Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lehet egy ló sánta/nyomhat a...

Lehet egy ló sánta/nyomhat a lába attól, hogy fel van törve az egyik körme?

Figyelt kérdés
2023. júl. 5. 20:08
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Ne foglalkozz az előzőkkel. Jogos a kérdés, jól gondolkozol és sajnos orvos ügyben is (szerintem) igazad van, sokszor jártunk mi is így, mindenki csak találgat, valaki látatlanban okoskodik.

A patát nevezik körömnek is, ezen semmi fennakadni való nincsen.


Ha csak felületi feltörés, akkor nem kéne sántaságot okozzon, kivéve, ha megzavarja a ló egyensúlyát. Ha nem csak felületi, akkor természetesen okozhat sántaságot.

Van képed az szóbanforgó patáról/patákról?


Miből gondolod, hogy patából sánta? Nem lehet hogy hátból, nyakból vagy csípőből? Vagy esetleg lábból?

2023. júl. 6. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Hála az égnek sántasággal eddig soha nem volt dolgom, ami volt azt helyrehoztuk. Kérdésedre válaszolva, legalább 160-at, legalább 60 lovat lovagoltam életemben és nekem is volt kb. 12 saját.
2023. júl. 6. 06:46
 13/18 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés melyik kérdésemre volt válasz? vagy másik válaszolónak írod?

Ha valaki ennyit foglalkozik lovakkal, az valószínűleg ismerősökön keresztül találkozik ilyen jelenséggel, mégha van olyan szerencsés is, hogy neki nem sántul le lova.

2023. júl. 6. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Kedves 11!


Lefotózom délután, hogy most hogy néz ki a patája. Egy ponton feltört a széle és az egyik irányban fel is hajlik a külső réteg. Sajnos a pataszerkezete alapból gyenge, viszont most, hogy erről beszélünk feltűnt, hogy igazából mindig ezen a ponton törik fel. Szerintem átvizsgálom a Ting és Shu pontokat is rajta délután.


Sajnos nem tudom kizárni hogy más okozná a problémát. Viszont annyit megállapítottam, hogy ez hideg sántaság. Rendszeresen visszatérő (feltehetően krónikus), és időnként felerősödik majd csillapodik. Abból gondolom, hogy esetleg a törés is hozzájárulhat, hogy nem volt jártatva megint hetekig, aztán most mire jobban feltört az eddigi kis repedés, láthatóan felerősödött a sántítás újra. Patairha gyulladása volt már, de most nem meleg a csüdartériája.


Ugyanakkor a repedés is lehet egy másik probléma folyamatos fennállásának következménye nála :(

2023. júl. 6. 07:07
 15/18 A kérdező kommentje:

13. Nálunk nem pályáról lehozott kinyírt lovak vannak, egytől egyig minden lovunk (ismerősi körben is) meg van kímélve. Szerencsére nagyon ritka ha állatorvost kell hívni hozzájuk.


Az, hogy Te ezt elhiszed-e engem kicsit sem érdekel, menj másokhoz levegőt rontani vagy tedd a dolgodat inkább internetes értelmetlen viták és kötekedés helyett.

2023. júl. 6. 07:11
 16/18 anonim ***** válasza:
Ha gyenge a körme, akkor legyen otthon egy ráspoly meg egy fogó, amivel le tudod csípni vagy reszelni a zaccosabb részt, míg kijön a kovács. Nálunk is van gyengébb körmű ló, az be van vasalva pont emiatt, mert homokos még a legelő is, és egyszerűen felszakad a széle. Plusz nem árt ilyenkor naponta áztatni a patákat+ olajozni, hogy rugalmasabb legyen, illetve érdemes kúraszerűen biotint is etetni.
2023. júl. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezeket mind csinálom is, kivéve a reszelést. Abba én nem merek belenyúlni.
2023. júl. 6. 21:55
 18/18 anonim ***** válasza:
Túl sok kárt nem tudsz okozni, ha csak a feltörött részt húzod meg reszelővel, hogy ne szakadjon fel tovább.
2023. júl. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!