Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyésztésre szánt kuvasz...

Tenyésztésre szánt kuvasz egyáltalán nem tűri, hogy ha a fogait nézegetném, mit tegyek?

Figyelt kérdés
A kuvaszom most kezdte nemrég a fogváltást, és nézegetném a fogait, hogy szépen hullanak-e, de eddig ficánkolt, ugrált, nem engedett hozzá férni, nem szerette, ma pedig már morgott és ugatott is amikor odanyúltam a szájához, máskor nem volt semmi ilyen morgás meg semmi eddig, minden oké volt, kapott most ezért egy pár nyakast, de ugyanúgy morog, mi a teendő?

2016. aug. 5. 15:05
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
Én is folyton nyúlkáltam de ha nagyon ellenkezett akkor hagytam. Azt csináltam utána hogy odanyúltam egy pillanatra megfogtam a szemfogainál kétoldalt ettől "vicsorgás" szerű pofát vágott utána megjutalmaztam. Ezt csináltam meg minden nap vagy 3-4 néha 5x belenéztem a szájába de csak rövid időre. És most fél évesen már hagyja. Zavarja de nem ficánkol. Remélem érthető :)
2016. aug. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
5%

Atya Isten! "kapott egy pár nyakast." Normális vagy??!! Te komolyan vered??!! Mondjuk el kéne gondokozno hogy mit csináltál rosszul és nem megverni! Hanpedig semmit rosszat nem csináltál,talán egy állat orvosnak kéne megmutatni. Semmi értelme ha otthon küzdesz vele!

Te még vered is!!!!


Gratulálok,felelős állat tartás!!

2016. aug. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Kérd a tenyésztőd segítségét.
2016. aug. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Talán hozzá kéne szoktatni :) Nem nyakassal, hanem jutifalattal és dicsérettel. Hozzányúlsz a szájához, és amint nem ficánkol, elengeded, dicséret, jutifalat. Aztán ha ez megy, akkor picit kinyitod, nem ficánkol, dicséret, jutifalat. Ha az megy, jobban kinyitod, ha az is megy, akkor tovább tartod nyitva. Mindig nagy dicséret, jutifalat, napi 2-3-szor megcsinálod ezt egyszer-egyszer, és jó lesz.

Amíg meg ficánkol, addig egész egyszerűen nem engeded el. Tanulja meg, hogy csak akkor szabadul, ha nyugton van. Nem hülye a kutya, azt fogja csinálni, amivel eléri a célját, pláne, ha még jutalom is jár érte.

2016. aug. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező ne irkáld ki ide,hogy nyakast adsz a kutyának mert egyesek infarktust kapnak! XDD

A jutalomfalatot jól írják a többiek,szerintem próbáld meg. :)

2016. aug. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
A 2#-est miért pontoztátok le?? Tök igaza van !
2016. aug. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
67%

Na ide sussetek Taposok !!

... lassan az is beigazolodik, csak meg a modern vilag nem ismeri el, hogy gyereknevelesben is hasznos az atyai pofon, legyintes, nyakleves ! ugyanigy van ez, a kutyatartasban is. Igy van ez tobb ezer eve. Csak most par evtizede vagyunk nagyon okosak es azt hisszuk tobbet tudunk mint oseink . Ne ertsen senki felre, nem gyerekbantalmazasrol vagy allatkinzasrol beszelek. Vege !

2016. aug. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Senki nem mondta, hogy a kutyát nem szabad pofozni. De ilyenért nem érdemes, mert nem éri el a kívánt hatást, az ellenkezőjét viszont igen.
2016. aug. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!