Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnék foglalkozni a...

Hogyan tudnék foglalkozni a kutyámmal?

Figyelt kérdés
A húgom és anyám is szólt hogy azért ilyen szófogadatlan és neveletlen mert nem foglalkozok vele. De nem értem hogyan, mivel tudnék vele foglalkozni ami a nevelésében is segítene? Minden nap játszunk, az alap parancsokat tudja(jutalommal), nem rombol habár elégedettnek sem tűnik. Hogyan tudnék foglalkozni vele? 10 hós nagytestű.

2016. dec. 25. 18:59
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

6. voltam.

Bocsi, nem láttam, hogy 10 hós.

Tartom, hogy nem vagy falkavezér, ezen sürgősen, még most, ennyi idős korában változtass.

Feladatok lehetnek még az apportírozás, eldugsz valamit, amit megkereshet, gyakorlatozás, amit írtak felettem is ül-fekszik-marad-stb alapparancsokkal. Új trükkök tanítása, ehhez találsz videókat youtubeon is.

Nincs ismerősöd, akinek van kutyája? Sétálhatnátok együtt, úgy jobban halad a szocializáció illetve el is fárad. Milyen fajta?

2016. dec. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Jó ötlet! De szerintem neki uncsibb lenne mint nekem főleg mert a mezőn szívesebben szaglász és ás. Nem tudom hogy a behívást hogyan gyakorolhatnánk mert kicsit sem akar oda jönni ha el van foglalva, ha figyel akkor még van rá esély hogy oda jön de amúgy nem nagyon. Korábban míg melegebb volt kimentünk a mezőre gyakorolni de max 5 percig volt érdekes, utána már nem nagyon csinálta a feladatokat.
2016. dec. 25. 22:51
 13/18 A kérdező kommentje:
Nincs kutyás ismerősöm, ha lenne nem haboznék a saját kutyám szocializációjára használni.
2016. dec. 25. 22:53
 14/18 anonim ***** válasza:

(Út közben eszembe jutott az úsztatás, ha van lehetőség a közeletekben, persze ez most nem opció.)

Hogy tanítod behívásra? Ha nem jön kétszeri felszólításra sem, akkor sarkon fodulsz és elindulsz a másik irányba, akár futva, az jobban ösztönzi őket. Próbálj érdekesnek tűnni, érdekesebbnek annál, amivel épp foglalkozik. Amikor hívod ugrálj, terjegess a karoddal vagy feküdj le. Hülyén hangzik, de beválik.

2016. dec. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Vagy még: elengeded és elbújsz, ő meg meg fog keresni, ahogy írod, ennyire már ragaszkodik hozzád.

Fajta? Még mindig 6-os voltam.

2016. dec. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Lusta, önálló és makacs fajta. Jutalommal motiválható, de kifejezetten nem szeret tanulni. Szeret szabadon futkorászni, de nagy átlagban inkább fekszik, nem erőssége a szófogadás. Nagyon nehéz kizökkenteni. A kiképző/szakember azt mondta hogy ha ugrál vagy ugat ne csináljak semmit, ne szóljak hozzá, viszont ha csendben van és esetleg figyel akkor azonnal dicsérjem meg és jutalmazzam, jó sűrűn. Sajna tegnap sikeresen elhagytam a klikkeremet de alapból klikkerrel gyakorolunk és egész jól haladunk. Ma például úgy 2-3 méterre ment el mellettünk egy kutya és szép csendben figyelt, mondjuk kicsit feszítette a pórázt, de nem volt gond. Mondjuk ott a kutyasuliban van egy panzió és a kennelek előtt mentünk el ahol kutyák voltak, ugyan figyelt, de ha szóltam rám nézett és parancsszóra leült és lefeküdt habár ezt mind jutalommal. Sajna az ingerek a "való életben" mások és erősebbek így nem minden esetben működik amit a kiképző mondott.
2016. dec. 25. 23:04
 17/18 A kérdező kommentje:
Mint mondtam elég önálló csak akkor követ minket ha érdekes irányba megyünk, akár fél kilométer is lehet közöttünk nem érdekli. Az ugrálást, integetést, futkorászást, másik irányba indulást, elbújást mind próbáltam semmi sem használt. Már 4 hós kora óta próbálom tanítani a behívást de sehogy sem halad, semmi sem használ nála. Remélem a szakember tudja majd orvosolni ezt a problémát.
2016. dec. 25. 23:07
 18/18 anonim ***** válasza:

Ez így már nagyon akitára/shibára hajaz leírás alapján. :D

Szerintem a következő esélyes még: vegyél egy marha hosszú vezetőszárat, mint pl. a lovak futószáras vezetéke, és azzal gyakorolj. Ha nem jön vissza hívásra, szépen kizökkented vele az elfoglaltságából kis rángatással, hívod, és elindulsz ellenkező irányba./ Vagy ha megint indulna elfelé felfedezni, akkor megint kizökkented, hívod, ismétled, amíg nem kerül melléd. Ha odaért hozzád, persze üdvrivalgás. Illetve még otthon, kis távolságról, méterekről lenne jó gyakorolgatnod vele.

2016. dec. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!