Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy akitának kell télire "kabát"?

Egy akitának kell télire "kabát"?

Figyelt kérdés
Szóval itt ahol lakok borzalom hideg van. A Magyarországi hideg semmi ehhez képest. Hó csak titkán van de csontig hatoló a hideg amit szerintem egy akita is megérezne. Nem szeretném hogy megfázzon ezért arra gondoltam hogy vennék neki egy kabátot(kutyaruhát) esetleg van ötletetek hogy melyik lenne a legjobb?

2016. szept. 25. 09:22
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
50%
Szívesen.
2016. szept. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
50%
Németországban marhára fölösleges. Az akitának dupla rétegű aljszőrzete van, ami annyit tesz, hogy még Szibériában sem fázna. Amúgy a huskynak is ilyen szőre van és mégis megél ilyen zord környezetben (sőt ott van igazán elemében, imádják a havat, hideget), mint neve is mutatja.
2016. szept. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
85%
Éltem Németországban, tényleg hidegebb van. De az akita kibírja. Ha úgy látod, hogy fázik, főleg a meleg lakás után, vehetsz rá egy véknyabb kabátot. Úgyis szaladgáltok majd, meg játszotok, kimelegszik a kutya is, akkor meg majd leveszed. A te lelked nyugodt, a kutyának se lesz baja. Ha a te kutyád, csináld úgy, ahogy te szeretnéd.
2016. szept. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
21%
Heh akitanak kiskabat? -25ig rohogve kibirja. Ha lakasban van es onnan megy ki a hidegbe sem lesz semmi baja, ha viszont kinti kutya, akkor sincs mas dolog, mint emelni az elelem adagjat egy kb. 20-25% es megoldja maganak (plane ha van egy hely ahova behuzodhat, ha nagyon zordra valtana helyzet).
2016. szept. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
60%

nem fogom elolvasni a többi hozzászólást, mert nem vagyok hajlandó a kutyaruhaellenzőkre. bocs.

nekem hosszú, dupla bundájú kutyám van. itthon élünk. hideg van telente? nem különössebben, más országokhoz képest. elleneztem régen a ruhákat? igen.

vettem a kutyámnak, amikor láttam rajta, hogy fázik? igen.

az enyém lakásban lakik és kivedli minden szőrét télre (fűtés). nem egy zsírdisznó, nem a háj melegíti. látom rajta, hogy sokkal komfortosabb a bélelt kabátban. megszólnak az utcán, de nem érdekel.

nem tudom, te hol fogod tartani. ha kertben, akkor ki van lőve, biztosan nem fog kelleni. hozzá tud szokni (persze nem egy kölyök, de kölyköt én amúgy se raknék ki a kertbe egész napra). ha lakásban laksz, akkor lehet. nem biztos, de előfordulhat, hogy érzékenyebb, vékonyabb szőrű, fázósabb kutyád van.

vannak esőkabátszerűségek is, ezek nem béleltek, de a kutya testhőjét benntartják, lehet, hogy egy ilyen elég lenne, lehet, hogy nem, lehet, hogy nem fog kelleni. látni fogod a kutyádon majd, dönts az ő érdekében!

2016. szept. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
7%
Van. Nézz utána a fajtának mielőtt kutyát vásárolsz! Szőrtípus, mire lett kitenyèsztve, honnan jött stb...nem kell annak a nyomorultnak semmilyen kabát.
2016. szept. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:
képzeld utána néztem. Csak a hirtelen hideg miatt merült fel bennem a kérdés.
2016. szept. 25. 20:14
 28/31 anonim ***** válasza:
14%

Utánanézett, de nem fogta föl, hogy zárt térben nem fogja jól érezni magát egy vadászkutya.

Főleg, ha 25 fok lesz a télen.


Valamint első kutyának sem való és nem hiszem, hogy a kérdezőnek korábban lett volna bármilyen kutyája.

2016. szept. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:
de volt már korábban kutyám. Nem értem mit vergődsz itt.
2016. szept. 25. 20:43
 30/31 anonim ***** válasza:
52%
Fejezzétek már be a kínlódást! Nem hiszem el, hogy lehet ekkora ügyet csinálni ebből a hülyeségből... -.-" Ha azt látod, hogy remeg, fázik a kutyád, veszel rá egy kabátot, ha nem, akkor nem. Ilyen egyszerű az egész. Kit érdekel, hogy ki mit szól be, ha te csak jót akarsz annak a szerencsétlen állatnak? Ha csak sétáltok, ráadod, ha aktívan mozgatod, leveszed. Nem bonyolult. Nem kell állandóan kikérni mások véleményét, úgyis te döntöd el, te látod, hogy hogy viseli.
2016. szept. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!