Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 4 hónapja lovagolok mikor...

4 hónapja lovagolok mikor lovagolhatok nyeregbe, mikor vágtázhatok?

Figyelt kérdés
Heti 3× lovagolok fél órát, de egy órát töltök ott.Meg kel várni amíg a többi gyerek is felszáll a lóra és amíg az edző egymaga fölkantároz fel "nyergeljen" 5 lovat.Nekem is csak akkor engedte meg hogy felkantározzam fel "nyergeljem" a lovat amikor már 3 hónapja lovagoltam (2 hónapja szabadon) és a végén is ő lekantározza és "lenyergelje" a lovakat.Egy hónappal ezelőtt megkérdeztem az edzőm hogy mikor vágtázhatok majd azt mondta nemsokára.Most eltelt egy hónap szerdán voltam lovagolni és megkérdeztem megint hogy majd mikor fogok vágtázni azt mondta "még egy kicsit gyakorolsz és utána" azóta már voltam még egyszer.

2017. jan. 1. 02:56
1 2
 1/18 anonim válasza:
92%

Az edzod tudni fogja mikor jott el az ideje.

Ez nem attol fogg, hogy xy ideje lovagolsz, hanem a kepessegeidtol, ha ugy latja, hogy mar menne, akkor tanitani fogja.

En az elso lovaglasomnal pl egybol kezdhettem a tanugetessel.

Szoval kepessegtol fugg.:)

2017. jan. 1. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Én is már az első lovaglás alkalmával tanügettem.Én már nem látom értelmét pokrócon lovagolni.Sok lovardába van hogy futószáron az első 3-5 lovaglás alkalmán pokrócon lovagolnak hogy jó legyen a tartásuk és az egyensúlyozni mivel a pokrócon nincsen kengyel amire támaszkodni tudna az ember és a nyereg egy egyenes nagyjából vízszintes felületet adna amin sokkal könnyebb a megfelelő tartást elérni mert pokrócon (a majdnem ugyan olyan mint szőrén csak egy 2-3 cm vastag anyag elválaszt a lótól.Szóval az első egy hónapba kereten lovagoltam pokrócon aztán 1 hónapot szabadon pokrócon nagyjából eddig láttam értelmét pokrócon lovagolni mert azért 2 hónap után elégé berögzül a megfelelő tartás és az egyensúly.Az elmúlt 2 hónapba már nem láttam értelmét a lovaglásnak nem éreztem hogy haladok.Az edzőm nem javítja a hibáim nem szól rám hogy nagyon előre vagyok dőlve.Egyszer megemelintetem hogy nagyon előre vagyok dőlve mondta hogy "igen szerinte is pedig úgy sokkal nehezebb irányítani a lovat".Főként amikor meg akarom állítani.Azt se mondta hogy mozgassam a kezem hogy ennek köszönhetően tartsam a ló szájával ez onnan tudom mert volt egy alkalom amikor egy másik edző tartotta az órát és ő mondta kb. az egész óra abból állt hogy azt mondta percenként hogy "fogd rövidebbre a szárat", "mozgasd a kezed", "dőlj hátrébb és egyenes hát".
2017. jan. 1. 03:49
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát elég sz.r helyen lovagolsz. Én pl nem engedtelek volna el még szabadon, és vágtáztál is volna, futószáron. Első egy két óra voltizs hevederben, kis vágtával, majd nyeregben tanultál volna. A tanulók 99%-a első órán már tanüget. A lépés után az a következő alap, amit tudni kell, mert erre lehet az összes többi dolgot építeni.
2017. jan. 1. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Amúgy amelyik lovon lovagolok nagyon ijedős.Minden lovaglás alkalmával elkezd legalább 2 magától vágtázni ha nem többször.A többi lót pedig szinte majdnem mindegyiket láttam lovagolni talán egyszer-egyszer láttam elkezdeni magától vágtázni az elmúlt 4 hónap alatt.És a lovarda legmakacsabb lova egyben.Volt hogy már az edzőm hajtotta a pálcával én is pálcáztam meg már rúgtam az oldalát és a szája és az öklöm között 15cm volt és a öklöm már a derekamnál volt de inkább orra búk és ráesik a másik lóra mint hogy forduljon.
2017. jan. 1. 06:43
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha szenvedés a lovaglás miért nem váltasz lovardát?
2017. jan. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
63%
A lovarda be van jelentve a Lovas Szövetségnél? Mert ha nem, akkor jelentsd be, hogy szabálytalanul, életveszélyesen, hozzáértés nélkül működnek. Így legalább a lovak is jól fognak járni.
2017. jan. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Igen be van jelentve a lovarda a Lovas Szövetségnél.Azért nem váltok lovardát (én igazából már rég lovardát akarok váltan) mert ez van közel 100m betonút aztán kanyarodni és 500m egyenes földút után ott van (5 perces út kocsival) és a szüleim nem akarnak messzebbi lovardába vinni pedig van egy sokkal magasabb színvonalon a lovaknak is van rendes bokszunk (mert itt nincs a lovak nagyon huzatos helyen vannak csodálom hogy nem fagynak meg) a lovaknak meg ott több edző is és az edzők edzenek is nem csak ülsz a lovon (10 percre van, onnan tudom mert voltam már ott megnézni egy két edzést egyik barátom átment abba a lovardába és ezért tudtam megnézni az edzést).
2017. jan. 1. 17:57
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Ami autóval 10 perc, biciklivel 15-20. Bemelegítésnek tökéletes... Jelzem, a 600 métert sem értem kristálytisztán... Autóval? Nincs két erős lábad, drága?
2017. jan. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Futószáron ha már megy mind a 3 jármód szárkezeléssel,akkor mehetsz szabadon. 4 hónap alatt már minimum vágtát kéne tudd. Valami ott nem kóser vagy veled,vagy a lovakkal,vagy az oktatóval vagy mindenkivel,de ez így kóros az biztos. Messzebbre meg ne menj,még a végén leesel a bolygóról.
2017. jan. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Nyáron mindig kigyalogoltam vagy bicigiztem (ennek köszönhetöen kilyukat a kereke) de mostmár korán sötétdik és a szüleim nem engednek elmeni egyedül.Az is csoda hogy 7-es létemre egyedül jöhetek haza a sulibol perseze ha még nincs sötét mert akkor röktön ott teremnek hogy elhozanak pedig van lámpa az utcán meg buszal jövök simán hazatudnék jönni egyedül.Idén engedték meg először hogy egyedül járjak.A 19 éves (egyetemista) nővéremet sem engedik be a konyhába egyszer megpróbált egy zacskó rizst megfőzni anyám úgy le ordította a fejét.De azért anyám panaszkodik hogy menyire gyerekesek vagyunk meg hogy semmibe nem segítünk. Amikor apum egyszer kiteregettet anya az egészet átereget abból alt hogy levette a ruhákat a 4/3 ugyan oda tette vissza de azért az egész rossz volt.
2017. jan. 1. 23:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!