Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a véleményatek a Gazsó...

Mi a véleményatek a Gazsó tanyáról, Kurucz lovardáról és a Tétényi Dunapart Lovardáról?

Figyelt kérdés

Mit tudtok róluk? Ár? Oktatás? Közösség?


De ha más lovardát aajánlotok, azt is sszívesen veszem... Szeretnék terepre járni és legfőképpen élvezni a lovaglást. (nem kezdő vagyok:))

Budapest közelében



#Budapest #lovaglás #ló #lovarda #lovasiskola #lovasoktatás #Tétényi Dunapart Lovarda #jó lovarda
2013. márc. 5. 16:17
1 2
 1/15 Valletta ***** válasza:
100%
A két alkalomból, amikor lovasiskolába betettem a lábam, az egyik a Tétényi volt. Előzetesen megkérdeztem őket, mit kell vinni, mit adnak, szóval pálcát nem vittem. Mikor odamentem, épp végeztek az előző órával és persze hogy egy olyan lovat kaptam, amin azon is ment, szuper. Egy nő - hogy ő ki volt, nem tudom, de talán az oktató - lóraszállás után jól lebaszott, mert nem volt pálcám, majd nagy kegyesen adott egyet és beküldött a karámba, ahol egy kiscsaj futószárazott. Azt mondta, nemsokára jön az oktató. Szuper. Kb. 1 percbe tellett mire éreztem, hogy sántít a ló lépésben, ügetésben is próbáltam, szintén. Kérdeztem a csajt, hogy ez normális? Azt mondta, á, ez mindig ilyen. Szóval leszálltam a lóról és egy arra járó kiscsaj kezébe nyomtam a szárat majd gyorsan elhúztam a csíkot.
2013. márc. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Én nem ismerem a másik kettőt se, de nevük alapján max arra jó, hogy kimenjetek terepre retyózni, a ló meg le van tojva, mert "á, jó ez neki is, persze"... De nem szeretnék előítéletes lenni.
2013. márc. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Emyke031 ***** válasza:
Írtam privátot! :)
2013. márc. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

A Kurucz egy kalap fos, már bocsánat a szóért, de tényleg az. Nem sok fejlődési lehetőség van, az osztálylovaglás úgy néz ki, hogy mentek egymás után és mindenki csinálja ahogy tudja, Megállnak a lovasok egy szinten a fejlődsében és nem lehet feljebb jutni. Én ugyan nem oda járok, de azoktól akik oda járnak, azt hallom, hogy a társaság sem jó az oktatólovak unottak, az oktató meg semmit nem tud a lovaglásról.

A Kurucz mellet pedig a Csömöri sportlovi van, ahol az oktatás minősége elég jó, ha nem a pasihoz kerülsz, de akkora szerencsétlenség még téged sem érhet, másrészt te döntöd el:D viszont ott nem nagyon járnak terepre, de az oktatás jó a lovak elég jók. 3000-3500 körül van egy óra és általában egyedül csak veled foglalkoznak, ami szerintem kifejezetten jó, erről bővebben priviben ha érdekel :D

A Tétényit csak megnézni voltam, de az elég is volt, a pálya pocsék, a lovak a karámban kőtömbök között ácsorognak, nekem ez elég elrettentő volt. Az oktatásról fentebb írtak.

2013. márc. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Tétényibe jártam. Ott egy óra 2500 vagy 10 alkalmas bérlet 20.000. Annyira nem szerettem, mert Héliosz lovat kaptam meg mindig, aki szerintem kissé öreg már (24 éves) és nehezen irányítható. Osztályban mennek a lovak, körbe körbe.


Nekem legalábbis nehezemre esett rávenni a lovat egy kis önnállóságra. Ha egyedül voltam a karámban nem is tudtam rávezetni a járóiskolára.

Ha többen voltak ment a többiek után vakon, szinte semmit nem kellett csináljak...


Tudtommal itt nem nagyon mennek terepre.


De most szeretnék egy másikat kipróbálni, az a 41es villamos útvonalán van a Fülőke utcánál az Elvis Presley blv végén (Tényleg ez az utca neve :D)

Itt 3500 egy alkalom és a Kamaraerdőbe mehetsz terepre.

10 alkalmas bérlet 25000,

2013. márc. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Utcsó és jártál már ott? A 41-es villamos vonalán a loviban? Ez az ahol a síneken kell átmenni a pályához? És a lovak egy darab villanypásztorral vannak kirakva az útmentén a sínek mellett?
2013. márc. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Emyke031 ***** válasza:
- Jajj anyám! Milyen helyek vannak! Jesszus... :S
2013. márc. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
A Kurucz az tenyleg egy kalap szar, a mellette levo Sandatone Sportloviba viszont jartam. Lovak, terep, palya jo, oktatolnmeg nem.... Ezert jottem el, mert az utolso normalisan oktato ember is elmemt onnan .-. Szerintem a legjobb valasztas a Boldog Ló Farm. (blfarm.hu) kivalo, atlagon feluli terep, felsokategorias lovak. Csak ajanlani tudom ;) (bocsi az ekezethianyert, telorol vagyok/voltam/leszek) ;D
2013. márc. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
A BL farmon milyen árak vannak?
2013. márc. 9. 10:06
 10/15 anonim ***** válasza:
Nemtudom, csak egyszer voltam ott egy probalovaglason meg bejartuk a terepet :D Am biztos fenn van az FB oldalukon vagy a weboldalukon
2013. márc. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!