Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovagolni szeretnék de szabolc...

Lovagolni szeretnék de szabolcs megyébe nem tudok sok lovardát 19 éves vagyok és szeretném megtanulni az alapokat valaki?

Figyelt kérdés
Az alapokon azt értem vezetés helyes tartás galopp ügetés vágta ugratás ló van csak lovagolni még nem tudok :/:|
2014. máj. 23. 19:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Menj el a nyáron egy egy hetes, bent lakásos lovastáborba bárhova (pl. Zablakert, Tahitótfalu), ott az alapokat megmutatják, aztán megveszed Wilhelm Müseler A lovaglás iskolakönyve c. munkácskáját, és az alapján gyakorolsz otthon.
2014. máj. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Gondolod, hogy 1 hét alapján megtanul meg egy könyv alapján 1 hét alatt lovagolni, kedves első? Aki kicsit is konyít a lovakhoz, az most vagy jót mosolyog vagy épp a falba veri a fejét... :)

Azért az alapok és az ugratás magtanulása/ megtanítása egy teljesen kezdőnek, ha még vezetés se megy az jócskán hónapok kérdése, bármennyire is tanul gyorsan.

Kedves Kérdező! Konkrét várost ugyan nem írtál, de itt 13 lovarda fel van sorolva [link] szemezgess bátran. :)

2014. máj. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Gondolom. Az alapok átadására, ha fogékony a tanuló, egy hét elég. A begyakorlásuk egy másik történet. De arra bőven elég egy egy hetes tábor, hogy megtanítsák lovat pucolni, szerszámozni, elmondják, megmutassák neki milyen segítséget hogyan kell szakszerűen adni, kipróbáltassák vele futószáron a három jármódot stb. Nem azt mondom, hogy ha onnan hazamegy az ember, akkor már ugróversenyeken fog indulni, de tudni fogja, mit és hogyan kell gyakorolnia, az ajánlott könyvből pedig azt is megtudhatja, hogy miért úgy, ahogy.

Amúgy három éve lovastúravezető vagyok, úgyhogy a dehonesztáló megjegyzéseidet megtarthatod magadnak. :-p

Én inkább az olyan helyektől inteném óvva a kérdezőt, ahol "hónapokig tart" a lecke. Ezt ismerjük... "nem ülhetsz fel a lóra, amíg nem tudod szépen vezetni" meg "nem mutathatom meg neked a vágtát, amíg még ügetésben sem találod az egyensúlyodat" stb - tipikus lehúzós lovardás dumák.

2014. máj. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Úha, egy lovastúra vezető...hogy oda ne rohanjak.

A pucolás és szerszámozás más téma. Egyébként nagyon ügyesen tudod kiforgatni mások szavait, bár ez a legegyszerűbb.

Elhiszem, hogy felétek színvonalas az oktatás, vannak akik fogékonyak és gyorsan tanulnak, de ha valaki ide áll eléd és annyit tud, hogy az autónak négy kereke van, az nem lesz egy hét múlva autószerelő mester-pedig én megmutattam neki, hogy kell csinálni :( (pláne, ha belenyomsz a kezébe egy szakkönyvet).

Abba belekötni, hogy, ha nem tudja vezetni, nem tanítják vágtázni (holott nem is írtam ilyet)...Teljesen logikus, pattogjak a lóhátán, de, hogy hogy viszem arrébb két métert baleset mentesen már lényegtelen.

2014. máj. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem forgatok ki semmit. A kérdező az alapokat kívánja megtanulni. Erre bőven elég egy hét. Szuverén lovas nem lesz belőle, de az alapokat fogja tudni. Utána a saját lován majd gyakorol, mint írja.

Speciel én egyáltalán nem tartom olyan lényegesnek a könnyű ügetést, hogy hónapokig azzal kínozzak és untassak egy kezdőt. Westernben pl. egyáltalán nem is lovagolják, csak léptét meg vágtát. És ahogy egykori oktatóm szokta volt mondani: amikor az iskolában írni tanítják a gyerekeket, ott sem az van, hogy a B betűt csak akkor tanítják meg neki, amikor az A-t már tökéletesen le tudja írni, hanem fél év alatt megtanítják neki az egész ABC-t, és utána adnak neki fogalmazási feladatokat, hogy egészében, rendszerében gyakorolja a írás tudományát. (Az gyerek írásképe pedig majd valamikor középiskolás korára véglegesedik.) Ez pedagógiailag így volna helyes a lovasoktatásban is. Megmutatni valamit, kicsit gyakorolni, aztán mást mutatni, visszatérni az előző gyakorlatra (látens tanulás) és egyáltalán nem baj az, hogy a tanítvány még nem tud helyes lábon ügetni, attól neki még meg lehet mutatni a vágtát, vagy átugorhat egy 30 centis rudat. Aztán majd, idővel és gyakorlással beérik mindaz, amit tanult, és mire az izületei és az izomzata megfelelővé fejlődik a lovagláshoz, addigra kialakul a saját stílusa is.

2014. máj. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
küszi szépen a gyors válaszokat ami igazán megtetszett az a fedeles lovarda lenne valaki tud valamit róla és hogy milyenek ott az oktatás árak és egy alkalom mennyi időre szól?
2014. máj. 26. 18:03
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi***
2014. máj. 26. 18:11
 8/8 anonim ***** válasza:

a fedelest nem ajánlom. 5000ft egy nap ; 3000ft/h

furák a lovak,z edző és nem a legtisztább hely. ráadásul nagyon sok idegesítő kisgyerek van..

2014. júl. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!