Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinek meghalt a kutyája,...

Akinek meghalt a kutyája, hogy tudta feldolgozni a veszteséget?

Figyelt kérdés

15 éves a kutyám.Állandóan velem van,panelba lakunk.Együtt eszünk ha wc-re megyek velem jön ,mellettem alszik naponta 4-5 alkalommal lemegyünk.Tehát mindig együtt vagyunk.Félek,hogy mi lesz,ha meghal?Tegnap is rosszul volt.Még nem haldoklik,de állandóan mondják a többi kutyások a lakótelepen,hogy ,,jaj nagyon öreg és már készülhetek,hogy nem sok van neki hátra.Tudom én is,de ha kicsit megfeledkezem róla,akkor,ha eszembe jut,hogy mennyi éves elkap a sírás.

Légyszi írjatok,hogy mit tegyek,hogy,ha eljön az ideje?Hogy tudom lelkileg feldolgozni? Ő az első kutyám.Akkor vettem amikor le %-oltak..Mondhatni együtt öregszünk :(Jóban -rosszban ott voltunk egymásnak.

Meg fogok szeretni egy másik kutyát,ha ő meghal?

Enyhít majd a fájdalmamon?Mit csináljak.

Kérlek titeket írjátok meg a véleményeteket.Minden hozzászólás érdekel!



2018. máj. 5. 20:55
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

Nem tudtam és soha nem is fogom és nem is akarom. Az első néhány hónap, fél év volt embert próbáló, szörnyű.

"Meg fogok szeretni egy másik kutyát,ha ő meghal?" Nem tudom, biztos, én szeretem a kutyákat, de, mind a mai napig nem tudok elképzelni egyet sem, akivel úgy ahogy vele, ahogyan őt.

2018. máj. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Múlthéten halt meg,sokszir van,hogy várom mikor kicog már utánam vagy bújik hozzám..Ráadásul édesanyámtól kaptam aki azóta sajnos már nem él.

Mint egy embernél is az idő ami enyhíti a fájdalmat.

17 éves volt a lányom

2018. máj. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%
Én a helyedben mindenképpen vennék egy kutyust minél hamarabb a halála után. Nem lesz ugyanolyan a viselkedése meg semmi és ezért biztos sokszor eszedbe fog jutni majd hogy az előző kutyád nem olyan volt. De hidd el segít mert az új kutyát is megszereted majd ha veszel és el is tereli a figyelmed a szomorúságról. Ha viszont nem veszel és nincs melletted senki akaratlanul is fel fog tűnni a hiánya és úgy még nehezebb.
2018. máj. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%

Szép kort ért meg a kutyád, ha eljön az idő ezt tartsd észben. Hosszú, és boldog élete volt egy olyan emberrel aki nagyon szerette, de sajnos nekik nem jutott túl hosszú idő a Földön. Emlékezz a szép pillanatokra, és legyél hálás, hogy ismerhetted. A hiánya nyilván nagyon nehéz lesz, ezt a fázist nem igazán lehet megkönnyíteni, gyászold meg rendesen, ne próbáld elfojtani az érzéseidet. Néha egy sírás nagyon sokat tud segíteni.

Én tavaly vesztettem el 10 évesen a kutyámat, akit 9 évesen kaptam. Nem volt könnyű időszak.

Az első sokk után inspirációt merítettem a dologból, hozzá kapcsolódó rajzok, szobrok, kisfilmek készültek. Az egyik legjobb fotósorozatom is ekkor készült, igaz nem róla szól, de az érzelmi állapot miatt úgy tűnik kifejezetten érzékenyen tudtam ábrázolni dolgokat.

A sírját kidíszítettem, mindig szedtem rá virágot.

Akkoriban jártam pszichológushoz, ő azt mondta, hogy van egy hit, miszerint az elhunyt lelke még 3 hónapig velünk van. A 3 hónap leteltekor gyertyát gyújtottam, és valahogy úgy éreztem, hogy sikerült elengednem akkor.

Majdnem egy évre rá került hozzám a mostani kutyám. Nem így volt tervben, de szinte sorsszerű módon mégis így alakult. A vele való teendők, és ahogy egyre inkább megismertem jól elvonták a figyelmemet, és igen, őt is szeretem.

Nem helyette, de mellette van még hely a te szívedben is :)

2018. máj. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%

Ahogy a kettes írja, a megszokások fognak fájni. Én hetekig a kutyám halála után önkéntelenül óvatosan keltem fel az ágyból, mert mindig az ágyam előtt aludt a kutya. S rutinból kikerültem :(

Valóban az idő fog csak segíteni, én hetekig nem tudtam aludni, és nem is nagyon ettem, mondjuk nekem hirtelen ment el a kutyám. De nem is tudom, hogy fel lehet-e erre érzelmileg tényleg készülni.

Mindenesetre, élvezd még a vele való időt, ne gondolkodj túlzottan az elváláson!! Utána érezni fogod, mikor jön el azaz idő, amikor el tudod képzelni az életed egy újabb kutyával.

2018. máj. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
86%

Meg fogok szeretni egy másik kutyát,ha ő meghal?

Igen.


Enyhít majd a fájdalmamon?

Wgy másik kutya? Igen.


Nekem 19 év (!) után kellett elaltatni a kutyámat, szörnyen éreztem magam, más kutyára rá sem bírtam nézni, a sírás kerülgetett, mindenhol ott voltak a kis cuccai a lakásban. 3 napig bírtam, aztán elmentem a helyi sintértelepre és elhoztam az egyik legesélytelenebb kutyát. (Felnőtt volt, fekete, aránytalan és beteg.) Még pár napig nagyon magam alatt voltam, de ez a másik kutya rengeteget segített (ráadásul bitang rossz volt, így eléggé kiszipolyozta az energiámat). Nekem mindegy volt, milyen, csak kutya kellett, aki egyszer kutyás volt az az is marad. Az elsőt úgyse pótolhatja másik, hiszen kétszer ugyanolyan kutyája már sose lesz az embernek, mindegyik egy teljesen más lélek. :)

2018. máj. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
82%
ma egy hónapja,hogy elment a kutyám.nekem egy kutyagyászterápia könyv segitett valamennyit.Nehéz,fájdalmas,de majd arra gondolj,hogy tudta,hogy szereted,hogy fontos neked.Talán az idő segit,bár nem tudom,én még a bárhol sírvafakadós korszakban vagyok.Ne gondolj még most a halálára,mert az a közös jelenetektől veszi el az időt ,energiát.Még ne szomorkodj,örülj és becsülj meg vele minden egyes napot.
2018. máj. 15. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
76%
Nekem egy 7 eves kutyam van. Par honapja atesett egy protezis muteten, elotte mindent kivizsgaltak nala(egyebkent szepek voltak az ertekei) de a doki felkeszitett, hogy idos kutya mar es irjam ala a papirt, hogyha valami balul sulne el, nem Ok a hibasak. Leadtam fel10-kor es delutan 3-ig semmi hir nem volt felole. Mar a falat kapartam. Felhivtam Oket, egy unott hangu noverke vette fel a telefont es kozolte, hogy nem tud meg mit mondani a kutyarol, meg a mutoben van. Eszmeletlenul aggodtam erte. Aztan 4-kor hivtak, hogy most vegeztek es minden rendben lezajlott. Ezt a tehetetlen aggodalmat, amit en akkor ereztem senkinek sem kivanom. Utana nagyon elmelyult Vele a kapcsolatom, volt olyan, hogy neztem es azon sirtam, hogy mit fogok en magammal kezdeni, ha O mar nem lesz tobbe?! Igyhat mi a baratommal befogadtunk melle egy masik kutyat is es azota ez a tulzott ragaszkodasom a kutya fele feloldodott. Ezt tudom neked is ajanlani, hogyha a kutyusod meg jo egeszsegnek orvend, akkor fogadj be melle egy masikat is. Nem muszaj kolykot, lehet idosebb kutyus is. Neki is jot tesz es a Te lelkednek is!
2018. máj. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!