Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovagolhatok attól még hogy...

Lovagolhatok attól még hogy szemüveges vagyok?

Figyelt kérdés
Profi szintig elakarok majd menni, Ugrani szeretnék stb :) és az gond ha szemüveges vagyok? mármint, hogy ilyenkor inkább vegyem majd le, vagy maradhat?

2013. nov. 13. 10:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Akik komolyabban sportolnak, nekik engedik a kontakt lencsét is a szemészek :)
2013. nov. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nekem barátnőm szemüveges mégis versenyzik ugróban és díjlovaglásban is. Nem jelent problémát. De ha megnézed pl Tuska Pétert, aki militaryban és ugróban versenyzik elég magas szinten, ő is szemüveges, minden versenyen szemüvegben lovagol
2013. nov. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

#1: butaságot ne írj! Kontaktlencsét bárkinek "engedélyezik" a szemészek. Ez nem függ attól, hogy sportol-e vki, vagy sem.


A kérdésre válaszolva: én is szemüvegben lovagoltam mindig, semmiben nem zavart, esésnél kellett néha megkeresnem:P Most már kontaktlencsével nyomom, különbség nincs, ugyanúgy látok, ugyanolyan a komfortérzetem.

Úgyhogy menj, lovagolj nyugodtan, és hagyd magadon a szemcsit, mert látni kell:) Egyébként keress rá Komjáthy Györgyre, ő díjlovas, és nézd meg, mi van a fején:D

[link]

2013. nov. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
jaj, köszönöm a válaszokat, és a képet, mostmár megnyugodtam :)
2013. nov. 13. 13:12
 5/15 Valletta ***** válasza:
Annyiból jobb a lencse, hogy esésnél nem jelent külön rizikófaktort, hogy beleáll-e a szemedbe vagy sem. Jobb helyeken levetetik a tanulóról, akárcsak a gyűrűt.
2013. nov. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Szia.Én is szemüveges vagyok,és abban is lovagolok.Viszont a szemészünk is lovagol,és ő nem ajánlja a kontaktlencsét,mert ha belemegy a por,akkor az eléggé veszélyes helyzeteket okozhat.
2013. nov. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Lili1Dtimpex ***** válasza:

Szemüveges vagyok,még is versenyzek.

Soha,ha lovon ülök nincs rajtam szemüveg.Néha,ha egy nap több órán átt edzek akkor kontaklencsét használok,de egyébként anélkül szoktam :)

2013. nov. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
persze hogy maradhat:) én is abban szoktam:P eddig probléma csak annyi volt vele hogy egyszer-kétszer kicsit lecsúszott de csak 1 mozdulat heéyrerakni ;)
2013. nov. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

sorraia:

Tévedsz!

Bizonyos kor alatt nem engedik/ajánlják a kontaktlencsét gyerekeknek, mert nem tudják megfelelőn tisztítani, tárolni és behelyezni.

2013. nov. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Valletta, ugyan már, "jobb helyeken" levetetik a szemüveget? Nekem -5 -5 dioptriás a két szemem. Ha ezzel lovagolnék szemüveg nélkül, egyenesen közveszélyes lennék, az orromig se látok. Ha meg valaki azt mondaná, hogy emiatt nem lovagolhatok, úgy hagynám ott az illető lovardát a francba, ahogy kell.
2013. nov. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!