Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért eszi fel más kutya...

Miért eszi fel más kutya ürülékét a kutyám? És hogyan szoktassam le róla?

Figyelt kérdés
9 hónapos, menhelyről származó kutyus. A probléma az elején is fennállt (két hónapja van nálam), de nem ennyire sűrűn. Futtatókban, ha elengedem, állandóan ürüléket zabál, megszállottan keresi, aztán elszalad vele és megeszi. Itthon, a lakásban engedelmes, ebben az egy dologban mindegy, mit csinálok vele, megeszi. Van, hogy még pórázon is van hozzá bátorsága. Olvastam, hogy lehet vitaminhiány, vagy az egysíkú táplálkozás miatt is, (Brit Care táppal etetem). Lehet ebben valami vagy csak rossz szokás, esetleg nem én vagyok a főnök, és ebben tudja a leginkább megmutatni? Köszi mindenkinek a válaszokat.

2017. jan. 3. 18:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%
Rossz szokás. Semmi köze a főnökséghez, egyszerűen ízlik neki. Az enyém a macska xarért van megbolondulva. Vitaminhiány sem lehet, a Brit Care táp jó minőség. Annyit tehetsz, hogy ha rajtakapod, tiltod neki a zabálást.
2017. jan. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Csak olyan rossz, mert nem is nagyon tudom elengedni, más kutyákkal játszani, mert mostanában tízből kilencszer ebből áll neki a dolog. Keres, zabál. Aztán meg egy- másfél órán keresztül menetelek vele az utcán, hogy azért mozogjon.
2017. jan. 3. 19:03
 3/16 anonim ***** válasza:
96%

1. Tiltsd neki pl. kiabálj rá hogy "Fújj!"

2. Adj neki egy pofont, ha rajta kapod. Lehet durván hangzik, de hatásos.


Amúgy ismerős, csak az enyém nem ürüléket, hanem mindenféle maradékot evett fel az utcáról. Azóta megoldott a probléma. Elég rászólni, hogy "Fújj" és már ott is hagyja. Persze azért szemem rajta. ;)

2017. jan. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
96%
Csak leszoktatni lehet. Az enyém is mindig sz@rt zabált mikor 5 évesen hozzánk került. Ha elengedtem pórázról akkor elrohant aztán mikor visszajött bűzlött a szája tőle. De aztán leszokott, séta közben ha megpróbálta mindig rászóltam és elhúztam onnan pórázzal.
2017. jan. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
93%
En is ezzel kuzdok de nem tudom leszoktatni oket mert nekunk a kertunket folyton osszeszarjak a macskak. Szoval vagy nem engedem ki oket vagy szart esznek. Kb ez a ket eshetiseg van...
2017. jan. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
95%

Otthon kell elkezdeni a gyakorlást, kicsiben. Ledobálsz a lakásban különböző helyeken pl virslidarabokat és mikor megpróbálja felenni, akkor letiltod róla. Ha már jól megy, akkor tehetsz ki csalit a lépcsőházba, aztán az utcán stb. Ha megértette, hogy nem zabálhat fel akármit, akárhol akkor meg fogja érteni, hogy a sz@rt sem eheti fel.

Egyébként ha 100%-ig biztosra akarsz menni, akkor otthon is gyakorolhatsz kakival, csak annak kicsit gusztustalanabb az előkészülete.

Viszont az utcán a bárminek a felevéséről való letiltás életmentő lehet, ebben a világban, ahol előszeretettel mérgezik a kutyákat.

És előre szólok, hogy ne add fel, mert az ilyen keresgélésen alapuló kajálások alkalmával elég magas ösztönszinten működnek a kutyák, tehát nagyon lassan és nagyon nehezen fog menni a leszoktatás. Következetesnek kell lenni. Sok sikert!

2017. jan. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Utolso nekem is az a bajom amit mondasz. Az oszton. Ha Itthon leesik valami nem eszik fel ha megtiltom.


De kint...

2017. jan. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Igen, itthon megy. Kint szórtunk már el neki erőssel bekent falatokat, nagy ívben el is kerülte. De hát nem vihetek magammal minden nap. Akkor marad a türelmes rászólogatás, és hátha megtanulja, meg igyekszem vele gyakorolni, de a kaki valamiért sokkal ízletesebb is neki mint minden más. Csak azt zabálja fel. Egyébként csaptam már oda az orrára, meg is rángattam, nyomtam le a fejét a földre, meg se nyikkant. Köszi a válaszokat, reménykedni tudok csak, hogy elmúlik nála, mert marha idegesítő, és a mérgek miatt is aggódom, pont ezért kezdtük extrán figyelni.
2017. jan. 3. 21:30
 9/16 anonim ***** válasza:
90%

Egy ismerős is küzdött ezzel, neki a fogkrém vált be. Miután szart evett a kutya fogta a fogkefét és a fogkrémet és kimosta a száját (a fogkrém márkára sajnos nem emlékszem). A második után felfogta hogy mivel jár a szarevés és nem nyúlt hozzá többet.


Nem hiszem hogy minden kutyánál beválik, azért egy próbát megérhet.


Illetve a jutalmazás. Ha otthagyja a kakit a földön és nem nyúl hozzá dicsérd meg és adj neki jutalomfalatot.

2017. jan. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
A fogkrémes dolgot még nem próbáltam. Hallottam róla, de lehet, hogy megkísérlem, köszi :)
2017. jan. 4. 11:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!