Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a különbség egy 30. 000...

Mi a különbség egy 30. 000 forintos és egy 100. 000 forintos németjuhász között?

Figyelt kérdés
Látom a sok olcsó `keverék` németjuhászt 30.000 vagy kevesebb forintért, és sok közülük szebb, mint a törzskönyves kutyák 100.000 forintokért, amiknek sokkal jobban lejt a hátuk. Van különbség házőrzés terén? vagy esetleg inteligencia terén a kutyák között?
2016. okt. 23. 18:43
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
74%
A legfontosabb különbség, hogy kb. 70 000,-Ft-ot az állatorvosnak fizetsz részletekben (vagy annak többszörését), vagy egy összegben a tenyésztőnek. Igaz néha tenyésztőnél is becsúszik egy-egy hiba, de ha megfelelő garanciális feltételek vannak a szerződésben akkor nem buksz akkorát. A szaporítós 30 000,-Ft-osnál csak nagy szerencsével fogsz ki egészséges kutyát, és igen sok pénzt fogsz az állatorvosnál hagyni. Állatorvosi rendelőben hallottam egyszer egy beszélgetést (kihallatsztott) "ehhez a kutyához neked nem állatorvosra, hanem sok szerencsére és egy jó ügyvédre lesz szükséged"
2016. okt. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
milford kennel Debrecen környéke
2016. okt. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Von ultimo kennel, ott épp most vannak kiskutyák, nézd meg, hátha még nincs mind eladva.

A Milford is jó, de úgy tudom, ott most nincs alom.

2016. okt. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
igen ott most nincs, de tavasszal szerintem lesz (én nem vennék ilyen hidegbe kiskutyát)
2016. okt. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%

A küllem német juhásznál nincs tenyésztés. Csak tk-es és tk nélküli szaporítás. A tk-esek közt rengeteg a diszpláziás, gerincproblémás, egyiknek sincs se jó idegrendszere, se legalább minimálisan jó ösztöne. Aki nem látott küllem németjuhászt körungon, az el se tudja képzelni, milyen borzalmas az egész állomány. Az nem fog valóban házat őrizni, de nem isesz egészséges sem. A szaporítás ellen vagyok, de itt édes mindegy, hogy van-e tk-e a kutyának vagy sem, sőt, a tk nélküliek lehet, hogy még egészségesebbek, jobb idegrendszerűek is, mert azokat legalább nem szándékosan és tudatosan rontják.


Ha munkára kell német juhász, akkor munka vonalút keress, ott viszont valóban tenyésztőt válassz. Viszont ahhoz a kutyához napi munka, tréningek és kutyaiskola kell.

2016. okt. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
0%

A 100 000 forintos gazdi hülye,a a 30 000 forintos meg okos! :D Ez a különbség :D



Figyelem:Ezt csak poénként írtam,nem kell megsértődni.Ha nemtetszett kímélj

2016. okt. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
15-ös nekem törzskönyves németjuhászom van, jó ösztönnel és nem túlzottan csapott háttal (sokat számít, hogy mennyire készítik kiállításra az adott kutyát). Láttam képet ugyanannyi idős kutyáról, hát ég és föld az állása/járása. na mind1. azért nem kéne arra buzdítani a népet, hogy szaporítótól vegyen. akiktől nekem van kutyám, kifejezetten erős idegrendszerű állománnyal dolgoznak, nem véletlen, hogy tőlük munka céljára is vásárolnak tőlük. Na mindegy persze tenyésztő és tenyésztő között is van különbség van akinek csak a küllem számít, de van akinek a kutya esze az elsődleges (ilyen az enyémis, mind emellett küllemre sem utolsó)
2016. okt. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!