Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német juhászkutya tartása...

Német juhászkutya tartása mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy német juhászt venni, még gyerekként tartottunk ilyen fajtát otthon, és mióta különköltöztem a szüleimtől nagyon sokat gondolkodtam rajta, hogy saját kutyának egy ilyen fajtájú kölyköt veszek. NJ gazdiktól szeretném megkérdezni, hogy nagyjából mennyibe kerül havi átlagban a kutyájuk tartása?
2017. jan. 15. 18:32
 1/4 anonim ***** válasza:
2017. jan. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hat en ajanlom a zooplus oldalt ott minden kajanak azadagolasat megtalalod. Abbol a kaja mar megvan

De tippem szerint meg egy kozepkategorias kajabol is havi 10-12 ezer.


Ezen kivul a sztenderd kiadasok: oltasok, kutyahaz, poraz, ham, doki ha szukseges.


Kuancsnyakorv forestoval szamolva kb 15,000 egy evre de nyaron kell a szunyogok ellen is vedekezni a szivfergesseg miatt.


Szerintem ha minden koltseget osszevetsz es leosztod egy evre ha nem szolunk nagyobb betegsegekkel akkor havi 20-30.

2017. jan. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én nyár elején vettem németjuhász kiskutyát tenyésztőtől a költségek a következőek voltak eddig.

vételár: 80.000

oltások: kb 15.000-20.000

ivartalanítás: 35.000 (maga az ivartalanítás 25 lett volna de utána volt némi komplikáció)

hőszigetelt kutyaház: 40.000 (ismerős csinálta)

felszerelés (póráz, nyakörv, hám): nekünk 3 nyakötve van+3 póráza és egy hámja ez összesen kb 15-20 ezer (nyilván ha nem akarsz ennyi félét venni elég 1 póráz 1 nyakörv)

etetés: átlag havi 12.000 (eddig Brit premiumot evett, most váltottunk Chicopee-ra)

Játékok: olyan 10.000 körül jár

szállítóbox: 17.000+ tervbe van egy nagyobb szobakennel, ez 17.000 szintén

kullancs és szívféreg elleni tabletta márciustól októberig: havi 5600

Kutyasuli: jelenleg két helyre járunk egyik 1000/óra másik 6500/5 alkalom + most tervben van egy 3.

Azt hiszem ennyi. Mennyit tudnál vele foglalkozni?

2017. jan. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2017. jan. 15. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!