta a gazdi,hogy tudta eddig tisztességesen ápolni,csak költözés volt és pár hónapig nem volt idő a kutyára,de tóban úsztatták nem szárították meg rendesen. Egybe állt a szőr. Sajnos van ilyen.


Én ilyenkor a gazdiknak azt javaslom,hogy mivel a kozmiba van csak fésülés hozzák el havonta-két havonta egy alaposabb fésülésre bontásra és akkor nem lesz gond ha pluszba otthon is hozzányúlnak párszor.Meg kedvezményt is tudok adni csak járjanak, a kutya érdekében.


De hát vagy a pénzt sajnálják vagy lusták,de leginkább mindkettő. Ilyenkor évente 1x-2x kopasztás van. Nincs mit tenni.

Viszont múltkor német juhászt kellett nyírnom,mert nagyon hullik a szőre, hát backiii -.- Próbáltam lebeszélni a gazdit,persze magam ellen beszélek,mert nyírásért többet kérhetek,de egyszerűen nem szívesen nyírok meg német juhászt,border colliet,berni pásztort és miegyebet.Hiszen csak fésülni kellene őket.


Üdv egy kutyakozmetikus.

2016. jún. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"ha nem tetszik a kutya szőrtípusa akkor nem lenyírni kell, hanem másmilyen fajtát venni."


Elég bátor kijelentés. Azért mert adott pillanatban mikor a tenyésztőnél vagy és megnézed a kutyát és olyan a szőre amilyen, még nem biztos, hogy mindig, minden körülmény közt ugyanolyan lesz. Az egyéni genetikáról nem beszélve.

Én pl mikor a border colliet választottam nem tudtam, hogy majd egy évvel később nyáron a szabad víztől így fog viselkedni a szőre. Nálunk a kutya családtag, úgyhogy nem fogom emiatt kidobni és másmilyen fajtát választani. Inkább lenyíratnom, mert nem nagy teher és neki is látványosan könnyebb.

2016. jún. 7. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
90%

Hát az van, hogy ezeket a dolgozó terelőkutyákat (meg az őrkutyákat is) a pásztorok is elkapták birkanyíráskor egy körre, nem azzal a szőrrel rohangáltak, mint manapság a kiállításokon. A puli meg a komondor pl. tuti, hogy nem földig lógó szőrrel, a fejéből alig kilátva próbált meg érvényesülni :D


De amúgy tényleg sokkal melegebb van, mint régebben, legalábbis én nem emlékszem gyerekkoromból sem ilyen rühes melegekre, mint az elmúlt 5-10 évben van nyáron, pedig nem vagyok öreg. Ott röhögtem a családomon minden strandolás után, hogy mindenki leég, csak én bírom a napot, most meg már májusban kenegetem a leégett vállaimat. Nem ugyanaz már ez a klíma. Lásd ugye a szívférgesség megjelenését, mediterrán kórokozó, és mégis itt van. Pár évtized pedig nem elég az akklimatizálódáshoz, főleg nem akkor, ha a szőr külleme sokkal fontosabb a tenyésztőknek és a szaporítóknak egyaránt, mint a "használhatóság".


Amúgy meg ki kell próbálni, a legtöbb kutya tapasztalataim szerint élvezi, ha kicsit szellősebb a bundája a melegben. Feltéve, hogy nem négyévesen van először nyírva, mint anyósom bichonkeveréke (kb. pumi méret, bichon jellegű szőrrel), ő két napig csak a falhoz lapulva közlekedett, nem tudta hova tenni az érzést, hogy a menetszél éri a bőrét. Ebből logikusan következik egyébként, hogy nem szellőzött rendesen előtte sem, pedig ápolt volt.

2016. jún. 7. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem régóta leonbergim van, aminél nagyobb bundájú dupla szűrű kutyát nehéz volna találni. A #2-es kijelentésével, miszerint a dupla szőr alatt bepállik vitatkoznék. Ha a kutya rendesen ki van fésülve a tavaszi vedléskor és utána is hetente karbantartják, akkor egyszerűen nincs minek bepállania mert ráfújsz a szőrére és látszik a bőre. Csak a fedőszőr marad, ami viszont védi a kutyát. Amit hasonló szőrtípusnál eddig tapasztaltam, ott mindig azok a gazdik nyíratták kopaszra a kutyájukat akik előtte katasztrofálisan elhanyagolták az ápolást. Persze szerintük nem, meg ők naponta fésülik stb., de csak rá kellett nézni és látszott, hogy bármennyire is megvan bennük a szándék, egyszerűen nem értenek hozzá, nem jól csinálják. Egy ilyen bundát kifésülni komoly fizikai munka. Nekem tavasszal előfordul, hogy 4 órán át fésülöm csak az egyik oldalát a kutyának, másnap pedig a másikat. Aztán 3 nap múlva kezdhetem előről, bár akkor már egyszerűbb és gyorsabb. Sajnos némelyik kutyakozmetikus se tudja ezt jól megcsinálni, illetve mire elviszik hozzá a kutyát, addigra már csak a nyírógép segít.


Az uszkáros válaszoló meg nézzen utána a kutyája fajtájának és rájöhet, hogy eredetileg nem parádézás miatt nyírják úgy azt a kutyát, hanem praktikussági okokból. Az a "munkaruhája".

2016. jún. 8. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

23:27

Nem rólad beszéltem, sok olyan embert ismerek aki eleve húzza a száját a fajta természetes szőrtípusára, mégis olyat vesz és aztán jól lenyírja. Ha összetapad a vízben akkor az simán lehet már egészségügyileg ajánlott szint nálam, én még egyik kutyánál sem tapasztaltam túl súlyos összetapadást.


'Igazából rendes ápolással nem lenne gond a hosszú szőrű fajták tartása,csak hát 2-3 naponta senki nem emel fésűt és szán 10-20 percet a kutyájára. '

Viccelsz?? Itt már azért is meglincselik az embert ha nem tölt napi 8 órát a kutyájával és akkor 3 naponta 10 percet sajnálna??

2016. jún. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!