Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan növeljem a lovam kondiját?

Réka vagyok kérdése:

Hogyan növeljem a lovam kondiját?

Figyelt kérdés
kicsit kövér és szeretném lefogyasztani mert kijött a versenyzésből és nemtudom hogy hogyan fogyaszam le segítsetek légyszi
nov. 4. 19:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Kevesebb takarmány, illetve azért mozgatni kell. Azt is nézd hogyan tartod, pl nálunk van egy kanca, ami szalmán áll, az is gurul, felzabálja maga alól reggelre kb az alom 2/3-t. Nála az volt a megoldás, hogy forgácsra cseréltünk a szalmát, a szénát meg hálóból kapja, mellette mozgatva is van, így tudott jó pár kilót fogyni.
nov. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
a kaját csak ápát kap vizzel és rendszeresen mozgatom csak eddig nemtudtam mozgatni mert sérült volt és ezért hízott
nov. 4. 22:26
 3/11 anonim ***** válasza:
Gondolom a széna mellé? Nem gondolnám, hogy önmagában csak árpát eszik árpával a ló. Vissza kell venni neki az abrak adagját, nyilván fokozatosan és szépen lassan csökkenteni. Ha már nem sérült akkor a munkába meg szépen fokozatosan állítsd vissza. Először könnyebb munkával kezd. A lényeg a fokozatosság, az nem megoldás hogy egyik napról a másikra mindent megvonsz tőle és közben kihajtod a lelkét is.
nov. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Árpával hizlalni szokták a lovat, nem fogyasztani.
nov. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

3. kommentelőnek


szénabálát kapnak mindennap a karámba 3 man azt elfelejtettem mondani

nov. 5. 15:00
 6/11 A kérdező kommentje:
és fokozatosan szeretném mindenképp hisz nagyon szeretem és még kímélem
nov. 5. 15:01
 7/11 A kérdező kommentje:

4. kommentelő


minden ló azt kap csak valaki vesz tápláló kiegészítőt neki vagy vitamint de azt a lovarda adja neki és néha tesznek bele répát is

nov. 5. 15:03
 8/11 anonim ***** válasza:
De az árpa tömegel...szóval ne csodálkozz, ha gurul. Esetleg csere zabra, de ésszel, vagy vissza kell venni az adagot.
nov. 8. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
azt én nem válogathatom a loviba nincs jenenleg zab
nov. 8. 19:30
 10/11 A kérdező kommentje:
Vagy milyen étrendkiegészítőt vegyek neki?
dec. 1. 01:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!