Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovakkal miért főleg fiatal...

Lovakkal miért főleg fiatal lányok, nők foglalkoznak?

Figyelt kérdés

Bármerre láttam eddig lovasokat, vagy voltam lovastanyán, az volt a benyomásom hogy a lovakkal szinte majdnem mindig fiatal lányok foglalkoztak, ilyen 15-25 éves korú lányok, nők.


Ennek mi az oka?



2023. nov. 16. 06:58
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Férfiak is foglalkoznak lovakkal, a patkolókovácsok többnyire mind férfiak. 😉
2023. nov. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
92%

8-as!

Én pl sose voltunk gazdag, de aa lovat és lovagolni pedig mindig szerettem. Minden lehetőség megragadtam, ha egyáltalán lóközelbe lehetett kerülni, netán felülni. Mindig lovas könyveket kértem, ugyanis az internet luxus volt, nem alap. Mindent is meg akartam tanulni. A közeli lovardában munkáért cserébe tanultam meg lovagolni. Versenyezni sose volt pénzem, se fancy lovasholmikra, de elértem, hogy lovasedző végzettségem is legyen (előtte szereztem diplomát, mondván a család, hogy ez múló szeszélyes, hobbi). Ma ebből élek, hozzá kell tennem, hogy a lovasaim nincsenek elszállva maguktól (pedig vannak pénzesek is) , alázatosak, és nagyon jó közösség van házon belül. Nem engedem, hogy másokat fikázzanak, max ha valami olyasmit látnak amit nem tudnak hova tenni megkérdezni, hogy mi történik pl egy videóban, mik lehetnek az okok. Sok lovasedző ezt felejti el, hogy főleg a kisebbeknek, mi példaképek vagyunk, minden szavunknak hatása van, nevelni is kell és jó példát mutatni. De amilyen a mosdó olyan a törölköző.....

Pénzeséket meg tökösség kell, hogy helyre tudja rakni az ember, de van aki inkább még be is nyal nekik.

2023. nov. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
92%

Lovas vagyok kicsi korom óta, lovas szakon végeztem és lovassportban dolgozom. Eddigi tapasztalatok alapján ezért nem kezdik el, hagyják abba a fiúk a lovaglást :

-lányosnak van beállítva ez a sport, kicsi korban is már nagyrészt csillámpónis játékokkal találkoznak, alapvető elképzelés hogy a lovak a lányoknak vannak, fiúknak meg az autók meg a foci stb

-lovardákban nagyrészt lányok lovagolnak, fiúk nem feltétlenül találják meg ott a közösségüket. Emiatt öngerjesztő a folyamat hiszen minél kevesebb fiú lovagol, annál kevésbé találják meg az újak a közösségüket.

-lovak körüli fegyelem nem mindig szimpatikus az aktív kisfiúknak, és sokszor úgy vannak leteremtve hogy az összes kedvük elmegy tőle

-választaniuk kell sok egyéb sportlehetőség közül, akkor valószínűbb hogy a meglévő barátokkal inkább focizni fognak járni

-sokszor olyan kislányok népesítik be a lovardákat, akik egymással azon versenyeznek hogy kinek van több rózsaszín csillogós keféje, egymással rivalizálnak stb, ez sem egy kisfiúnak vonzó környezet

-oktatók/edzők is nagyrészt nők, ez is lehet egy olyan ok, ami miatt kevésbé érzik magukat komfortosan a fiúk a lovardákban

2023. nov. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
49%
Azt a pletykát hallottam, hogy Mária Terézia is szerette a lovakat, főleg a szerszámaikat... :)
2023. nov. 17. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem a toxikus a legjobb szó, de az biztos, hogy a lányok sokat szekálják azt az egy-két fiút, aki betéved a lovardába. Az is igaz hogy a többség kényelemszeretőbb, és inkább elmegy motorozni. Nálunk van fiú amúgy, és nagyon lelkes, de ő mondta hogy a suliban a srácok szólogatnak be neki hogy a lovaglás "b*zis". Jófej fiú, nem nagyon veszi magára, de gondolom, sokan igen.
nov. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
76%
A kérdés az volt, hogy miért foglalkozik több nő a lovakkal, nem az hogy miért lovagol több nő, mint férfi. Először is a lovas munka egy külön életforma, elég elszántnak kell lenni hozzá. Sok lovasoktató nő, mivel ők a gyerekekkel, kezdőbbekkel hamarabb megtalálják az összhangot. Valamint a lovat ápolni, gondozni, felszerelni is inkább nőies. Rengeteg a női versenyző alacsonyabb szinten, viszont inkább a gazdag “apumegvettmindent” típusúak, rájuk meg nem sokan kíváncsiak. Szerintem van nagyon jó női illetve férfi lovas/edző is, ilyen téren nem lehet általánosítani. Viszont rengeteg az 50-es éveiben járó alkoholista lovász férfi…akkor inkább felveszek egy nőt dolgozni, mint egy alkeszt.
dec. 5. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!