Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lányok miért szeretik...

A lányok miért szeretik enyire a lovakat?

Figyelt kérdés

Nem mondom, hogy a fiuk nem, meg hogy minden lány igen. De én szerintem több lány szereti a lovakat, mint fiu. De nem biztos! Elhiszem, hogy a ló, egy szép gyors kecses állat, de mi olyan nagy szám benne? Lehet rajta lovagolni, szeretgezni, etetni, meg biztos a ló is szereti a gazdáját, de miért pont a ló? Van egy pár lány ismerősőm, és anyira ló mániásak, hogy szerintem előző éleükben lovak voltak. Én is szeretem az állatokat, meg a lovakat, de ha meglátok egyet, nem szaladok oda, hogy jajj de aranyos. Csak ugy jó, ló. És mégis, menyire drága egy olyan. Halottam, hogy több százezer. Hát, tudom, hogy valaki autót vesz millókért, meg házat, de azért, én egy lovat nem vennék, mondjuk lehet, hogy jobban járnék, mint egy autóval. Mégis, a lónak kell oltás, meg kaja, meg csutakolni meg miminden mást, oltás...stb. Gondolom nem pár ezres. De, mégis miért pont a ló? Szerintem egy szarvasmarhát, is ugyan ugy lehet etetni, szeretgetni, ráülni, mint egy lóra. Nem olyan gyors, meg más típus, de azis nagy állat. Mpndták, már nekem, hogy menjek el lovagolni, és megtudom miért jó, a ló. De nem nagyon szeretnék, egyik ismerősőm lovagolt, megugrott a ló, leesetett és megrugta a ló. Hát, 6 törött borda, törött koponya, és orr. Még jó, hogy ránem lépett... Ezek után nem szívesen megyek közelebb egy ilyen jószághoz...

Miért olyan nagyon jó a ló?


2009. szept. 27. 22:27
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
61%

én lány vagyok és imádom a lovakat

szerintem sok lány nem szereti a lovakat mert: - vagy

félnek tőlük

-vagy nem

valami

tiszta álla-

tok

2010. jan. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim válasza:
91%

imádom a lovakat,8éve lovagolok,most nyáron kaptam egy gyönyörű fríz lovat..ő az életem imádom(L)

szeretek lovagolni,érzem a szabadságot,1szerre dobban vele a szívem,fantasztikus érzés mikor ugratunk:)

2010. szept. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
66%

a kovács:8000 Ft

Ha beteg a ló akkor még a legolcsóbb összeg is 18000 ft

Amúgy meg a reklámokban is ha valami pónilovas játékot mutatnak, oda is lányt rakna be és nem fiút. Nekem azt mondta a lovasoktatóm, hogy a fiúk azok beszariak. A lányok meg nem félnek a lovaktól. Aúgy azt mondják hogy az a jó lovas aki már 7-szer esett lóról.

2010. nov. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a lányok, a művészek is szeretik. =) Mert szép. (Most lehet mondani, hogy "mindenkinek más a szép", de valójában ez mégsem így van, mert a művészetben is egyértelműen meg lehet állapítani, hogy melyik kompozíció szép, és melyik nem.) És mert "a szabadság jelképe". (Lásd: pl. Delacroix híres festményén.)


Ráadásul, egy tehén (vagy bika) max. 40 km/h sebességgel megy, egy ló 70 km/h-val. De az enyém többel is. Aztán, a tehén sokkal makacsabb, már, ha volt dolgod tehenekkel. De én a csacsikat is szeretem, mert nagyon aranyosak, és alapvetően hűségesebbek is a lovaknál. Viszont a szamár sem valami gyors, és még makacs is.


És a szarvasmarha is rá tud lépni az emberre, mert ugyebár ők is szoktak bakolni jókedvükben, meg hasonlók. De az ilyesmik csak balesetek. Ha a kutya akkora lenne, mint a ló, ő is okozna ilyen baleseteket. (Hiszen rengeteg olyan alkalom van, hogy véletlenül játék közben a kutya is nekirohan az ember lábának, vagy ráugrik.)

2012. márc. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
78%

"...és anyira ló mániásak, hogy szerintem előző éleükben lovak voltak..."

Ezen jót mosolyogtam.:)

Az tény, hogy manapság sokkal több lány lovagol mint fiú. Szerintem a fiúknak egyszerűen már (tisztelet a kivételnek) "ciki". Ahova járok lovagolni oda is jártak fiúk sokáig, de aztán már akadt jobb dolguk is, már "nagyok" lettek.:)

2012. márc. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
61%
én lány vagyok és szeretem lovakat de jobban akutyákat.
2012. márc. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim válasza:
100%
Eleinte én is féltem a lovaktól mármint ráülni..és a legjobb barátnőm már vagy fél éve könyörgött nekem h mennyek el vele,aztán rávettem magamat és lovagoltaam.:) nemhittem volna hogy ilyen jó lesz és nemis féltem.:) azóta imádom a lovakat és szeretek lovagolni..gyönyörű állatok.:)
2012. márc. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%

nézd. nem minden lány lómániás, nekem is van jó pár ilyen ismerősöm. a ló szép, kedves (már amelyiket jól idomították be), szereti az embereket, mert szüksége van rájuk. erről az esetről amit leírtál az egyik ismerősöddel kapcsolatban az a véleményem, hogy az ismerősöd nem megfelelően lovagolta azt a lovat, vagy a ló megijedt valamitől. az, ha egy lovas leesik, azt jegyezd meg, MINDIG a lovas hibája. az ember és a ló között az a különbség, hogy az ember, ha a ló megugrik és leesik az ember róla, vagy ilyesmi, azt hiszi a lovas, az csak a ló hibája, és ezért haragudni fog arra a lóra, még akkor is, ha a ló aztán tényleg nem tehet róla, hogy olyan félős. a ló pedig akár hányszor vágod az oldalába a csizmádat, akárhányszor bánsz vele szemét módon (sajnos manapság nem egy példa van ilyen esetekre), ő mindig megbocsát.

ja, és közlöm hogy lovat inkább pár millióért lehet venni :) (persze van olcsóbb is, de a tényleg jó lovak ilyesmi árban vannak. a lovardában, ahova én járok lovagolni, ott van egy ló, múltkor beszélgettem az egyik lovassal, ő 20 milla értékre tippelt.... jó, mondjuk, díjugrató EB-re rendszeresen megy)

2012. jún. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
100%

Énis lány vagyok imádom a lovakat Ők az életem.

Szerintem azért szeretik sokan mert ha rajta ülsz nem a gondjaiddal foglalkozol,a lóban igaz barátra lelsz.

De ezt akkor tudnád megérteni igazán hogyha felülnél rá.

2012. jún. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
100%

A fiúk is szeretik a lovakat, csak ők később érnek be rá, meg kell egy hajlam is hozzá. Hobbi és amatőr szinten sokkal több a lány lovas, mint a fiú, de komolyabb versenyeken a fiúk vannak többségben. A jelenség okokat nem tudom, talán utóbbiak eredmény orientáltabbak.


A lovakban van valami varázslatos dolog, látszik, hogy értelmes állatok, árad belőlük valami fejedelmiség és valamilyen szinten földi szabadságérzetet adnak. Na meg ott a lovaglás. Leírhatatlan érzés amikor eljut a tudatodig, hogy egy több száz kilós állattal kötsz bizalmi viszonyt, hogy 50-nel száguldasz egy mezőn és bizony ha az az állat gondol egyet, akkor bármikor meghalhatsz. Szerintem a lányok azért vonzódnak jobban a lovakhoz, mert fogékonyabbak a szépre és meglátják a lovakban az érzelmeket.



Rengeteg lovas ismerősöm van, a felnőtteknél kb fele-fele arányban állnak a nemek, kell egy bizonyos érettség a férfiak részéről, viszont tizenéveskorban abszolút a csajok a nyerők.

2012. jún. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!