Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rottweiler tenyésztő? Megbízh...

Rottweiler tenyésztő? Megbízható, jó tenyésztőket keresek, várnék tippeket! Még nem aktuális a kutyavásárlás, de szeretném elkezdeni a tenyésztők meglátogatását. Néztem a neten, de szeretnék szűrni, ha van tapasztalata valakinek.

Figyelt kérdés

2019. ápr. 29. 16:28
 1/6 anonim ***** válasza:
46%

Egy kis infó:

Ha kiskutyát szeretnél tenyésztőtől fel kell iratkozni a várólistára mert a jó tenyésztőknél az is van.Ami azt jelenti hogy ebből idén kutya nem lesz,de lehet még jövő évben sem ha sokan jelentkeztek hozzá!Nem úgy megy hogy gondolok egyet és hopp itt is van a kutya!Egy jó tenyésztő aki lelkiismeretesen végzi a munkáját az nem adja olcsón a kutyáját és ugye az idő.


Egyébként és a Bükkalja rott kenelt ajánom!Nekem tőlük van a 3éves kiskutyám és eddig orvost csak oltások miatt látott!

2019. ápr. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Ez olyan 2-3 év múlva lesz aktuális legkorábban, ezért gondoltam, hogy először nézelődök, szűkítek, majd feliratkozom.

Nekem fontos lenne az is, hogy át tudjuk beszélni, mik a preferenciáim, mit tudnék és szeretnék neki nyújtani, milyen az életvitelünk, hogyan képzeljük vele az együttélést. Tehát olyat keresek, akik figyelik a kiskutyákat az elejétől fogva, stb. Érted mire gondolok...

Akkor sem lennék megsértődve, ha konkrétan eljönne hozzánk háztűznézőbe, hogy hová fog kerülni a kutya. :) Tudom, ez nem túl reális gondolat.


Megnézem akkor őket is, eddig a Sirocco kennel volt szimpi. Ha esetleg erről valaki tud valamit.

2019. ápr. 29. 16:48
 3/6 A kérdező kommentje:

Még egy kis adalék:


Nem szeretnék tenyészteni, tehát a tenyésztő megbízhatóságának alappillére nálam, hogy ez esetben kizárólag ivartalanítási kötelezettséggel adjon el kutyát.

Nem munkakutyának szánom, tehát nem kell, hogy munkavonalú legyen. Természetesen ettől függetlenül dolgoznék vele, de csak hobbi szinten, versenyekre sem szeretném hordani. ÖV-t is csak alapszinten szeretném vele elsajátítani, tehát nem baj, ha nem kifejezetten "kemény vonalas".

Az a tervem, hogy kutyaovi-kutyasuli közben/után elvégeznék jómagam egy kutyakiképző tanfolyamot, ahová vele mehetek majd gyakorlatra.

Nagyjából ezek az elképzelések.

2019. ápr. 29. 17:07
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez csak egy gyors keresés volt Fbn még nézd át őket de szerintem mindenképp érdemes rájuk nézned. Sirocco és Blackwater kennel
2019. ápr. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
73%
A legtöbbször ivartalaníttatási szerződéssel adják a tenyésztők a kutyáit,és tőlem mindig kér képet a kutyáról hogy hogy van!(facebookon)Hát elmenni nem fog de egy hosszadalmas kikérdezés utánn átgondolja hogy neked való lesz e a kiskutya vagy nem és ezek szerint cselekszik.Vagy mondja hogy pápá rád nem bíznék egy életet vagy azt mondja hogy óriási a várólista de feljegyezlek és ha eljutunk hozzád akkor értesítünk!Egyébként a sirokko-ról is hallottam már hogy jó de még nem tapasztaltam ugyanis nem tőlük van kutyám.Egyébként minimum két tenyésztőhöz be szokták iratni magukat várólistára hogy minél hamarabb meglegyen az új családtag,de úgylátom neked nem sürgős!
2019. ápr. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

De jó, akkor jó irányba haladok, ha a Siroccot kiszúrtam. Megnézem még azokat is, amiket még ajánlottatok.

Nekem is fontos lenne, ha alaposan kikérdeznek majd, és át tudunk beszélni mindent. Mindenképpen szeretném kiszűrni a tenyésztőként bejegyzett, de gyakorlatilag szaporítóként üzemelőket. Sajnos ilyen is van.

Nem első kutya lenne, van kutyás tapasztalat.

Azt viszont mindenképp megfogadom, hogy feliratkozok 2-3 tenyésztőnél is.

2019. ápr. 29. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!