Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A barátom Mopsz almába van...

A barátom Mopsz almába van egy kacska lábú kölyök amit felajánlott nekem (ingyen)?

Figyelt kérdés

A kölyök játékos és nem látom, hallom, hogy fájdalmai lennének vagy gátolná a mozgasban, igen életre való. Szerintetek érdemes elfogadnom vagy ha elviszem az állatorvoshoz úgy is azt fogja tanácsolni hogy altassuk el ? Köszi a normális válaszokat!


[link]

[link]



2017. jan. 21. 17:45
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
88%

Már bocsi, de a barátod ezzel nagyon ki akar cseszni veled. 1. ez nem normális, valószínű nem csak a lábával lesz baj a későbbiekben, szóval egy kisebb vagyon kell az orvosnál hagynod, hogy minőségi élete lehessen. Pontosan ezért nem támogatjuk a szaporítókat, mert ilyen kutyák születnek. Tudja jól, hogy ezért a kutyáért nem fog pénzt kapni sőt elpasszolni sem tudja, ezért rásózzuk az egyik haverra "ingyen".

Ha a kiskutyának jót akarsz elfogadod, de csak akkor tedd, ha van elég pénzed rá. A barátodnak meg mond meg, hogy ivartalaníttassa a szukáját mielőtt még több ilyen kiskutyát hoz a világra feleslegesen.

2017. jan. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
89%
Cassin, egydzer neked volt már kérdésed erről, mégpedig ott egy vízfejű kiskutyát mutattál be. Abban az esetben fogadd el a kutyát, ha van több százezer forintod a kezeltetésére, ami nem is biztos hogy ér valamit. Akkor is, most is állítom, hogy ennek az alomnak nem szabadott volna megszülrtnie. Ha kiksutyát szeretnél, vegyél kennelből, bár sejtem, hogy csupaszív ember lehetsz, szerintem ne fogadd el. Nemcsak a lábai miatt, hanem ki tudja milyen betegségei lehetnek még, ami majd csak később jön ki.
2017. jan. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
11%
Ki az az allatgyulolo barom aki lepontozta azt aki nem tartja a kutyat "menthetelennek"? Es mit keres allatok topikban? Lelketlen szaremberek, a kerdezo remelhetoleg nem ilyen es nem dobna el egy esztetikai hibas joszagot.
2017. jan. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
87%
Te vagy a barom hogy úgy ajánlgatod neki a kutyát hogy sem a pénzügyi helyzetét sem a kutya egészségi állapotát nem tudod. Akinek van pénze rá vigye, de csak azért mert valaki nem teheti meg hogy vagyonokat költsön a kezelésére attól nem állatgyűlölő csak ésszerűen gondolkodik. Sajna ennek a kutyának a lába a legkisebb baja szerintem, ez itt a baj.
2017. jan. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
92%

13-as, én ugyan nem pontoztam le senkit, de ez a kiskutya sajnos nem csak esztétikai hibás. Mind nagyon együtt érzünk a kutyussal, de leginkább dühösek vagyunk azokra a szaporítókra, akik haszonszerzés miatt, szakértelem nélkül pároztatnak kutyákat, hogy aztán egy alomnyi, többnyire nem egészséges kiskutya szülessen.

Lehet, hogy nem menthetetlen, mittudom én, nem vagyok orvos, de laikusként is látom, hogy ez a kutyus nem okés.

Az esztétikai hiba az, ha mondjuk a fajta sztenderdtől eltérő színe van, vagy csálé a foga, ilyesmi. Ez nem esztétikai hiba.

2017. jan. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondom, fogadd el. De kizárólag abban az esetben, ha van kereted megfelő orvosi ellátásra a kutya élete végéig. Nekünk is beteg kutyánk van, annak tudatában vállaltuk, hogy drága "buli" lesz őt befogadni.
2017. jan. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom a kiskutyát, de én nem fogadnám el. Nem csak az a baja, hogy kacska lábú, hanem eleve nem úgy néz ki, mint egy egészséges mopsz kölyök.

A barátod csak ne adja neked ingyen, amit nem tud eladni. Aljadék szaporító az ilyen, oldja meg magának a problémáját. Esetleg, ha a barátod, igyekezhetnél felvilágosítani, hogy miért nem jó, amit művel.

2017. jan. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Ha van pénzed, fogadd el. Ennek a kutyának is jár a szeretet. A barátod viszont egy mocsok, ez számodra nem ajándék lenne, csak rád akarja sózni, mert nem tudna tőle megszabadulni. Csak egy szaporító, akinek nem kellene ezt csinálnia.

Viszont! Ajánlom a teljes kivizsgáltatást egy orvosnál máris, a lába miatt nem altatnák el, de egy csomó más baja is lehet szegénynek.

Figyelj, én csak attól félek, mivel nagyon szeretek minden állatot, hogy az ilyen szaporító (bár magát az embert nem ismerem) képes lenne agyon verni a kiskutyát, ha az nem kel el. Ezt gondold át. Hogy ismered a barátod? Mit tenne vele, ha nem sikerülne eladnia? Vagy ki venné meg vajon, és az mit kezdene vele ha nagyon beteg lenne? Egy csomó ha, és én máris látom magam előtt a szegény kutyát, neki is jár egy esély.

Én már csak tudom, szüleim is ezt csinálták néhány alom erejéig, szaporítás. De persze én voltam a gyerek, beleszólásom nem volt. Azóta már felnőttem és soha többet nem tehetik ezt meg a kutyáimmal.

Láttam már beteg kiskutyát, ennek ellenére ugyanúgy szerettem őket. Aztán elkerültek, kitudja, hova, kihez szüleim által. Én láttam hogy imádkoztak érte, hogy jajj, csak az a kutyus menjen el. Persze anyám sajnálta volna, bántani nem engedte volna, de ha nagyon költséges lett volna a kezeltetése, nem tudom mit csináltak volna vele, lehet altatás. Csak remélni tudom, hogy jó helyen vannak a kutyáink. :(

Te is így állj neki.

2017. febr. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Mi van azota a kutyussal?
2017. febr. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!