Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez szerintetekmiért lehet?

Ez szerintetekmiért lehet?

Figyelt kérdés
Járok lovagolni és még sose estem, pedig nem automata lovakon szoktam lovagolni. Volt már hogy fiatalabb ló megijedt elvágtázott alattam, vagy volt aki bakolt stb. De egyáltalán nem félek az eséstől, meg amúgy semmitől ami lovakkal kapcsolatos pedig mindíg mondják, hogy ne félj felülni rá stb. Amikor először megugrott alattam a ló, elrohant és össze-vissza bakolt, utána féltemegy kicsit de sose volt olyan érzésem hogy úristen mi van ha leesek stb. Szerintetek ez miért lehet, nektek volt ilyen?

2021. máj. 30. 08:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem dettó ugyanez volt az első 4 évben. Minden szar lóra felültettek, hogy 'úgy is szereti s kihívásokat', fent maradtam. Ezek hobby lovak voltak, nem volt bennük igazából olyan durva erő, mint egy sportlóban, akárhogy bakoltak vagy megrohantak. Aztán felültettek egy elrontott sportlóra, egymás után 2x is estem egy héten. Aztán megint nem estem 2-3 évig, és már csak akkor, amikor full depis korszakomban voltam, akkor hagytam magam amikor durván lebakolt a lovam, mert nem volt kedvem megmaradni. De igazából lehet hogy alkatilag vagyunk stabilabb ülésűek, mert amúgy utólag mondva egyáltalán nem lovagoltam jól, csak valamiért lerázhatatlan voltam. Mélyre ér a lábam, hátul tudom tartani a testsúlyom és ezzel megoldva.
2021. máj. 30. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Fiatal lovon lovagolok szval nem hiszem, hogy befásultabb lenne szerintem lehet hogy még nem fejlődött ki az izomzata, mondjuk ő csak elrohanni szokott.
2021. máj. 30. 08:59
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy egy ló elrohan nem szabadna leesni már egy haladóbb lovasnak, hisz csak magasabb jármódba tempósan megy. Ilyenkor nincs indok, hogy miért esnél le.


Bakolásnál viszont nem mindegy, hogy bakol a ló. Az én lovam nagyon ritka ha bakol. De akkor is kb úgy mintha egy kisebb ugrást ugrana át amit egy haladóbb lovasnak amúgyis ki kell ülnie.

Van amelyik csak 4 lábasokat ugrál. Itt max előre tud rántani.

Na de ha tényleg ródeóznak azt nehéz kiülni.


A poén az az, hogy nagyon sok lovas hiszi magát jó lovasnak aztán leesnek egy semmi miatt. Pl. picit megugrik a ló és már fordulnak is le.

Vagy pl. ugrás előtt rengetegen vannak akik elhagyják magukat. Már rég lassít a ló és megáll, ők meg mint egy zsák borulnak.


Tehát valszeg azért nem estél mert van hozzá érzéked, van akinek egyáltalán nincs és soha nem is lesz.

Egy volt barátnőm pl. rendszeresen leesett egy póniról csak amiatt mert lehajtotta a fejét ő meg ment a testével utána.

Alapból szépen ült, ha a ló nem csinált semmit jó volt az egyensúlye, de ha már bármi volt akkor már borult is.

Kipróbáktam én is azt a pónit és igen rögtön húzgálta le a fejét mert tudta, hogy úgy megszabadul a lovastól. De ha megtartottam neki a fejét rögtön normálisan ment.


Szoval vannak kevésbé stabil ülésü lovasok akik bármi miatt esnek meg vannak a stabilabb lovasok akik ügyesebbek

2021. máj. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, én még nem tartom magam haladó lovasnak, még nem ugrok szval ilyen szituációban még nem volt alkalmam leesni.
2021. máj. 30. 13:31
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, én 8 éve lovagolok, szörnyen betanított és rosszindulatú lovakon is ültem már, és én sem estem, pedig rengeteg olyan helyzet volt ahol egy hajszálon múlt
2021. máj. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én 1szer estem 5 év alatt, ha nem számítjuk bele, amikor leestem egy shetiről egymás után kétszer ;) azért nem számítom, mert csak leért a lábam, de visszarúgtam magam a lóra, és átcsúsztam a másik oldalára, (ez a második) szőrén ültem rajta, és elkezdett ügetni, rögtön miután ráültem, és nem voltam rá felkészülve :,))))
2021. máj. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!