Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elvinnétek így a kutyátokat...

Elvinnétek így a kutyátokat sétálni? Mert én nemigazán merem

Figyelt kérdés

Van egy fél éves, hát most már nem olyan kicsi berni pásztorunk. Sajnos csak két hetente hétvégén vagyok itthon, de akkor sokat foglalkozok vele. A szüleimet sajnos nem nagyon tudom rávenni erre (bár apával viszonylag sokat van, mert a garázsban van a dolgozószobája és beszokta engedni a kutyát). Van egy nagy kertünk, fölöttünk egy meredek domb, erdővel, alattunk több nagy udvaros házak kutyákkal, akikkel szintén nem sok időt töltenek a gazdájuk. Kirakják őket a kertbe, néha adnak nekik enni. Kb ennyiből áll erre fele az állat tartás sajnos. Vettem neki hámot is (mert sajnáltam a nyakát, mindig annyira neki lódult ha meglátott valamit) Egyszer elvittem sétálni, de minden kutya megőrült, volt ahol kerítés sem volt, csak egy hosszú lánc, azt hittem az a kutya elszakítja és megtámadja a kutyusom. Eléggé féltem. A felettünk lévő erdőbe meg azért nem merem vinni, mert szoktak erre fele vadászni, és még valami vadnak nézik és lelövik, vagy mi van ha valami r*hadék mérget tett ki és feleszi a kutyám?


Az udvaron szoktam vele labdázni, mert megtanítottam neki, hogy vissza hozza. Meg engedelmességre és trükkökre tanítom. Pl ül, fekszik, pacsi, ugat, hempereg, marad, lábára teszem a jutalom falatot és nem eszi meg stb


2016. nov. 26. 12:37
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Berninek jó a nyakörv, hámban csak húzni tanul meg.

Nekem a 4 kg-os kutyának nyakörve van,meg kell tanítani szépen sétálni és nem fog fulladni.

Hát erdőben én már csak láthatósági hámmal és láthatósági vagyis rikító pórázzal vinném. Elengedni semmiképpen sem,bár inkább vmi mezőt,tisztást kéne keresned ahol szabadon engedheted labdáztok sétáltok.

Láncot nem szakítják el a kutyák,ha már jártál arra akkor tutod melyik kerítésnél milyen kutya van, ki tud e jönni avagy sem.


Ismerősömmel voltam múltkor kutyát sétáltatni mondjuk ő minden nap kiviszi,ritka mikor kimarad 1-2 nap.

Az ottani kutyák már teljesen hozzá szoktak 1-2 ugat meg örjöng de a legtöbb megszokta már és csak nézelődnek.


Erdőkbe nem nagyon szoktak mérget rakni

2016. nov. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!