Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 10 éves drótszőrű...

Kisvárda kérdése:

Van egy 10 éves drótszőrű foxi-puli keverékem és szeretnék mellé egy kölyökkutyát. Milyen fajta lenne a legmegfelelőbb hozzá? -, hogy ne bántsa. / Az enyém szuka, természetesen a kölyköt is olyat gondoltam /

Figyelt kérdés
2016. aug. 19. 16:17
 1/4 anonim ***** válasza:
29%
Hozzal menhelyrol
2016. aug. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Olyan fajta, amilyet te szeretnél 15 évig tartani. Az, hogy bántják-e egymást, csak rajtad múlik: ha nem engeded meg a durvulást, nem lesz gáz.

Ha nem vagy biztos a dolgodban, kérd szakember segítségét, akár a kutyaválasztáshoz is, de a neveléshez mindenképpen. Házhoz is lehet hívni kiképzőt, de kutyasuliba is viheted majd a kölyköt.

2016. aug. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy, milyen fajta (egyébként keveréket javaslok menhelyről), a lényeg az, hogy a mostani kutyád hogy viselkedik a többi kutyával és szót fogad-e neked.
2016. aug. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
3/3- üzenem: a mostani kutyám egész jól szót fogad nekem. Mindenki azt mondja rá,hogy nagyon okos. "Szerintem néha csak éppen,hogy nem beszél."Nem igazán van más kutyák társaságában,mivel kertes házban lakom.Az anyja 14 évesen tavaly halt el.Nagyon szerettem, a két kutya:anyja s lány nagyon jól kijöttek egymással. Az utcán elmegy egy kutya,akkor ugatja rászalad a kapura,de egyébként éjszaka is kis nyugodt,de éber kutya, Feleslegesen nem ugat minden kis semmiségre. Ha csak lehet szabadon van .Csak akkor szoktam megkötni,ha rossz idő közeleg.mert akkor , ha csak egy módot találna: kiásná még a kerítést is,hogy elszaladjon ki a világból ,annyira fél.Azt szeretném,ha lenne egy kis "barátja"akivel nem unatkozna . Megkérdeztem tőle,hogy jó lenne neked egy kiskutya? Erre úgy tekergeti a fejét jobbra-balra és csóválja a farkát,mintha értené,hogy mit kérdezek.Azt is mondtam neki: nem helyetted,hanem melléd,hogy ne legyél egyedül:erre odajött elém ,leült és olyan hízelgően elkezdett nyöszörgélni. Ahányszor kérdezem tőle,hogy hozzak neked 1 kiskutyát mindig felkapja a fejét !!!
2016. aug. 21. 09:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!