Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajta való nekem?

Melyik kutyafajta való nekem?

Figyelt kérdés

Amit szeretnék: közepes-nagyobb testű, megvédjen de ne legyen agresszív fajta, ne legyen túlságosan aktív, lakásban tartható.


Amit nyújtani tudok: napi 3-4 óra foglalkozás(hétvégén 4-7 óra), megfelelő ellátás, egy szerető család.


Rajtuk gondolkodom, de másik is lehet: német juhászkutya, rottweiler, amerikai staffordshire terrier, dobermann.


Válaszokat előre is köszönöm!



2016. szept. 16. 20:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha a napi 3-4 órát valóban tartani tudod, az év minden napján, 10-15 éven át, akkor gyakorlatilag bármelyik jó lehet a fenti fajták közül.

Rotival én nem kezdenék, ha tapasztalatlan vagy még a kutyatartás terén.

A "legkönnyebb" ezek közül a német juhász, aztán a staffi, végül a dobermann, illetve a roti, de én azt kizárnám.

Bármelyik fajtát csak úgy javaslom, ha vállalsz vele kutyasulit, képzést.

A staffordok és a dobik elég aktívak, bár ha kellően le vannak fárasztva, mind fizikailag, mind agyilag, akkor tök jól elvannak a kanapén :) De ha már egy nap kimarad, akkor eléggé fel tud dúsulni az energiájuk, aminek a lakás látja kárát (mindkét fajtában van tapasztalatom). Talán a német juhász nyugodtabb, de mozgásra és munkára neki is szüksége van.

2016. szept. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Jaa, az kimaradt igen, hogy kutyasuli lenne; szocializáció illetve engedelmes tanfolyamok és ŐV képzés.

Hétköznap sétálni, játszani, gyakorolni, futtatni hétvégén pedig kutyasuli+ hosszú séták/kirándulások is lennének.

Nem első kutyus lenne, volt már két kutyám, de udvaros házba.

Köszi a választ

2016. szept. 16. 21:42
 3/7 anonim ***** válasza:

"kutyasuli lenne; szocializáció illetve engedelmes tanfolyamok és ŐV képzés." - így merem ajánlani a dobit és a staffit is. Megfelelő neveléssel és fárasztással ideális lakáskutyák :)


Vásárlásnál figyelj oda, hogy jó tenyésztőtől vedd, ahol a kiegyensúlyozott idegrendszert is figyelembe veszik a tenyésztés során.

2016. szept. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi, még annyit szeretnék kérdezni, hogy a dobermannt lehet bicikli mellett futtani? Mármint nem árt neki ugye?
2016. szept. 17. 06:06
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát szerintem egyik fajta se, mert ezek közül mindegyiknek azért elég nagy a mozgásigénye és amelyiknek kisebb az meg pont nagyon következetes nevelést igényel (roti) de sztem akkor ha ezek közül kell választani akkor német juhász, de azért ő nagyon aktív és ha akkor mond a tenyésztőnek h nem szeretnél olyan aktív kutyát
2016. szept. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Dobermanból szinte lehetetlen olyat találni ami megvédene(megvédés nem egyenlő az ugatással meg a morgással, van olyan kutya ami a büdös életben nem merne ráfogni egy emberre,van amelyik egyből elengedi amint ráfog), a doberman lassan egy nagy fekete-cser vizsla lesz. A staff az sosem volt erre alkalmas, munkavonaló németjuhász vagy mali jó lenne,de csak nagyon komolyan gondoló embernek,rotikat nem csípem semmilyen szempontból,főleg,ha magyar kennelből vannak.Holland juhász nem merem ajánlani az extra-mega-giga elkötelezett embernek való csak
2016. szept. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja és még: az,hogy IPO vizsgát tesz a kutya nem ugyanaz mint ha le akar pl. egy roma úriember vagy több szúrni stb.
2016. szept. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!