Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnék ilyen helyzetben?

Mit tehetnék ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Van egy boxerem és ha elviszem sátélni akkor 2 lehetőségem van. Elmegyek balra* ahol 500m-en belül véget ér a falu. Vagy elviszem jobbra ahol szinte minden udvaron legalább 1 kutya van és ugatnak ezerrel. Hát ez nekem se tetszik, de persze nem ezzle van a gond, hanem azzal, hogy már rám szóltak, feljelentéssel fenyegettek meg olyan is volt, hogy kiengedig a "farkaskutyát". Ez egy napon történt.


*De az 500m után folytatódik a falu egy földútra ami mellett erdő van és hát ott ilyenkor vadásznak. Már mondták, hogy valaki ilyenkor oda vitte a kutyát és a vadászok rájuk szóltak.


Mit tudnék csinálni ebben a helyzetben?



2016. szept. 23. 18:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem jelenthetnek fel, mert te csak sétálsz viszont őket fenyegetésért fel lehet.
2016. szept. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De csendháboritásért se jelenthetnek fel?
2016. szept. 23. 19:12
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy számit valamit, de forditva irtam az irányt. Balra vannaka kutyák és jobbra a falu vége. És a jobbra 500m után aho lvége a falunak ott ne mfolytatódik ott is rosszul irtam. Csak van egy földút ott. De ahogy mondtam ott ilyenkor vadásznak és nem örülnek az idegeneknek ott.
2016. szept. 23. 19:29
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az ő kutyája ugat, nem a tiéd, ezért hogy jelenthetne fel téged?! A "kiengedem a kutyát" típusú fenyegetésekre pedig hordj magadnál paprikasprayt, és ha megtámadják a kutyádat, használd is. Ha rádengedi a kutyáját valaki, akkor te jelentheted fel őt.

A vadászokkal vigyázni kell, sajnos le is lőhetik a kutyádat, ha szabadon van.

2016. szept. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nincs szabadon, de figyelmeztetni is szoktak a vadászok (nem engem, hanem általánosságban), hogy oda ne menjen senki. Bár a kutyást részt szerintem kamuzta, mert ha jól tudom csak egy kis fekete kutyája van, tacskótól valamivel nagyobb.

Csak azért raktam ki a kérdést, mert tőlünk kb 100m-en keresztül ugat egy csomó kutya és hát nem tetszik nekik. Igaz nekem se, de más irányba nem tudom most vinni. Ha meg nem viszem tombol. Tehát akkor ezzel biztosan nem tud feljelenteni, hogy végimegyek az utcán és hatalmas kutya ugatást hagyok magam után abban a pár percben amig átmegyek. Utána meg már nincs sok kutya, ami van az meg nem ugat. Igazából csak ez a kettő zsémbes ember szólt. olyanok, hogy egyet vakkant a kutyája és már jön az ajtón és rá szól. De annak a kutyája eléggé el van hanyagolva (szerintem), mert az agresszióból ugat ellenben a többi szokásos ugatásával. Meg fejjel neki fut a kapunk. Kicsivel arréb van egy dobermann és az nem ugat annyit mint az.

2016. szept. 23. 19:50
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Feljelentést te tehetnél fenyegetés miatt, de bizonyítékod nincs, hát hagyd a csudába. Az, hogy ugatnak a kutyák, amíg kiérsz a falu végére? Mi van akkor? Semmi. Ugyanígy ugattak, amikor az én kutyám volt kölyök. Én még ki se mentem a mezőre, mert ősz vége volt és minden sáros, így az utcán tanítgattam a pórázon való sétáltatást.

Gondolom még fiatal vagy (én nem annyira), és megfélemlíthetnek, de hidd el, senki nem fog titeket bántani. Azért főleg vadászidényben, ne engedd el messzire a kutyádat. Biztos, ami biztos.

2016. szept. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!