Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek így mindegyik...

Szerintetek így mindegyik kutyámmal tudok ugyanúgy foglalkozni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

3 szuka kutyánk van!

— Az egyiket 2 éve kaptam, kisnövesű keverék, őt nagyon sokat tanítottam akkoriban, megtanítottam leülni.

— Aztán a menhelyről hoztunk fél éve egy nagynövésű keveréket, vele relatív kevesebbet tudtam foglalkozni sajnos bizonyos okok miatt, s ezért "rosszabb" is. Pl mindig összesároz minket és mindent, stb.

— Ma pedig kaptam egy 2 éves beagle kutyát, aki szintén eléggé neveletlennek tűnik, de azt mondták, nagyon játékos.



• A szüleim addig, amíg ekkora sár van, szeretnék lenn tartani a kutyaudvaron, h ne koszoljak össze a lépcsőt meg mindent.



• Szerintetek az jó ötlet, hogyha minden nap egy másik kutyát engednék fel, s minden nap eggyel foglalkoznék?

Úgy értem h hétfőn kiengedem pl a kis keveréket, vele játszok, őt tanitom, míg suliban vagyok csak ő van a nagyudvaron.

Aztán kedden a nagy keveréket, szerdán a beaglet, csütörtökon a kis keveréket, pénteken a nagy kevereket, szombaton a beaglet, vasárnap pedig mindet.

Szeretnék minddel egyformán foglalkozni, s nevelni őket.

Esetleg valami tipp?



2019. febr. 8. 13:09
 1/5 A kérdező kommentje:
17/L :)
2019. febr. 8. 13:09
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj meg, de eleve nem volt jó ötlet 2 kutya mellé, melyből az egyik neveletlen, még egy harmadikat is hozni.. pláne, hogy a már meglévőkre sem volt elég idő!

A kutyákkal mindennap kell foglalkozni, nem csak eggyel-eggyel naponta.

Minden nap szükségük lenne a játékon és tanításon kívül sétára is, ami nem azt jelenti, hogy kiengeded a "nagyudvarra"!

A beagle rövid szőre miatt fűtésszezonban nem kintre való.

Nem tudom, mekkora és milyen az a "kutyaudvar", ahol vannak, de így három kutyát tartani tök felesleges, a beaglet (ha úgyis csak ma kaptad) legalább érdemes lenne visszavinni, és a meglévő kettővel elkezdeni foglalkozni, nevelni, sétáltatni stb.

2019. febr. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A hangsúly azon van, hogy egyforma, ugyanannyi szeretet és kapjon mindhárom, ezért gondoltam beosztásra, főleg az eleinte.

Amikor már nincs sár, a nagyudvaron vannak mind, s sétálni is szoktunk ;)

2019. febr. 8. 17:01
 4/5 anonim ***** válasza:

A kutyanak a legnagyobb buntetes,ha otthonvagytok es nem engeditek be oket magatokhoz.

Ez komolyabb buntetes,mintha megvernetek oket.



En a 40 nm belvarosi lakasban tudok egyutt elni a nagytestu orzovedo kutyammal. Viszem szaladni,tanitom. Minden happy.

2019. febr. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát ez egy kicsit zavaros lett...


Szerintem rakj rájuk pórázt és menjetek sétálni lehetőleg minden nap.

17 éves vagy, már annyira nem gyerek, ha az elején nehéz is lesz, szerintem simán vihetnéd a hármat egyszerre sétálni.

Ha van olyan, aki szeret labdázni, akkor azzal meg labdázz és lehet, hogy a többi is ott fog futkározni körülötte és lefárasztják magukat.

Tanítás az egyedüli, ami produktívabb, ha külön-külön foglalkozol velük.


Szerintem ha már egy kutya a nagy udvaron van, koszos lesz a lépcsőtök...

2019. febr. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!