Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rájuk hívhatom a rendőrséget?

Rájuk hívhatom a rendőrséget?

Figyelt kérdés

Problémám a szokásos lassan ilyen tájt, kezdődik a tüzijáték és petárda szezon. Bár csak szilveszter éjjelén lehet reggel hatig tüzijátékozni, a petárda pedig tiltott nálunk a mai napon megkezdte a felettünk lévő utcában egy "kedves" szomszéd. Tavaly ugyanez volt a probléma, szilveszter előtti hét minden estéjét szétlőtte. Szilveszterkor az összes kutya bent alszik nálunk mert félnek, de ilyenkor azért még nem szoktak bent tölteni éjszakát, még meg sem fürdettem őket és nem készültem fel rá. Nagyon feldühítettem magam, tavaly csúnyán össze is vesztem velük, még én voltam a rossz hogy hogy képzelem hogy szólok nekik, véleményük szerint este tíz előtt azt csinálnak amit akarnak, tüzijátékozhatnak kedvükre. Tavaly ki lett hívva a rendőrség, hogy kijöttek azt nem tudom-e de lett téve bejelentés, igaz nem általam így nem tudom hogy jogos volt-e és hogy lett-e valami terepszemle ez ügyben.


A kérdésem az hogy a mostani törvények és jogszabályok szerint a rendőrség foglalkozik-e azzal ha bejelentést teszek hogy tüzijátékoznak? Borzasztó hogy behoztam szerencsétlen kutyákat, remegnek mint a nyárfalevél, miután megnyugodtak kiviszem őket és tíz perc múlva lőnek ismét, mert a gyerek szereti...arról nem is beszélve hogy a kutyák bent is rettegnek, egyedül annyival jobb nekik hogy itt vagyunk velük, de gyakorlatilag az ölemben ül az összes félelmében.



2017. dec. 24. 21:05
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
69%
Az este 10 elötti csendháborításos legendák nem igazak, ugyanis a nap 24 órájában csendháborítást követhet el. Nyugotan rájuk hívhatod a rendőrséget, bár sok mindent nem fognak csinálni de a kedvüket talán elveszi.
2017. dec. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
90%

Tűzijátékozni szerintem tűzijátékozhat, olyan értelemben, hogy tényleg nemigen fognak csinálni vele semmit. A petárdázásért már talán - de nagyon csak talán.

Szóval rájuk lehet hívni őket, de igazából max annyi lesz, hogy kivárják a következővel, amíg a rendőr elmegy... :/

2017. dec. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
És ha kihívom, majd ismét tüzijátékoznak mondjuk másnap este újra kihívhatom őket? Igazából nem a rendőrséggel akarok szórakozni, de nekem ez roppant felháborító mert tulajdonképpen igenis zavarják a nyugalmunkat, a házunk fölé lövik őket és nem szeretném egy hétig minden este szó szerint a kutyákkal a nyakamban tölteni az ünnepeket. Vagy mi mást lehet tenni?
2017. dec. 24. 21:49
 4/27 anonim ***** válasza:
54%
Kihívhatod a rendőrseget. Jogszabályt sért a szomszéd. Akár óránként is kihívhatod, ha nem hagyjak abba. De az égadta egy világon semmit nem fogsz vele elérni, hacsak nem érik éppen tetten az illetőt. Elhiszem hogy kellemetlen. Rossz szomszédság török átok. Nem hiába a mondás... De en a helyedben talán inkább az állatvédőknél próbálkoznék, hátha ők tudnak mondani valami okosabbat...
2017. dec. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Nem célom egyébként hogy bírságolják őket vagy bármi szankciót kirójanak rájuk, nekem épp elég lenne az is ha a rendőrség egyszeri vagy akár többszöri kivonulása megijeszti őket és abbahagyják. Nem közvetlen szomszédok így nem ismerem őket csak látásból de akkor se akarok rosszat nekik, viszont ezt már soknak és tűrhetetlennek érzem főleg azt tekintve hogy tavaly szépen megkértem őket amikor épp csinálták hogy ne tegyék mert rettegnek a kutyáim és mert amúgy is szabálysértés.


Arra is gondoltam egyébként hogy felkamerázom ahogy tüzijátékoznak, mert már megfigyeltem hogy amikor a külső lámpáik égnek az udvaron akkor szoktak nekiállni, és általában többet is lőnek. Ha ezt bemutatom a rendőrségnek esetlegesen bizonyítéknak számít? Persze erre is csak akkor kerülne sor ha nem hagyják abba, a család is ki van már akadva hogy most akkor ez lesz még egy egész hétig.

2017. dec. 24. 22:18
 6/27 anonim ***** válasza:
48%

A petárdának a birtoklása is tilos, ha valakinél találnak az szabálysértés ami 30-150 ezer ft közötti bírság.


Az 1-es és 2-es kategóriás tüzijátékok egész évben vásárolhatók és használhatók este 10 elött. De csak magánterületen.


Tehát ha peterdáznak, vagy közterületen tüzijátokoznak, vagy nem hagyják abba este 10 elött akkor rájuk lehet hívni a rendőrséget. Egyébként bukta.

2017. dec. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Mi számít magánterületen történő tüzijátékozásnak? Mármint ahonnan fellövik vagy ahova fellövik? Az udvarukról lövik fel de gyakorlatilag fölénk lövik, amitől még rosszabb a helyzet. Van, amikor a házuk elől az utcáról lövik.


Illetve nem tudom hogy milyen kategóriájú tüzijátékuk van, ez olyan hogy felmegy és rendes szétrobban mint a hagyományos tüzijáték, nem az a gagyi sikítósok meg egyszerűek. Viszont egyesével lövik fel, tehát nem telepeik vannak ha jól gondolom.

2017. dec. 24. 22:26
 8/27 anonim ***** válasza:
65%

maximum 1 kg hatóanyagmennyiségig van 1-2 osztály. Az 1-3 kiló közötti a pt 3-as, ezaz amit csak szilveszterkor lehet használni.


A magánterület azt jelenti, hogy saját területéről indítja és a saját területe fölé lövi. Ha 2 feltételből bármelyik hibázik az már szabálysértés.

2017. dec. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
49%

Hívhatod... sajnos sok eredménye nincs, kapnak egy figyelmeztetést, aztán ugyanúgy folytatják, amint elmentek a rendőrök. Sőt, még inkább csinálják, az ilyenek attól érzik magukat férfinak, ha jól hangosan és nagyokat durrogtathatnak, amivel mindenkit bosszantanak.

A petárdázást is azért élvezik, valamiért mások ijesztgetésével akarják kompenzálni, hogy bébirépa méretű a kukijuk.

Nekünk tavaly az egyik szomszéddal sikerült egy indulatosabb veszekedés után megbeszélni a dolgot, bízom benne, hogy nem felejtették el, amit ígértek. Sajnos sok az olyan idióta is, akik elindulnak a haverokkal bandázni ilyenkor az utcákra, hogy direkt ne a saját környékükön legyenek, aztán mások házai előtt meg játszótereken, parkokban robbantgatnak, és mire a rendőrautó odaér, már nyomuk sincs. Olyankor aztán tényleg nincs mit tenni, csak várni, hogy véget érjen az őrület.

Az a baj, hogy szabályozások is hiába vannak, gyakorlatilag egész évben be lehet szerezni bármilyen kategóriás tűzijátékot, petárdát is, bármit...

Mikor Pesten szilvesztereztünk, úgy dobálták a metróban meg az utcán az emberek lába alá a petárdákat, mint a cukorkát. Nem zümi méhecskét vagy azt a pattogó sz**t, hanem igazi petárdát. A rendőrök meg ki se merték dugni az orrukat a kapitányságról...

2017. dec. 24. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
52%
Tudom,hogy idegesítő,de ezt az egy hetet ki kell bírni. Vigyétek be a kutyákat èjszakára. Èn sem kedvelem ezt az időszakot ilyen szempontból,de valószínűleg a kutyák is zavarják néha a szomszédságot(nem rosszindulatból írom) de nem egy hétig hanem egész évben bármikor. Egy kis tolerancia sokat segít a közösségi együttélés során.
2017. dec. 25. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!