Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Felszakadt a lovam nyelve!?

Felszakadt a lovam nyelve!?

Figyelt kérdés
Felszakadt a lovam nyelve. Úgy vettük észre, hogy az abrakot nagyon lassan és sokáig ette, vagy meghagyta, illetve habzott a szája. Előző héten lovagoltam. Arra gondolok, hogy áttehette a nyelvét a zabla fölé, viszont ennek semmi jele nem volt. Tehát nem volt arra utaló jel, hogy valami nincs rendben a nyelvével lovaglás közben. Nem tudom mi történt. De a baj már meg van. Mi ilyenkor a teendő? Esetleg valamivel lehet öblögetni a ló szájját? Az állatorvos mivel messze lakik így, csak a következő héten tud jönni. De addig hátha tudnék segítenj valahogy. Válaszokat előre köszönöm!

2022. dec. 10. 17:05
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
77%
10es, ne told fullba a kretént. A jól választott helyesen használt zabla NEM okoz problémát...
2022. dec. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Ha nem ismered a lovat, honnan s mikor került hozzám talán nem ítélkeznél előre.. De ezt sajnos szerintem is a zabla okozta.
2022. dec. 11. 06:26
 13/19 anonim ***** válasza:
72%

A zabla nem módszer, hanem eszköz.

Nem a zabla ártalmas (amennyiben jó állapotban van), hanem az az ember, aki rosszul használja a zablát. Rosszul használni lehet a zabla nélküli eszközöket is.

Minden ló alkalmas arra, hogy zabla nélkül lovagolják.

Ahelyett, hogy látatlanban tanácsokat osztogatnánk javaslom a kérdezőnek, hogy szakembereket keressen fel. Mindenképpen egy orvost, fogvizsgálattal, de talán egy teljes vizsgálat se ártana neki, mivel lovaglási problémát említett, aminek lehet lappangó egészségügyi alapja. Ha nem nézettétek végig teljesen (nem 2 éve), akkor javaslom ezt is, de a fogat mindenképpen. Emellett pedig érdemes különböző irányzatait kipróbálni SZAKEMBERREL a lókiképzésének. A klasszikus, 'nincs más választása' módszerek nem minden lónál működnek.

2022. dec. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Viszont a lovaglásával nincs semmi probléma, amit az elején is hansúlyoztam. Ezért nem értem hogyan történt ez a nyelvével.
2022. dec. 12. 07:03
 15/19 anonim ***** válasza:
64%
Ha most a zabla fölé rakta a nyelvét, akkor most lett probléma a lovaglásával...
2022. dec. 12. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
89%

Egyetértek utolsó. Amúgy olyan allatorvoshoz mennék aki a közelben van, vagy flexibilis, tehát azonnal ki tud jönni. Mert pl mi van ha a lovadnak eltörik a lába? Majd jövő héten begipszelik? Vagy kólikás lesz? Majd egy hét múlva újraélesztik a lovat aki meghalt a kolikában az állatorvos távolsága miatt?

Te tudod, de egy jól képzett és jól lovagolt ló nem teszi a zabja felé a nyelvét, és egy jó állatorvos nem egy hét után jön ki.

2022. dec. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Oké. De akkor mondjátok meg miért teszi a zabla fölé a nyelvét és hogyan lehet ezt a problémát "orvosolni"?
2022. dec. 20. 12:19
 18/19 anonim ***** válasza:
Egy jó edző tud ebben segíteni
2022. dec. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
80%
Megnézte valaki hozzáértő a fogait azóta?
2022. dec. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!