Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pireneusi hegyikutya, komondor...

Pireneusi hegyikutya, komondor és szibériai szamojed számukra leginkább megfelelő összeállítású, otthon főzött ételből mennyit eszik egy-egy nap? Közepes aktivitás mellett (hímekről volna szó és több hektár kertről).

Figyelt kérdés

Illetve megelőzés címszó alatt mit lehetne tenni, hogy az emberre, kiváltképp annak gyermekeire is veszélyes kellemetlenségeket (például férgeket) soha ne kapják el?


Kullancs ellen a cseppek és a nyarörv együttes használata a legmegfelelőbb, de a többi fenyegetésről (azok megelőzéséről) semmit nem tudok.


Nem is muszáj leírni, ha vannak erre olyan holnapok, melyek ezeket a veszélyeket alaposan körülírják, akkor megelégszem URL címekkel is.



2016. aug. 2. 19:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Megelőzés: férgesség ellen 3 havonta féreghajtó tabletta, illetve nem árt megtanítani, hogy ne egyenek fel semmit a földről (pl. macskakakit).

Bolha és kullancs ellen vagy csepp, vagy nyakörv. Nekünk a Foresto nyakörv vált be.

Házilag főzött ételen mit értesz pontosan?

2016. aug. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A férgek miatt nem szeretnék (majdan) nyers húst nekik adni, ha lehet főzök/sütök. Ahogy írtam a számukra legjobb összeállításban, fűszer és általunk gyakran fogyasztott "emberi moslék" mentesen. Zöldségek persze - gondolom - mehetnek nyersen, de akár egy lehelletnyit azt is megpárolnám, ha esetleg úgy mégis jobb volna nekik.


Ilyen - gondosan összeállított - étekből a fenti három (négy) kutya mennyit fogyaszthat naponta?


A sorból csak a szibériai szamojed lóg ki, gondolom ő a többinél - valamivel - kevesebbet eszik. De őt is jó volna tudni.

2016. aug. 2. 20:32
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem, hogy a kert mérete miért lényeges, sokkal inkább fontos lenne, hogy mennyit sétáltatod őket. Olvasd el ezt:

[link]

2016. aug. 3. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
66%
Nyugodtan adhatsz nyers húst, KIVÉVE disznót és vaddisznót. Nem attól lesznek férgesek, és különben is ha kapják rendesen negyedévente a féreghajtót, ahogy kell, akkor amúgy sem lesznek.
2016. aug. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Doros ***** válasza:
19%

Ha jól értem, három nagytestű kutyát gondolsz "kicsapva" tartani?

Én inkább nem szeretném, ha három ilyen kutya falkát alkotna. Évek óta komondorom van, de csak egy kisebb testű kutya van mellette.


Én is vegyes főzött kaját etetek, nyers húst nem, mert nem is győzném, én az olcsó kutyaszalámit veszem, azt főzöm kicsit össze ezzel-azzal. Szükségük van a növényi tápanyagra is, kb. a kaja harmadában.

Száraz tápot is szoktam adni, változó, hogy igényik-e vagy nem.

A komondor tálja másfél literes, a sűrűre főzött húsos kajával tele kapja. Kb. ugyanennyit eszik meg a fela akkora keverék is, mert az nagyobb bélgép, mint a komondor.

Kap napközben néha egy-egy falatot is, ha kér. Mert családtag.

2019. ápr. 17. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Amit írtál nem szép szó. És nem csak kinti ebek lennének.


A három kutya falkát alkot alatt mit értesz? Őrző-védő és pásztorkutyák "szövetkeznének" a családtagok ellen?


Mi a helyzet három-négy orosz feketével, vegyesen óriás schnauzerrel?


Remélem (bár ők pont inkább benti ebek lennének, csak ritkán lennének kint, végig együtt lennének a családdal) őket már lehet együtt tartani!

2019. ápr. 17. 11:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!