Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki segítene kutya ügyben?...

Valaki segítene kutya ügyben? Bővebben lent (hosszú)

Figyelt kérdés

14éves vagyok és lány.

Szóval az a helyzet hogy van egy 4,5 hónapos amstaff keverék kutyám. A pacsit,ül,fekszik parancsokat tudja itthon és máshol is. A probléma viszont az lenne hogy ha kiviszem sétálni folyton ugatja a kerítés mögötti kutyákat és a postást :D de viszont ha egy ember megsimogatja nagyon kedves viszont ugrál és erröl nem tudom leszoktatni :/. És még ugye az hogy ugat de múltkor találkoztunk két tacsis bácsival és akkor meg félt tőlük. Hogyan tudnám kutyákhoz szoktatni ha nincsenek kutyások a faluban,esetleg a tacsis bácsi, kutya ovi nem megoldható anyagi okokból:/

Még valami, az hogyha játszik akkor folyton harap játékbol meg karmol de véresre is néha és erről sem tudom leszoktatni mert ilyen bekattan ha rászólok össze vissza rohangál meg minden. Hiába nem engedem fel az ágyamra és én megyek ki az ajtón elsőként, csak akkor ehet ha mondom a parancsszót és nem az van amit ő akar,ha rájön az 5perc akkor kezelhetetlen valamint az benne lehet a dologban hogy apukám ezeket neü tartja be mert hülyeségnek gondolja?

Kérem ha tudtok segítsetek:/ bocsi hogy hosszú lett


2016. aug. 27. 23:51
 1/4 anonim ***** válasza:
68%
Sztem a sétás dolgot csináld úgy hogyha elkezd ugatni akkor megállsz és csak akkor folytatod a sétát ha lenyugszik.. (Ezért nem való amstaff tapasztalatlan kezekbe)
2016. aug. 27. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Azt kifelejtettem hogy fiu kutyus. És nem tudtuk eredetileg hogy amstaff mert egy ismerösünktöl került ide (egyébként menhely lett volna a vége) aki azt állitotta hogy pitbull keverék. És másik családtag mondta hogy amstaff,nemtudom mi a másik fele de ez látszik meg rajta leginkább,és egyébként volt előtte egy kutyám foxi volt.
2016. aug. 28. 00:02
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
pitbul, amstff mind11 nem tapasztalatlannak való, de mostmár mind1 a tied, meg kell nevelni. A kerítés mögötti kutyákat is azért ugatja, mert úgymond fél tőlük. Ez az úgynevezett félelemagresszió ugyanezt csinálja az én 4 hónapos németjuhászom (12 hetes kora óta kutyaovizunk). Mostmár nem ugat meg minden kutyát (se kerítés mögött e pórázon). Nem tudom hogy sétálsz, de nagyon fontos lenne, hogy jutifalit (olcsóbb virsli, sonka) vigyél magaddal, hogy a kutyás kerítések előtt elérd, hogy rád figyeljen a kutya. Ha csendben elmentek előtte jutalmazd. Ha látod, hogy nyugodtabb kezd el trükköket kérni tőle a kutya előtt, hogy pozitív élménye legyen a kutyákkal. Mind emellett nagyon nagy szüksége lenne, hogy kölyök/ felnőtt kutyákkal póráz nélkül tudjon szaladgálni, játszani, hogy később ne legyen veszélyes más kutyákra (rá kell szánni a pénzt a kutyaovira, mert ha nincs normálisan szocializálva bármilyen kutya, de egy amstaff/pitbull/akármi főleg, akkor a későbbiekben veszélyes lehet más kutyákra)
2016. aug. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem.Köszönöm a választ ez jó ötlet. És még azt szeretném kérdezni hogy elég sok a kóbor kutya ha találkozunk egyel és nekünk támad akkor mit csináljak?
2016. aug. 28. 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!