Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nyeregalátét minősége?

Nyeregalátét minősége?

Figyelt kérdés
Lehet kapni 5000ért és 20000ezerért is nyeregalátétet. És az lenne a kérdésem, hogy a nyeregalátátaknél van lényeges minőségi eltérés vagy azért drágábbak mert márkásak. Pl nem mind1 hogy milyen nyerget, nyeregemelőt veszel de a nyeregalátétnél van ilyen hogy rossz a ló hátára vagy ilyesmi?

2021. máj. 29. 14:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Nyilván egy sodrott vagy hidegvérű lóra nem fogsz póni méretet venni, de egyébként nincsenek nagy méretbeli különbségek. Nekem a legolcsóbb decathlonos nyeregalátétem van 4 ezerért, és 4 éve használom szinte heti rendszerességgel, azóta sincs kikopva, hibátlan. Általában nyeregemelővel használom, de volt, hogy nem használtan és nem törte fel a nyereg úgy se a lovat (bár nagyon jól illeszkedik rá). Csak a márka miatt drágább (nem tud többet egy eskadron, mint pl horze), így szerintem ha nem ragaszkodsz a márkához, ne vegyél drágábbat, inkább vegyél pár kg almát vagy répát a lónak, jobban fog neki örülni. Az meg szerintem lófüggő, hogy mennyire kell vastag alátét, pl izzadósabb lónak érdemesebb vastagabbat.
2021. máj. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
azért van különbség, mert van amelyik jobban csillapítja az ütődéseket a ló hátán, jobban a helyén tartja a nyerget, kényelmesebb, jobban elvezeti az izzadságot stb. ezzel persze nem azt mondom, h az olcsó szar a drága meg jó, hanem azt, hogy jól meg kell nézni, hogy milyet veszel
2021. máj. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A drágábban több az anyag, jobb a varrás minősége. A sűrűbb steppelésűek jobban bírják a strapát. 15 ezernél nem adok ki többet érte.
2021. máj. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Van Decathlonos 4ezresem és 20ezresem is. Igenis VAN minőségbeli különbség. Azért 20ezret nem adnék ki megint érte, de 10ezer körül még igen.

A legszembetűnőbb, hogy a Decás tiszta izzadtság lovaglás után, a nyereg is tiszta víz meg a ló is. Ugyanazon az edzésen a drágább alátét elvezeti az izzadtságot. A ló kevésbé vizes, a nyereg sem lesz nedves (ugye nem jó, ha izzadtság éri a nyerget, mert tönkreteszi a bőrt) és az alátétből sem lehet csavarni a vizet, nem ázik át teljesen.

2021. máj. 31. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!