Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy kell megszelídíteni egy...

Hogy kell megszelídíteni egy lovat?

Figyelt kérdés
2009. dec. 29. 13:39
 1/7 anonim ***** válasza:

én voltam egy hetet lovastáborba és ott volt egy 4-5 éves 2 hete odakerült ló .És amikor tereltük őket be a legelőről ,akkor az egyik gyerek csattintott eggyet(a hülye) és a ló átugrotta a pásztor kötelet .Mindenki meg volt ilyedve Csak gyerekek mind 7.8 éves én egyedül 14.Már egy éve nemláttam lovat .Odamentem hozzá és megsimogattam félóra múlva mert csak ,akkor hagyta magát :Szoltam hogy fektessék le a P.Kötelet és akkor levezettem a dombról.Utána a hét másik felébe egyfolytába követett és más lovat oda sem engedett.Sajnos csak a nyáron lesz lovagolható:-(((((.Ez egy Hucul fajta volt.


[link]


[link]


[link]

2009. dec. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Rengeteg idővel és türelemmel. Nagyon sok lovat rontanak el pl veréssel és minden emberben csak a rosszat látja rúg és harap. Mostanában egyre elterjedtebb a parelli módszer illetve monty roberts módszere is. Ezekkel elég látványos fejlődéseket lehet elérni. Láttam már hogyan lesz a sárkányból ló, de sok idő és türelem kell hozzá, illetve egy hozzáértő segítsége is.
2009. dec. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azért egy kicsi ütés kell különben főnöknek hiszi magát és az nem jó mert makacs lesz.Am az oktatóm rávágott egy jó nagyot a pofájára mert majdnem felrugott egy gyereket ,az oktatónak eltört a keze ,a a lónak semmi baja sem volt.
2009. dec. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
az előzőt 13:59 írta
2009. dec. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Persze nem árt tisztázni ki a főnök, mert én is szájba vágom a lovam, ha harapni, vagy csípni akar. A megverést úgy értettem, hogy valaki seprűvel, villanyéllel, ostorral, pálcával veri a lovát ennél sokkal csekélyebb dolgok miatt. Ezek a lovak félnek, egy idő után megunják és megvadulnak.

14:39 voltam

2009. dec. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hívd ki "mgy"-t. [link]
2009. dec. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
elkell nyerni még a bizalmát is ez is fontos én szerintem
2010. jan. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!