Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek készen állok rá?...

Szerintetek készen állok rá? (Lent)

Figyelt kérdés

12 éves vagyok és lány. Egy éve és egy hónapja (tudom h nem sok 😊) rendszeresen lovagolok és minden álmom egy saját ló. Bértartásban lenne. Anyagilag el tudnánk tartani. Miven nagyon közel lakunk a lovardához minden nap kimennék hozzá, ráülnék vagy ha kevés időm van lefutózáraznám (de minden nap mozogna). Tudok lépni,ügetni,vágtázni futószáron és szabadon is. Meg tudok lovat futószárazni 😄. Ismerem a felszereléseket,tudok fáslizni, fel tudom rakni az ínvédőt/bokavédőt és tudok nyergeni, kantározni, lovat kikötni, és "megfürdetni" is. Mindenképpen nyugott lovat vennék min. 5éveset kancát v heréltet és természetesen edzőmis besegítene.

Szerintetek készen állok egy saját lóra?

Légyszi csak normális válaszokat írjatok! Köszi!



2015. jan. 29. 20:20
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
És ezt még néhény válaszolónak... Am 4en álltunk össze
2015. jan. 30. 22:39
 12/24 A kérdező kommentje:

És amugy meg én soha nem kommenteltem még kérdéshez... Azt a barátnőim szoktak. Én cak kérdezek és nézegetem a kérdéseket. Úgyh ez a téma lezárva... 😊😄😝

De várom a további válaszokat. És max 400.000-ért vennénk lovat vagy többért ha lehet alkudni. 😃

2015. jan. 31. 08:23
 13/24 anonim ***** válasza:

Okezsokee😉😉 igy mar értjük! Légyszi ha majd kirtok valaszt vagy kerdest akkor irjatok mar valahogy oda hogy erfcxs88\nem tudom mi a nevedet pl


na akkor jo na lovasarlas előtt olvass sok könyvet nagyon sok lovas konyvet(olyat ami oktat is es tanulsz is belole) mit eszik a lo mi a kólika tünete? Stb ilyen alapokra tudj válaszolni !

az is jo lenne ha hetvegente vagy lovaglás utan a lovardaba tudnal maradni segiteni etetni itatni. Almozni...

biztos csak hobbira szeretned? Mert mi lesz ha 4 év múlva mondjuk 130 cm szeretnél ugratni ez nem lesz megoldható egy hobbilóval... 😞😞 Szoval ezt nagyon gondold vegig!

400.000 bol jo hobbilovat lehet venni. Estleg én azt mondanám hogy vegyetek 400 ert egy hobbilovat aki mondjuk alkalmas dijlovaglasra (alap szint)

vagy alkalmas dijugratasra(110cm Max)

2015. jan. 31. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Szia!

Először is, kancát nem ajánlok, főleg nem ilyen fiatalt. Rettenetesen hisztisek, és nem tehetnek róla, de ha mén van a közelben, szinte mindegyik megvadul. Nekem személy szerint egy édes, 8 éves heréltem van,nagyon kedves, aranyos, és persze "lova válogatja", de vele nincs semmi baj, mint általában a heréltekkel.

Én szívesen ajánlom a magyar sport lovakat, mivel jól ugranak, jók terepen is, és ha később úgy döntenél, hogy esetleg díjlovagolnál, arra is jók (egy darabig).

Lófajta választásba még az is belejátszik, hogy meddig képzeled a jövőt a lóval: ha hosszú távú, akkor nem ajánlanám se a pónikat, se a zömek (de persze irtó édi) lovakat. Ha csak "bemelegítésnek", és nem örökre szólóan vennéd, akkor ez is szóba jöhet, de ezeket sajnos egy idő után kinövi az ember méretben, és tudásban is.

5 évest semmiképp nem jó, mivel ezek egy fiatalabb lánynak nem jók, és ráadásul lehet, hogy jól fejlődsz, de ezeket a könnyen elrontható fiatal lovakat erős, tapasztalt kézbe ajánlom.(mivel ezek a lovak nem olyan megbízhatók.Nekem hihetsz, 10 éve lovagolok, és én se bítam el az előző 5 éves heréltemmel)


Persze nem ismerlek, de az alapján, ahogy beszéltél, szerintem készen állsz egy lóra. Egy barátnőm fél éve se lovagol, és máris jobb lova is van mint nekem, és meg is érdemli!

Sok szerencsét kívánok a lókereséshez!

2015. jan. 31. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Nem értem ezt a kancás dolgot? Te hol élsz kedves előző? Olyan szinten általánosítasz, hogy a pofám leszakad. Nekem speciel kancám van és rohadtul nem izgatja, ha mán van a közelben. A sárlás kicsit meg tudja őket borítani, de ez is egyedfüggő, hogy hogyan. Van akin nem is látod, van amelyik kezelhetetlen, és van amelyiknek megalszik ilyenkor a tej a szájában. Az enyém ilyen. Olyan kis bújós, mélázós ilyenkor, de egyáltalán nem hisztis. Ez a hozzászólásod számomra erősen megkérdőjelezi a kompetenciád, de mondjuk nem is én kérdeztem...
2015. jan. 31. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Hosszú távra szeretnék lovat. Pónit azért nem szeretnék mert azt hamar kinövöm (írtátok is) . 😊
2015. jan. 31. 19:28
 17/24 anonim ***** válasza:
Kérdező még nyugodtan kérdezhetsz! Mindenre probaálok(unk) válaszolni 😉
2015. jan. 31. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
81%

Szia!

Off: 7-es válaszoló: Az én lovamnak ötvenezres nyerge van, nem 300.000-es. Akkor most rossz gazdája vagyok.

Elnézést, ezt nem tudtam magamban tartani, egy kicsit nevetségesnek találtam a hozzászólásodat.


On: Szép dolog a lovaglás, és ha szereted, akkor hajrá.:) Ugyanakkor egy év nem hosszú idő, könnyen előfordulhat, hogy később más irányba terelődik a figyelmed, esetleg a gimnázium/egyetem mellett a hátad közepére sem kívánod majd a pacit, vagy egyszerűen csak nem lesz rá időd. Szerintem korai, hiába vannak meg az anyagiak, és a lelkesedés. Várj még néhány évet (mondjuk hármat-négyet alaphangon), lovagolj minél több lovon, legyen meg a lovas célod; díjugratni szeretnél? Díjlovagolni? Esetleg csak simán hobbi célból, terepekre járni? Egy év alatt nem lehet eleget megtanulni a lovakról, és itt nem a jármódokra gondolok, annál sokkal részletesebb dolgokra.

Ha mégis úgy döntesz, hogy most szeretnél lovat (ami irtózatosan nagy felelősség, amire 12 évesen talán még nem állsz készen. Tudom, mert én tízévesen kaptam lovat, tizennégy éves koromban el is adtuk, mert lehetetlenül gyerek voltam hozzá, és, bár azóta nagyszerű helye van, és rendszeresen látogatom, mindig van bennem bűntudat, hogy a ló miattam vett fel rossz szokásokat, stb.), akkor nem egy ötéves pacit javasolnék - lehet az nyolc-tizenkét éves is, még egyáltalán nem "öregek", mégis nyugisabbak, mint egy frissen belovagolt, még csikókorban lévő energiabomba.

Ahogy mondtam, nem tudom, milyen célra szeretnéd használni a lovat, de nekem egy fjordom van, és nem nőttem ki - sőt, még az edzőm is lovagolja néha, semmi baja nem lesz tőle. Ugyanez igaz a haflingi, hucul, izlandi és még sok más kislóra. Nagy teherbírásúak (általában), és ha nem akarod magasszinten művelni a lovaglást, akkor egy A-s programot, vagy egy 70 cm-s pályát ugyanúgy megcsinálhatod egy kislóval, mint egy hannoverivel vagy andalúzzal. Tehát ez ne korlátoljon.:) Nem mondom, hogy vegyél welsh pónit, őt nyilván kinőnéd, de a nagyobb méretű kislovak alkalmasak lesznek felnőttkorodban is.

Nekem kancám van, teljesen nyugodt, sosem hisztizett, de nyilván vannak olyan kancák, akik igen. Heréltet vagy kancát, ez jó ötlet.

És a legfontosabb: Te úgy érzed, készen állsz?

Lovagolni járni más, mint gondját viselni egy saját lónak, rendszeresen, a lelkiállapododtól és a hangulatodtól függetlenül kijárni hozzá, lovagolni, félretenni a programjaidat a délutánról. Lovaglás után tanulni, télen sötétben hazamenni, észben tartani a patkolókovácsot, az állatorvost (bár jobb esetben az istálló többi lakójával együtt kezelik a te pacidat is), felelősséget vállalni huzamosabb időre. Egy ló rengeteg örömmel jár, de korlátoz a mozgásban. (Ettől függetlenül én soha nem hánynám ezt a lovam szemére, vagy éreznék miatta kellemetlenséget, de van ismerősöm, aki eladta a lovát, mert nem tudta élni mellette a kamaszkorát.)

Gondold át ezeket. :)

2015. febr. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

(hetes válaszoló)

Én nekem csak azért volt drága a nyereg, mert díjugratósat vettem. Bocsi rosszul fejeztem ki magam...:)

2015. febr. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Főleg a 18as-nak. Kislovon én is gondolkoztam. Velük nincs semmi bajom csak a pónit nőném ki. De nem szeretnék magasabb lovat 165cm-nél. Én 155cm vagyok. És 150cm-nél kisebbet se nagyon szeretnék. Kül az edzőmnek is hafija van és rajta is szoktam lovagolni. És elfelejtettem írni,hogy mindenképpen csak hobbira használnám a pacit. Ha szeretnétek küldhettek linket eladó lovakrol ami a ti tapasztalatotok szerint esetleg jó lenne nekem.
2015. febr. 1. 15:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!