Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rájuk hívhatom a rendőrséget?

Rájuk hívhatom a rendőrséget?

Figyelt kérdés

Problémám a szokásos lassan ilyen tájt, kezdődik a tüzijáték és petárda szezon. Bár csak szilveszter éjjelén lehet reggel hatig tüzijátékozni, a petárda pedig tiltott nálunk a mai napon megkezdte a felettünk lévő utcában egy "kedves" szomszéd. Tavaly ugyanez volt a probléma, szilveszter előtti hét minden estéjét szétlőtte. Szilveszterkor az összes kutya bent alszik nálunk mert félnek, de ilyenkor azért még nem szoktak bent tölteni éjszakát, még meg sem fürdettem őket és nem készültem fel rá. Nagyon feldühítettem magam, tavaly csúnyán össze is vesztem velük, még én voltam a rossz hogy hogy képzelem hogy szólok nekik, véleményük szerint este tíz előtt azt csinálnak amit akarnak, tüzijátékozhatnak kedvükre. Tavaly ki lett hívva a rendőrség, hogy kijöttek azt nem tudom-e de lett téve bejelentés, igaz nem általam így nem tudom hogy jogos volt-e és hogy lett-e valami terepszemle ez ügyben.


A kérdésem az hogy a mostani törvények és jogszabályok szerint a rendőrség foglalkozik-e azzal ha bejelentést teszek hogy tüzijátékoznak? Borzasztó hogy behoztam szerencsétlen kutyákat, remegnek mint a nyárfalevél, miután megnyugodtak kiviszem őket és tíz perc múlva lőnek ismét, mert a gyerek szereti...arról nem is beszélve hogy a kutyák bent is rettegnek, egyedül annyival jobb nekik hogy itt vagyunk velük, de gyakorlatilag az ölemben ül az összes félelmében.



2017. dec. 24. 21:05
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

Utolsó, azért megnézem hogy neked normális és elfogadható lenne hogy egy hétig három kutya rettegve van a nyakadban minden este mert egy szemét szomszéd a házatok fölé durrogtat minden este többször is. Ha még azon múlna hogy "ki kell bírni" nem is lenne akkora baj, de a kutyák rettegnek. Nem csak megijednek és elmúlik, konkrétan tegnap nyolc körül történt az eset, és a kutyákat éjfél körül szinte lehetetlen volt kiszedni az ágyból amibe befúrták magukat, remegtek, tágak voltak a pupillák és egy ajtócsapódástól nyüszítettek. Az egyik kutyus így is mentett, út mellett kidobott valószínűleg bántalmazott, amikor odakerült hozzám anno seperni nem lehetett mert meglátta a seprűt a kézben és azt hitte bántani fogjuk. Képzelheted ez a kutya miképp éli ezt meg, szilveszter után így is hetekig alig akar kijönni a házából, hiába tölti bent a szilvesztert velük. Épp elég pokoli kibírni a szilvesztert, de hogy egy héten ezt minden este eltűrni az sok. Egyébként meg ezeket a szomszédokat a legkevésbé sem zavarhatják a kutyáim, alapból sincs velük baj de az érintett "szomszéd" a felettünk lévő utcában van és nincs vele közvetlen kapcsolatunk, ezt leszámítva hogy a mi házunk fölé lövi a tüzijátékot, mert neki az így szemmagasságban robban (dombon van mindkét utca). A legszörnyűbb meg hogy nekik is van egy is keverék kutya láncon, az felfogni se tudom mit érezhet.


Egyébként pont azért van a szilveszter, hogy akkor durrogtassanak, estétől reggelig, azt ki is bírom és elfogadom hogy ez van. De úgy gondolom szenteste, és karácsony napjai, valamint az utána követő héten semmi oka nincs minden este lőni a tüzijátékait, főleg nem tudom hogy jön a szeretet ünnepéhez a zajongás és petárdázás.


Ha ma is esz lesz a helyzet valószínűleg kikeresem térképen a házszámot és közvetlen oda küldöm a rendőrséget hogy legalább figyelmeztesse őket, ne csak vaktába kimenjen az utcába és keresgéljen ki lő.


Esetleg akinek van hasonló tapasztalata annak szívesen várom még a válaszát, hátha kapok valami jó ötletet hogyan oldódjon meg ez az egész (és azért nem igazán tettleges dolgokra gondolok).

2017. dec. 25. 10:52
 12/27 anonim válasza:
46%

Az én véleményem röviden ilyen piti dolgokért semiképp!Utána az a szomszéd már az ellenséged lesz.És igen csak pokollá teheti érte később az életedet!


Van az a mondás hogy jobb a békesség és a barátság!Főleg a szomszédokkal.Pár vacak tűzijátékért én biztos nem csapnék rendőrségi církuszt.Nálunk kiadós bulik vannak néha évközben a szomszédnál bömböl a zene egész este és mégsem hív senki rendőrt.Fordítva is később ki derülhet valami.Utána már az illető szomszédtól már csak visszonzásként is visszakapod.Plusz még valószínűleg a környező szomszédokat is magadra fogod haragítani.Van az a mondás aki az egyik szomszédjával intoleráns az a többivel is az.Jobb sütit meg gyümölcsöt adni a szomszédnak mintsem rendőrt hívni rá.Utóbbi esetben inkább a barátod mintsem az ellenséged lesz.Ha meg bosszúállóbb a szomszéd jön a kiszúrt gumi,kert legyomírtózása,betört ablak,lemérgezett vagy egyszerűen végleg eltünt kutya és hasonló dolgok.Bár van az a mondás hogy csalányba nem üt a ménykő.Ezek a nagy arcú szomszédok általában a jámborabb emberekkel kemények.Volt nekünk ilyen női/férfi házaspár szomszédunk édesanyámmal keménykedett.Nekem ugrált pár darab petárdáért.De amikor megemlítettem neki nem nekem nincs bizonyos dologra építési engedélyem,meg nem én tartok feketén vendégeket,meg árulok feketén tésztát.Illetve amikor megjelent a vendégellenőr a lakása előtt már visszavett.Nekünk ott csak egy szót kellett volna szólni az ellenőrnek.Azért kíváncsi lennék ha a szomszéd egy bugros cigány lenne aki simán hálából kicsinál érte később akkor is rá lenne e hívva a rendőr pár sz ros tűzijátékért.

2017. dec. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem meg nem vagy köteles tolerálni, ha ma is szórakoznak, nyugodtan hívd ki rájuk a rendőrséget. Fel nem fogom, hogy a sok prolinak mi a jó a folyamatos durrogtatásban, enélkül nem érzik magukat elég menőnek?
2017. dec. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim válasza:
49%

Ha egyszer oda mész hozzá és megkéred mert ilyen és ilyen problémád és ő normális akkor valahova elviszi.Mond meg neki téged nem érdekel hogy ő lövi csak ne ott a házak között.Valahova kültérre vigye el!Ha normális megteszi és rendőrség sem kell.


Házak között lőni bizonyos hatótávon belül bizonyos méretű tűzijátékokat szilveszterkor sem legális!Hiába van magánterületen ha hozzád át szállhat kárt tehet valamidben az nem legális.Megvan tűzveszélyes dolgoktól és főként vagyontárgyaktól mit milyen messze lehet használni.


Ebben az esetben két lehetőség van vagy az a hülye aki lövi vagy a szomszéd nagyon intoleráns.Ha valaki egy nagyon intoleráns barom meghall két három petárdadurranást már abból církuszt csináll.A többi szomszéd nem szól érte?Kell neki szólni hogy ez nem a házak közé való vigye el mezőre vagy valahova kültérre.A jogszabály szerint megvan hol lehet lőni.Szilveszterkor sem lehet komolyabb dolgokat házak között lőni.Ha normális kell szólni neki és megérti én nem kell jelentgetni.Ha nem ért belőle átszáll hozzád tőle valami mutasd meg neki.Elmondod neki hogy ott fel is gyújhatott volna valamit és a többi problémád.De amint ott átszáll törvényileg már lehet vele mit kezdeni.Ha meg nagyon hülye és szóltál már érte !!!normálisan!!! többször mondod neki lekamerázod és elmész vele a rendőrségre.

2017. dec. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

12# válaszoló:


Örülök hogy neked az piti dolog amikor minden este minden évben egy hétig esténként többször is a házad fölé lövik a nagyon nagyot durranó tüzijátékokat. Ahogy kiemelem a mondandódból, te pont inkább az a fajta vagy mint a szóban forgó szomszéd ugyanis a "Volt nekünk ilyen női/férfi házaspár szomszédunk édesanyámmal keménykedett.Nekem ugrált pár darab petárdáért." mondatod szerint te ráadásul a mindenkor illegális petárdákkal dobálóztál és utána még neked állt feljebb hogy szólni mertek érte.

Soha nem jelentettem még fel senkit, soha nem tettem bejelentést semmilyen csendháborításért pedig itt is vannak bulik a környező házakban bömbölő zenével de van hogy meg se hallom, a kutyákat se zavarja, attól nem rettegnek, max ugatnak egyszer-kétszer ha üvöltözik valaki a piások közül. Nem vagyok semmilyen jókedv elrontója, de ez annál azért szerintem jóval komolyabb.


Nem érdekel mint írtam már többször is hogy tüzijátékoznak szilveszterkor, elfogadtam hogy az arról szól és bár nekem nem okoz örömet csak gondot, más élvezi és csinálja nyugodtan. De nem gondolom magam intoleránsnak azért mert nem akarom elviselni hogy minden este felettünk csattog többször is a tüzijáték.


Tavaly mint mondtam szóltam nekik szépen, közvetlen akkor amikor csinálták felmentem és megkértem őket hogy amíg nincs szilveszter legyenek szívesen ne lőjenek (akkor sem az első nap mentem fel, előtte napok óta csinálták már mire betelt nálam a pohár). Nekik állt feljebb hogy azt csinálnak amit akarnak este tíz előtt, tehát abszolút kompromisszumra alkalmatlanok voltak. Nem azt kértem hogy ne tüzijátékozzanak, hanem azt hogy majd szilveszterkor lövöldözzenek (bár szerintem akkor sem lesz korrekt majd hogy a mi házunk és telkünk fölé lőnek).

2017. dec. 25. 17:42
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, erre valaki írt-e már, de semmiképpen se vedd fel őket közben!! Ez nem bizonyíték lesz, hanem személyiségi jogsértés miatti per, amit a nyakadba akasztanak, ha pattogsz vele, hiszen a beleegyezésük nélkül videóznád le őket a saját udvarukon, és arra biza a gatyád is rámegy majd.
2017. dec. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
Az udvarukon nem is tudom őket levideózni, és sötétben nem is látszódna, én arra gondoltam hogy nem odamenve hozzájuk videóznám le, hanem innen tőlünk ahogy az ő házuktól lőnek (messze vannak és még nappal se látszanának az emberek, nemhogy éjjel) viszont az látszana hogy honnan lövik a tüzijátékot hova. Így szerintem személyiségi jogot nem sért, viszont bizonyíték értékű lehetne.
2017. dec. 25. 18:28
 18/27 anonim válasza:
71%
Ha nem ért a szóból az már más dolog.Normális emberek között meg lehet beszélni.Ha átszáll meg házak között lövi azért komoly büntetés jár.Nálunk mindenkivel mindent meg lehet beszélni.Lehet könnyen mondják itt a fórumon ráhívni a rendőrt.De az utána lévő helyrehozhatatlan viszony miatt már a kérdező fog szívni.Rendőrt szomszédra hívni hát csakis súlyos esetben.Ha nem közvetlen szomszéd hanem jó pár házzal arrébb lővi nem mehet át máshoz akkor más a helyzet.Ha átmegy kell neki szólni hogy így bajok lesznek.Ha nem ért a szép szóból akkor vagy egy barom vagy már alapból rossz a viszony.Ha átmegy és úgy csinálják hogy vagyontárgyat veszélyeztet azt már lehet jelezni a hatóságnak ha a szépszó már nem segít sokadszorra sem.Ha más szomszéd is háborog érte akkor már van tanu is.Amibe főleg bele lehet kötni hogy veszélyetet e vagyontárgyat.Ha magánterületen vagy külterületen csinálja vagyontárgyat nem veszélyeztet nem fognak vele semmit csinálni.A „felettünk lévő utcában” ahogy a kérdező állítja dolog nem egyenlő azzal mintha valaki háza közelében lőnék úgy hogy ott bajt is okozhat.Közterületen büntethetnek érte kivéve dec 31 én.A külterűlet vagy magánterület abban az esetben ha vagyontárgyat vagy más dolgot nem veszélyeztet egy adott zónán belül ott törvényesen mehet.Ha egy utcával arrébb történik ez a dolog ahogy a kérdező először írta akkor a felháborodás meg jogtlan.Ha ezt más nem így fogja ott fel csak egy valaki azt fogják mondani egy rosszindulatú haknis távoli szomszéd akinek semmi nem jó.
2017. dec. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
Utolsó nem tudom nálatok hogy vannak az utcák, de náluk a kert végében kezdődik a felettünk lévő utca. Ez egy kis kövezett út aminek a túloldalán ott vannak már a házak. Nem százméterekre van, hanem néhány tíz méterre (kert végétől meg pár méterre) az a hely ahonnan lőnek, így a "felettünk lévő utca" dolgot ne úgy értsd hogy kilométerekre lőnek tőlünk, hanem úgy hogy az udvarunk végében kb. Tehát a házunk közelében, nem messze. Nem igazán értem hogy mit nem lehet érteni azon, hogy nem egyenesen maguk fölé lövik, hanem vízszintesen előre magasabb helyről a dombon lejjebb lévő házak udvarai fölé, mert akkor a tüzijáték velük szemmagasságban robban, nem felfelé kell nézniük.
2017. dec. 25. 19:27
 20/27 anonim válasza:
71%
Kérdező ha magánterületen csinálja vagy külterületen egy zónán belül ahol tűzet nem okoz vagy vagyontárgyat nem veszélyeztet akkor legális.Közterületen csak 31 én.Kivétel a tűztilalom.Sok nemnormális ember van. Van aki hall két durranást és már ugrik érte mert egyszerűen rossz szándékú alapból az illető.Vannak hülyék akik nem tudják hol vagy hogy kell használni.Mindkét esetet ismerem és rühellem.És egyik eset sem a jó ember kategória.A harmadik eset ha fiatal gyerek és durván szólnak oda neki.Az utána még két kört durranthat.A többséggel mindkét oldalról nincsen gond.Jó szándékkal írtam le a jelenlegi szabályozást.Ha nem elég neten utána lehet pontosan nézni. Az 1. 2. kategória egész évben legális.A 3. kategória csak 31 én.De megveszik azt is amit nem lehet.Sőt ma már házilag is megcsinálják főleg a petárdákat.Ha az illető diszkrét a használatnál nincs belőle gond. Amikor fiatal voltam volt egy szomszéd egy durranást halott már bele akart kötni puszta rosszándékból. Pedig én egyet kettőt lőttem max régen el.Lopni,gyomírtózni,macskát mérgezni,meg pofátlankodni leskelődni tudott.Amit a kertünkből lopott még pofátlanul hencegett is vele. Nem csak velünk de mással is azt leste a szomszéd hogy lehet másokkat meglopni,ki b vele,meg vájkálni a dolgaiban.Mivel ez a szüleimet érintette ezért különössen rüheltem őket.Ezt persze akinek nem inge senki ne vegye magára.Azt is hozzá tenném én falun élek nálunk nem lövöldözik át senkihez.Illetve itt alapból senkinek nem céjla kicseszni a másikkal főleg szomszédoknál.Mi például kölcsönösen segítjük egymást a szomszédokkal.
2017. dec. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!