Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hidegvérűeket miért nem...

Hidegvérűeket miért nem alkalmaznak gyereklónak?

Figyelt kérdés
Elvileg ugye kocsizásra "lett kitalálva", viszont lovagolható, de ne várjunk rekordokat.. Oké, bár a nálunk lévő ló ugrik, bármit megold, de fogadjuk el, hogy nem erre "tervezték". Viszont gyereklónak miért nem lenne jó? Ott nem kell világbajnok ugrónak legyen, se semmi, viszont ugye a hidegvérűek nyugodtak, kitartóak, és amilyen testes egyik-másik, akár nehezebb lovasokat is simán elvinne... Szerintetek? Vagy van, aki hidegvérűn lovagoltat futószáron?
2011. aug. 13. 13:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az a tapasztalatom, hogy a természetük alapján (általában) milliószor alkalmasabbak lennének gyereklónak, mint a pónik. A hidegvérű lovak többsége viszont elég magas is, ami egyrészt azért is rossz, mert a gyerekek nehezebben tudnak "ismerkedni" a lóval, mielőtt felülnek rá, másrészt magasabb, ezért jobban félhetnek rajta, harmadrészt pedig elég kényelmetlen lehet egy kisgyereknek (vagy akár egy nagyobb gyereknek is) egy ilyen széles hátú lovon ülni.
2011. aug. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
szerintem egyszerűen a méretük miatt nem alakalmasak, hiszen gondolj bele, még a nyeregszárny aljáig sem ér néha a lábuk, egy póni nyereg vázát meg seperc alatt tönkretenné egy asztalhátú hidegvérű. a másik meg szerintem az, hogy még a melegvérű iskolalovaknál is gyakran probléma, hogy fásultak, hajtósak, hogy viselkedne egy amúgy is nyugodtabb ló :D
2011. aug. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Jogos ez a méretes is, erre csak addig gondoltam, hogy áh, csak megszokják, de tényleg sz*r lehet spárgázni rajta rövidke lábakkal:D Csak minap lovagoltam egy hidegvérűn, és nagyon tetszett, azért jutott eszembe..
2011. aug. 13. 19:48
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A méret a lényeg. :-) Egy gyereknek nem véletlenül a póni a legjobb választás, ugyanis csak azon képes megfelelően ülni ahhoz, hogy a segítségeket adni tudja. Nem hogy helyes segítséget adni, de még helyesen ülni sem tud egy gyerek sokszor egy melegvérű lovon sem, nemhogy egy hidegvérűn. Hogy várjuk el tőle, hogy szorítson a combjával, ha spárgázik? És ez csak egy apróság, millió ilyen van még.

A pónikat egyébként nem kell leírni, a helyesen belovagolt póni szuper társa lehet egy gyereknek - láttam én már hatéves gyereket a kis póniján terepakadályok fölött!! nem is egyet - csak az a gond, hogy a pónikat kevesen tudják belovagolni helyesen. Mert hát valljuk be, mit is kezd egy 170-180cm-es felnőtt egy 120-as marmagasságú lovon? De nem lehetetlen, ráadásul érdemes is, hogy a póni jól legyen lovagolva.

Szeretem a hidegvérűeket, jó fejek, de maximum jól megtermett felnőttnek tudom elképzelni tereplovaglás céljából. :-)

2011. aug. 14. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Oké, így belegondolva tényleg igaz... Hát kár, pedig jó fejek:) Amúgy nem csak pónin tudnak szerintem a kicsik sem lovagolni, mert mikor pl futószáron felülnek egy kisebb nagylóra, akkor elsősorban sokszor még ott tartanak, hogy csak ismerkednek a lóval, nem lovagolják rendesen. Ha segítséget kell adni, nyilván a mérethez megfelelő kell..:)
2011. aug. 14. 09:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!