Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az Illatons úti gyepin mindenb...

Az Illatons úti gyepin mindenbkutyát kötelesek átvenni, vagy csak a Bp-en talált/befogott kutyákat?

Figyelt kérdés
Sajnos találtam egy kutyát, ami a főút mellett kuoporgott. Nézettem chipet, persze,hogy nincs benne, így úgy lett, hogy ideiglenesen marad. A helyi szervezetek nagyon ráérősen "segítenek" gazdihoz juttatni, de nekem van 3 sajátom, amiből az egyik bántja, ezért egy 3x3 m-es helyiségben -a házban- van a kutya, ez hosszú távon nem maradhat így, nagytestű kölyök, és nagyon mozgékony. Mint mondtam az állatvédőknek nagyon nem sürgős, az itteni gyepinek nincs elérhetősége, csak a városgazdálkodáson keresztül, ahol a telefonon mindig türelemre intenek. Ultimátumot kaptam -és nem hibáztatom ezért a párom: egy hétig maradhat, aztán valamit tesz. Úgy tudom az illatos úti az egyetlen állami gyepi, ahol kötelesek átvenni. Így van ez?
2016. szept. 25. 11:52
 1/9 anonim ***** válasza:
72%

Nem, nincs így. Az illatoson pedig egyébként is masszívan nyomják az altatást, szóval ha erőszakkal megpróbáljátok benyomni, akkor annak egy másik kutya látja kárát.

A területi gyepmestert kell felhívni, mert ő az aki köteles fogadni a kutyát.

Én is jártam már így egyébként. Jó kört futottam nyomorult kutyával... Nem csodálom, hogy sokan inkább az úton hagyják az állatokat...

2016. szept. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Első, én úgy tudom, hogy a Illatos úti gyepmesteribrk most már van egy megegyezése a Noéval... Az olyan kutyákat, akiknek nem találnak gazdát, azt átadják a Noénak.
2016. szept. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Sajnos nekem sem ez az első, akit hazahozok. Amelyik bántja, az maradt pl nálam, mert nagyon frusztrált, ezért megy neki ennek is. Tudom, hogy altatnak, de mit csináljak? Egyszerűen mindenhonnan elküldenek, és így az én kutyám folyton ideges, ez szegény nem tud eleget mozogni, pedug kijárok vele, de az nem elég. Már az is volt eszemben, hogy a polgármesteri hivatal elé kikötöm, és oldják meg. :( Egyszerűen nem értik meg, hogy nem mindenkinek az életformája engedi meg, hogy lakásban tartsa a kutyát.
2016. szept. 25. 12:16
 4/9 A kérdező kommentje:
Egyébként úgy gondolom, az Illatoson még mindig több reménye van, mint egy ilyen alvégi gyepin :(
2016. szept. 25. 12:18
 5/9 anonim ***** válasza:

Illatoson csak a végszükség esetén altatnak (emberre támadó vagy gyógyíthatatlan beteg kutya, stb.). Az Illatos út még mindig jobb, mint egy kisvárosi gyepi, ahol 2 hét után (vagy másnap már...) ész nélkül altatnak.


A Budapest határain belül talált kutyákat veszik át. Mivel idáig nálad volt a kutya, feltételezem orvoshoz is vitted és a Te nevedre állították ki a kiskönyvét, azaz Te vagy a tulajdonosa. Ha nem Budapesti a lakcímed, akkor nem fogják átvenni. És gondolom került bele chip is, így még azt se kamuzhatod az Illatos úton, hogy pl. Csepelen találtad, mert rögtön lebuksz.


Esetleg a Vigyél haza alapítványnak írj, illetve hirdesd meg több Facebook csoportban a kutyát!

2016. szept. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Egy talált kutya, akiben nézettem chippet, hátha csak elkódorgott. Mivel végszükségből hoztam haza, nem, nem írattam a nevemre, és nem chippeltettem/oltattam be. Egyrészt, van 3 kutyám, akire lehet bőven költeni, másrészt gondolod, hogy a nevemre írattattom, úgy, hogy itt sSEMMIKÉPPEN nem maradhat? Utánna melyik állatmentéshez forduljak, mint saját kutyával? A helyi ebtelepet nem érdekli, pedig dolguk lenne bejelentésre befogni. A gazdáját nem érdekelte, mert kidobta. Az nagy állatmentő alapítványokat, akik igénylik a pénzbeli támogatást, szintén nem érdekli. Akkor miért is kéne, hogy engem jobban érdekeljen?
2016. szept. 26. 14:40
 7/9 anonim ***** válasza:

Csigavér, ne velem veszekedj, én normálisan válaszoltam neked. Azért kérdeztem, mert ha NINCS benne chip, akkor beviheted az Illatos útra leadni, de mindenképp azt mondd, hogy Budapest határain BELÜL szedted össze a kutyát.


A Budapest határain belül talált kutyákat KÖTELESEK átvenni.

2016. szept. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat, igazad van. Csak sajnos annyian bosszantottak fel az ügyben, hogy ha egyszer befogadtam, miért nem gondoskodok róla, meg stb... Csak ugye én nem befogadni akartam, hanem az utcáról ideiglenesen biztonságba helyezni, chippet nézetni. Az más, hogy a saját kutyám nem tűri, ezért a sietség, csak hát mindenhonnan kapom az ívet, de ugyan kíványcsi lennék hanyan állnának meg egy kutyáért munkába menet. Szerencsére sikerült egy nagyon jó családhoz juttatni, úgyhogy megoldódott :)
2016. szept. 30. 18:02
 9/9 anonim ***** válasza:

Semmi gond, meg tudom érteni.


Ezt örömmel olvasom :)))

2016. szept. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!