Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért csavarja a lovam a fejét?

Miért csavarja a lovam a fejét?

Figyelt kérdés
Alapvetően nincs vele problémám hogy ha csak egyszer kétszer csinálná. Futószárazás közben bármikor mikor ügettetni szeretném fogja és annyit csavaran nyakán hogy az egyszerűen kiülhetetlen. Alapvetően nem is az a probléma hogy csavar a nyakán hanem az hogy ezek után nekiáll bakolni. Ez engem nem zavar de mivel kisgyerekek és lovagolnak rajta ez érezünk nem túl előnyös a ti segítségeteket szeretném kérni ugyanis én sem és az edzőm sem jön rá hogy erről hogyan lehetne leszoktatni. És nem szeretnék kikötő szárakat használni.

márc. 17. 11:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Állatorvosi vizsgálat javasolt.
márc. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Idegileg gyenge.
márc. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%
Találkoztam már pár ilyen lóval. Legtöbbször az ok a feszesség, a stressz volt. A problémák nem szűntek meg teljesen, de azokat a helyzeteket meg lehet nekik tanítani, hogy hogyan kezeljék, és így nem stresszelnek be rajta. Kvázi ha tele vannak, idegesek stb akkor előfordul, de ha kiegyensúlyozott általában akkor nagyon ritkán jön elő.
márc. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
35%

Először is az egészségügyi okokat kell megnézni, hogy van-e a fájdalom ilyesmi, foga rendben van-e. Aztán jön a felszerelés, nem töri-e valami, nyereg, heveder stb... Ezután jön a mentális egészség, mióta és mennyit dolgozik, mert az iskolalónak is jár 1-2 hét pihenő, mikor semmi dolga, mert a befásultság is munkamegtagadáshoz vezethet. De az is lehet, hogy rájött, hogy így ki lehet bújni a munka alól és rossz szokásként felvette.


Amúgy mi a gondod a gumis kikötővel? Futószárra mindig felteszem, kezdő, bizonytalan lovasnak, ugyanis helyesen beállítás segít a lónak a támaszkodásban, meg hogy feladja a hátát. Nem kell vele megfeszíteni a lovat, sőt csikóképzéshez csak ezt ajánlják, szóval nem értem mi a gondod vele. Persze ha most ráteszed csak tüneti kezelés, az alap problémát nem fogja megoldani.

márc. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
11%

Szia! Ez egyszerű és nem annyira értem miért egészségügyi probléma mint amit írtak.


A lónak az a baja, h nem szereti vagy a kantár, zablát. Ez gyakori dolog ha kicsik is lovagolják mert nagyon sok gyerek nem érti a lovakat és rángatja őt. Én is úgy neveltem ki a lovamból, h először kötőfékes futószárazas aztán egyre fokozatosabban (- én így csináltam: kötőfék, kapicán, kantár) ha meg ez nem sikerül akkor meg csak szimplán vadóc lovad van aki figyelemre vágyik. Ilyenkor engedj a futoszaron és abbahagyja mért úgy mondva nem foglalkozol vele.


Hali!

márc. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm a válaszaitokat. A lovamat nyakkapaszkodóval és szőrén lovagolják a gyerekek a kapaszkodót sem mindig fogják csak akkor ha a ló hülyéskedik. Kantár nincs rajta csak egy kötőfék. Ezen kívül ha hosszú (futó)szárat adok neki akkor csavarja igazán.
márc. 17. 18:50
 7/7 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem is érdemes megnézetni állatorvossal a hátat, főleg ha szőrén lovagoltatasz vele.

Ezen kívül a takarmányozás jöhet szóba, nincs e túltolva neki nagyobb energiatartalmú takarmány (táp, zab ilyesmi).

Mennyit mozgatod, mit csinál amúgy egész nap (boxban all és két naponta jön egy kislány rá lovacskazni, vagy legelőn van, vagy dolgozik minden nap)

Képzési hiba is lehet, egy jól képzett, egészséges, helyesen takarmányozott ló ilyet nem csinál annyira rendszeresen hogy kérdést kelljen róla írni.

De egyébként erre normális választ egy szakember tud adni, aki látja, esetleg még ismeri is a lovat, fura hogy az edződ nem tud ehhez hozzászólni.

márc. 18. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!