Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek készen állok...

Szerintetek készen állok lótartásra?

Figyelt kérdés
Rendszeresen járok lovagolni egy tőlünk tíz percre lévő lovardába.Tudok lépni ,ügetni , vágtázni , ugrani is rendszeresen szoktunk és terepre is többször mentem már. Persze egyénileg le tudom pucolni , felszerelni és ellovagolni. Nem csak “automata” iskola lovakon lovagolok , sokszor lovagoltam már nehezebb eset lovakon is .Futószárazni tudok és szoktam is , földi munkát is csináltam már az alapok mennek. Bértartásba tartanánk. Anyagilag el tudnánk tartani. Most kezdtem a gimit és kb heti 4-5ször min. kitudnák menni hozzá.

máj. 14. 18:39
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

Kizárólag a szüleid dönhetnek arról, hogy anyagiakba belefér-e egy ló eltartása.

Látatlanba nem igazán tudjuk megmondani, hiszen messziről jött ember azt mond, amit akar. Értsd ezt úgy, hogy vannak emberek, akikről van vélemény, hogy jól lovas, jól képez, aztán élőben vagy egy videón leesik az állad. Kérdezd meg az edződet erről! A gimi mellett kemény lesz főleg első években, de ez mind a te döntésed, valószínűleg a tanulás rovására fog menni, mert a kettő nehezen megy együtt.

A magánvéleményem szerint ha a gyerekem lennél biztosan nem vennék neked lovat, ha én sem értenék hozzájuk, mint szülő. Másrészt sosem hagynálak egyedül a pályán, mert akármi lehet még egy automata lovon is.

Összegezve nem, mivel még gyerek vagy. Természetesen ez a szüleid döntése, de nagyon sok olyan embert ismerek, akiknek csak áll a ló a bokszban.

máj. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%

Miből tartanád el? Ha most kezdted a gimit, gondolom 14-15 éves vagy, diákmunkázni se mehetsz el. Az, hogy most van valamennyi zsebpénzed, nem azt jelenti, hogy éveken folyamatosan fixen mindig lesz. Váratlan drága költségekről, mint mondjuk egy orvosi számla nem is beszélve. Egy normális ló se két fillér.

Azt is vedd figyelembe, hogy pár éven belül jó eséllyel elköltözöl vagy egyetemre mész. Koliba nehezen vinnéd magaddal.

Még várj pár évet.

máj. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha dolgozol gimi mellett és megkeresed azt a havi kb 100 ezret amibe kerül plusz van pénzed kifizetni az esetleges orvosi költségeit is(neked, nem a szüleidnek) akkor igen. Máskülönben más pénzével ne gazdálkodj.
máj. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Vagy annyire erős hogy elbírsz egy lovat. Ha igen,akkor igen!
máj. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
24%
Póni?
máj. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem ajánlom. Most kezdted a gimit, szuper - viszont az idő repül. Pár év múlva már egyetemre vagy dolgozni mész.


Kezdőknek eleve idősebb, tapasztalt lovat ajánlanak - de még ha nyugdíjba is megy a lovad addigra, akkor is foglalkozni kell vele, csak már nem fogsz tudni vele dolgozni (max nagyon minimálisan, állapotától függően) - akkor is lesz rá időd? A kemény tanulási időszakban is, és a nehéz munkaheteken is?


Én a helyedben csak lovagolni járnék, és szabadidőmben a lovászoknak segítenék. Így sokat tanulnál a lótartásról. (Oké, hogy most is csinálod, de jó pap is holtig tanul)


Ha már biztosabb a jövős, akkor elkezdhetsz mérlegelni.


Amúgy mekkora összeg áll rendelkezésre? Maga a ló eleve több százezer, de akár millió is lehet. Ez még a legkisebb kiadás, emellett ott van a bértartás díja (abban az etetés), állatorvos (váratlan kiadásokra is fel kell készülni! a lovak fenséges és intelligens, de sokszor elég butus állatok, láttam már érdekes sérüléseket), felszerelés, edző, kovács, táplálékkiegészítők...

máj. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
9%

Szerintem igen. Viszont ezt neked kell tudni, hogy készen állsz-e tanulás mellett lovat tartani, és gondozni is. :)

Az, hogy eltudná-e tartani vagy, hogy miből tartaná el, kedves válaszolók szerintem lényegtelen, a lényeg az, hogy elvileg eltudná tartani. Lehet szülei fizetnék és kicsit ő is adna bele, de eltudnák.


A leírtak szerint tapasztalat szempontjából szerintem edző, illetve bértartás mellett sikerülhet :D

máj. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Aki itt kérdezgeti idegenektől ahelyett, hogy az edzőjével, na meg mindenekelőtt a szüleivel (mert ugye a pénzt azt persze ők adják) konzultálna, az nem áll készen.

Gimiben pedig tanulni kell, nem lovikázni. Ugyanis a lovas szakmákhoz is kell érettségi, aztán OKJ vagy akár egyetem. 14-15 éves kislánynak maximum a lóbérlést engedném kipróbálni és elvárnám, hogy ne rontson a tanulmányi eredményein. Ha ez bekövetkezik, nincs “saját” paci, tanulás van és normál edzések. Saját ló meg majd akkor, ha megoldja magának, én biztos nem fogok kijárni foglalkozni vele azért, mert épp az aktuális pasi, barinő, buli stb fontosabb. Ez azért nem egy kutya, hogy kiugrok megsétáltatni, ha a kölyöknek épp nincs kedve (bár kutyát sem a gyerekemnek vennék, hanem akkor, ha én magam is szeretnék).

máj. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
Ne haragudj én fiatalabb vagyok (jóval) mint te de sosem vállalnám be se én sem a szüleim a lótartást. (Majd ha magamnak megkeresem rá a pénzt akkor) Emellett nem rendelkezhetsz a szüleid pénze fölött. Amit leírtál az NAGYON alap tudás. De tudod hogy mivel takarmányozzuk a lovakat? Mit tennél ha hirtelen bekólikázna a lovad? Hogyan takarítjuk a felszerelését? Mert amíg ezek és még ezekre és ehhez hasonló kérdésekre nincs meg a válasz addig nem kell paci. Az oké hogy tudnátok tartani lovat, de ha becsúszik egy több milliós állat orvosi kezelés akkor is ki tudnátok fizetni? Ráadásul egy ló nem úgy van mint egy kutya hogy sétáltatom, etetem oszt' ennyi. Csak pár dolog: körmölés, időnként sántasági és fogorvosi vizsgálat. Plussz egy lóval nem csak egy fajta munka van. Nem csak ugratni, tereplovagolni vagy esetleg díjlovagolni kell rajta. Ahoz hogy egészséges lovad legyen fel kell építeni az izomzatát, különféle munkával. (Hiába tagadja egy csomó ember pl a szabadidomítás hasznosságát) Tehát azon kívül amit felsoroltál rengeteg munka van egy lóval, ráadásul neked nem is olyan sokára érettségi aztán munka, egyetem. Szerintem (és sok előttem válaszoló szerint is) rá ér a ló addig amíg saját magad fent tudod tartani
máj. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem az alap tudásod meg van hozzá (az más kérdés, mennyit tudsz a betegségekről, a lovakkal való kapcsolatteremtésről, stb) de én se vennék lovat a helyedben. Lehet, most nagyon jó ötletnek érzed de hidd el, egyetem mellett nem lesz ennyi időd. Felmerülhet hogy kiköltözöl külföldrr (akár csak fél évre is), elmész utazgatni, lemész balatonra két hétre. Addig ki törődik a lovaddal? És most nem arra gondolok, ki etezi, ki takarítja, ki tartja életben: hanem arra, ki gondoskodik róla, hogy a lehető legjobb életet élje.

Nekem is ez volt a vágyam egész kamaszkoromban. De amint letöltöttem a 18 halát adtam a szüleimnek, hogy nem lett lovam (holott még mindig ugyanannyira imádom a lovakat, lovagolok stb).

máj. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!