Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovakkal miért főleg fiatal...

Lovakkal miért főleg fiatal lányok, nők foglalkoznak?

Figyelt kérdés

Bármerre láttam eddig lovasokat, vagy voltam lovastanyán, az volt a benyomásom hogy a lovakkal szinte majdnem mindig fiatal lányok foglalkoztak, ilyen 15-25 éves korú lányok, nők.


Ennek mi az oka?



nov. 16. 06:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Mert a fiúkat nem érdekli a ló. Hozzánk rengeteg gyerek jár lovagolni és mind lány.

Gondoltam "marketing" van elcsúszva, mert az összes mesében a Szilaj kivételével mind lányok, hercegnők lovaznak, csillámpónik és unikornisok... Még az élőszereplős ifjúsági filmekben is lányok a főszereplők. Tehát ebből a legtöbb fiúnak az jön le, hogy ez egy lányos dolog.

Pedig a cowboy, a huszár, lovagok mind férfiak voltak, lovagolni, lovazni férfias dolog, hiszen nehéz fizikai munkáról beszélünk.

Múltkor a nagy állotkra szakosodott állatorvosok kongatták a vészharangot, hogy akik most tanulnak, szinte mind lányok, pedig marhákhoz, lovakhoz kell a férfierő is.

nov. 16. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%
Eleinte vannak fiúk is, futószáron sokat látni őket is. Aztán lemorzsolódnak. Általában a téves elképzeléseik az oka, például azt hiszik, hogy a ló is olyan mint egy háziállat, aztán a lovardában szembesülnek vele hogy ez nem igaz. Talán ide sorolható az is, hogy a fiú gyerekek sokszor nagyon aktívak, ugrálnak, zajonganak, amit egy lovardában nem szabad, így nem lesz nekik a lovaglás élmény. A lányok nyugodtabbak e téren, könnyebb betartaniuk a szabályokat és így egy jó élmény számukra a lovaglás. A felnőttek meg ritkán kezdenek bele új dolgokba, pedig semmi akadálya felnőtteknek is lóra ülni, elhatározás kérdése lenne.
nov. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

# 2


hogy érted hogy nem olyan mint a többi háziállat?


miben más a velük való kapcsolat mint a többi háziállattal?

nov. 16. 09:48
 4/16 anonim ***** válasza:
93%
Egy kutyával például lehet játszani, a lovat már ha nem jól közelíted meg baj lesz belőle.
nov. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
25%
Mert a másik nemnek ott a motor.
nov. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
12%

A férfiaknak van valami sérülékeny a gatyájukban, ezért fokozatosan averzió alakul ki bennük a lovaglás iránt.


A férfiak nemcsak érzéki, hanem eszes lények is egyben. Mint ilyen tulajdonsággal megáldottak - bizony - lusták is. Ennek folyományaként gyorsan megkedvelik a kiszámítható, kényelmes és gazdaságos motorizált járműveket, melyekkel csak akkor kell foglalkozni, amikor ráérnek.

nov. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
30%

Egyik válasszal sem értek egyet. Beszéltem erről többekkel már. Szimplán a mai “okos” férfiak úgy állnak a lovagláshoz, hogy b*zis. Maga a lovagláshoz kapcsolt mozgáskultúra és divat miatt (tapadós nadrág).


Azzal meg, hogy szükség van a lovagláshoz férfierőre kifejezetten nem értek egyet. Amikor 12 és kislány voltam gond nélkül mindent megoldottam a lovardában és tudtam bánni a lovakkal.

nov. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
33%

A nagy büdös és kimondhatatlan igazság:


Elsősorban csak milliomos csemetéknek és a "sugar" prostiknak van pénze, ideje és energiája (mert nem dolgoznak heti 40 órát keményen) ilyen költséges és időt rabló (plusz zuhanyozások, átöltözések) hobbira.


Ilyen hobbira biztosan nem vágyik egy főállású szakács, pincér, bolti eladó, postás, nehézgép-kezelő, stb., mert az ember már heverészni kíván ingerszegény környezetben egy fárasztó műszak után. Még egy jó film megnézése is fárasztó a munka utáni kiégett aggyal - nemhogy a lovagolás, szarszagból kimosdás, meg egyebek.

nov. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
87%
Ehhez őszintén hozzatartozik az is, hogy a lovas környezet rendkívül toxikus. Az utolsóval egyetértek, hiszen írta, hogy kis gazdag nepo bébik járnak rendszeresen lovagolni és tartanak lovat. Ezek a lányok általában rendkívül felszínesek, kirekesztőek és bunkók. Nem teremtenek jó közeget. Ha akár csak kicsit is látszik, hogy nem költesz annyit lovas ruhákra, akkor egyből kinéznek. Gondolom erre a környezetre a fiúk még kevésbé kiváncsiak…
nov. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
A korábbi válaszolókkal csak részben tudok egyetérteni. Ugyanis ha megnézitek az élsportban rengeteg férfi versenyző van, talán nagyobb arányban is mint nők. Viszont manapság a fiúk körében inkább akkor elterjedt ez a sport ha lovas családba születtek. A Magyaroszágon eredményesen versenyző férfi/ fiú lovasok között az egész család nyomja általában. Önmaguktól a lányok kezdik el többen, de szerintem sokan le is morzsolódnak az évek alatt.
nov. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!