Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Olaszországba utazunk kutyánka...

Olaszországba utazunk kutyánkal és állítólag nagyon szigorúan veszik. Mit tegyünk ha már kapott veszettség elleni oltást de már jó pár éve. Ha beadjuk neki most az oltást és nem telik el a 21 nap akkor mi van?

Figyelt kérdés
És állatútlevél szükséges? Annak mennyi az ára?
2016. jún. 9. 18:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Jesszus.. és a kotelezőket mikor kapta meg utoljára? És féreghajtva mikor volt?

Én 5 éve csinaltattam az útlevelet, akkor 5e ft volt.

Hogy mi lesz? Vagy át sem engedik a határon, vagy ha átcsúszik, akkor karanténba helyezik, és a költségeket nektek kell állni.. kb 400ezer ft..

2016. jún. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
Az útlevél nem drága de az oltás utáni 21 nap nélkül nem engednek át a határon. Azt hiszem oda kellenek valamiféle vizsgálatok is. El lehet olvasni neten mik kellenek a kutya beutaztatásához (pl. titer,karantén stb.) Ja és igen az útlevél kötelező.
2016. jún. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

Vegyétek komolyan a 21 napot!

Az állataidat pedig ÉVENTE kell veszettség ellen oltatni. Ha véletlenül megharap valakit, és nincs oltása a kutyának, nagy bajba kerülsz. És örülj, hogy még él az oltatlan kutyád. Ha nem bírod ki az árát akár az útlevélnek, akár az oltásnak, add örökbe olyannak, aki megfelelően gondoskodik róla. Nem kifogás, hogy de eddig se volt baja, meg, hogy nincs pénz. Az pláne nem kifogás, hogy de szereted. Ha szeretnéd, legalább némi halvány fogalmad lenne ezekről, mert utánajársz.

Most pedig ajánlom, kezdj el rászánni némi időt az olvasásra, hogy mi-merre a kutyatartással.

Én nem voltam támadó, de más majd elmondja csúnyább hangnemben is.

2016. jún. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"Olaszország: Olaszország az elmúlt időszak problémás esetei miatt jelentősen szigorított az ellenőrzésen, és a követelményeken, ami azt jelenti, hogy 15 hetesnél fiatalabb életkorú, veszettség ellen oltatlan állatot még egységes európai állatútlevéllel sem engednek be, illetve az országon belüli ellenőrzéseknél (pl. autópályán történő közúti ellenőrzéskor) emiatt gyakorta kellemetlenkednek a hatóságok. Amennyiben gyanújuk merül fel a dokumentumok, illetve az abban igazoltak valódiságát illetően, komoly (és kellemetlen) intézkedéseket is foganatosítanak az állatot szállító személyekkel szemben. Egyébként a beutazás feltételei megegyeznek az általános uniós szabályokkal."


Tessék utána néztem neked :) (második voltam)

2016. jún. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Elkobozzák a határon és karanténba teszik, ahol te fizeted az ellátását. Ne vigyétek magatokkal.
2016. jún. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Így nem lehet magatokkal vinni. Ezeket a dolgokat komolyan kell venni. Egyébként a veszettség elleni oltás évente kötelező, mi az, hogy jó pár éve?!

Kell állatútlevél, igen, amiben benne vannak az oltások, féregtelenítés, chip szám. Nem tudom pontosan mennyibe kerül, de nem lehet egy vészes összeg.

2016. jún. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Svájcban élünk, itt csak 3 évente kell veszettség ellenit adni, de arra minden alkalommal felhívja az állatorvos a figyelmünket, hogy ha kiutazunk Olaszországon át, oda már nem a svájci szabályzat érvényes, hanem ott évente kell adni. És szigorúan veszik, még a hotelekben is elkérik a kutya papírjait.
2016. jún. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!