Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért eszi fel más kutya...

Miért eszi fel más kutya ürülékét a kutyám? És hogyan szoktassam le róla?

Figyelt kérdés
9 hónapos, menhelyről származó kutyus. A probléma az elején is fennállt (két hónapja van nálam), de nem ennyire sűrűn. Futtatókban, ha elengedem, állandóan ürüléket zabál, megszállottan keresi, aztán elszalad vele és megeszi. Itthon, a lakásban engedelmes, ebben az egy dologban mindegy, mit csinálok vele, megeszi. Van, hogy még pórázon is van hozzá bátorsága. Olvastam, hogy lehet vitaminhiány, vagy az egysíkú táplálkozás miatt is, (Brit Care táppal etetem). Lehet ebben valami vagy csak rossz szokás, esetleg nem én vagyok a főnök, és ebben tudja a leginkább megmutatni? Köszi mindenkinek a válaszokat.

2017. jan. 3. 18:54
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
A fogkrémes dolog sem vált be. Azóta szájkosarat rakok rá, ha elengedem. De egyrészt zavarja, a más kutyákkal való játékban különösen, másrészt sajnálom is, mert nagyon utálja.
2017. jan. 31. 10:59
 12/16 anonim ***** válasza:

Locsold le mustáros, vagy valamilyyen kutya számára kellemetlen ízű/szagű folyadékkal, oldattal.

De vidd el orvoshoz kivizsgálásra, ha jó minőségűnek számító táp mellett is csinálja, elképzelhető, hogy szüksége van plusz étrendkiegészítőre, mert valamilyen vitaminban-ásványi anyagban kóros hiáyt szenved.

2017. jan. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Vettem neki tegnap multivitamin, mondjuk egy 700ft-os Fressnapfos verzió. Tegnap este adtam neki az elsőt, ma reggel is zabált :D de azt hiszem, a következő lépés a doki
2017. jan. 31. 12:08
 14/16 anonim ***** válasza:
92%
Nem a vitaminhiány a probléma, tényleg az íze miatt eszik, ahogy előttem írták. A macskáké a kedvencük, de sajnos az embereké is elég ínycsiklandó falat nekik. :( az enyém is notórius kakizabáló. Írta már valaki, viszont a jutalmazás tényleg használ, hiszen, kit nem ösztönöz a pozitív megerősítés. Mindent próbáltunk mi is, de a kedvenc jutalomfalatjánál nincs jobb. Ahogy elkapja a fejét, máris nyomom az arcába, és eltúlozva dicsérem. :D Persze büntettem is, ha pl. semmilyen módon nem hallgatott rám. Ilyenkor 2-3 felevés után rövid pórázra fogtam, és sietősen hazamentünk. Ez is hatásos volt. A kutyáknál fontos, hogy mindennek következménye legyen. így egy idő után kitapasztalja, hogy mire számíthat tőled, és aszerint cselekszik majd. Amióta tudja, hogy jutalmazás van, azóta nem is kell kimondanom a teljes parancsot, ha meghallja az "f" betűt, rögtön néz rám, és várja a falatot. Én minden téren azt tapasztaltam, hogy a lekenyerezés a legjobb taktika, aztán ha már lekenyereztük, akkor szépen lassan elhagyhatjuk a jutalmat, persze úgy, hogy ő ne nagyon vegye észre, hogy így tettünk. :D
2017. jan. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
ezzel az eggyel még nem próbálkoztam. volt hogy dicsértem, mikor megszagolt egyet pórázon és elment mellette, de jutalomfalatot nem kapott. ezt még megpróbálom, köszi.
2017. jan. 31. 14:19
 16/16 anonim ***** válasza:
Remélem, tudtam segíteni, de persze ez nagyban függ attól is, hogy mivel tudod leginkább felkelteni az érdeklődését. Ha nem hozza lázba annyira a kaja, akkor próbálhatod a kedvenc játékával is. Nálunk pl. tele vannak az utcák termésekkel, amiknek szintén nem tud ellenállni. Ott már nehezebb dolgom van. Ilyenkor magamhoz szoktam hívni, és láb mellett sétáltatom. Ezt is érdemes kipróbálniy A legfontosabb a figyelem elterelése illetve egy izgalmasabb lehetőség kínálása. Legalább is nekem ez jött be.
2017. jan. 31. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!