Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vannak VALÓBAN szívós, irdatla...

Vannak VALÓBAN szívós, irdatlanul erős, rendkívül kitartó (tehát nem holmi alkalmatlan díszlovak felsorolását akarom látni) hazai klímára tökéletes hidegvérű fajták?

Figyelt kérdés

Melyek tehát nem csupán csodálatosan gyönyörű, impozáns izomzatukkal/méretükkel dicsekedhetnek, de példának okáért a Shire, Clydesdale, Fríz fajtákkal ellentétben (ezeket boldog/boldogtalan okkal/ok nélkül (mindegy miért) becsmérli) valóban fantasztikus munka(bíró képességű)lovak?


(Mielőtt - mély tisztelet a kivételeknek - néhányan mindennemű alapot teljességgel nélkülözően nekem rontanának: nem tartok állatokat, információra van szükségem.)



2017. jan. 19. 18:50
 1/9 anonim ***** válasza:
98%
A magyar hidegvérű pont ilyen.
2017. jan. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tehát ez a hazai fajta (már jó pont!) a Shire lovakkal, vagy például a Brabantokkal ellentétben bírja a nehéz, hosszantartó munkát?
2017. jan. 19. 18:57
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Magyarországon megkésett a gépesítés. A ló ennek megfelelően nehéz mezőgazdasági igás állat, igen. Épp úgy, ahogy a melegvérű fajtáink elsősorban könnyű huszárlovak, hadászati célokra tervezve, addig ez a hosszú, nehéz, nem túl gyors, de folyamatos munkára van szelektálva, nyilván helyi éghajlat mellett. Az egyenlítő környékén lehet félúton kihullna a kocsi elől.
2017. jan. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%

En ugy tapasztaltam, hogy lofajtatol fuggetlenul tudnak szivosak lenni, megfelelo tartas mellett.

A lovam lipicai tenyeszkanca, a ponis welsh b herelt. Nos. A lipicait felrideg tartasbol hoztuk (este box, nappal legelo) o sokkal jobban megszokta a ridegtartast, ami a tartasmodok legjobbja ( le lehet pontozni) mert ez all legkozelebb a termeszetes eletmodjukhoz. A poni nyirva volt, egesz nap box, kiveve a 2 oras karamozast naponta ahol takaroban volt, munka kozben is.

Szoval, szerintem mindegyik fajta lehet szivos, de mivel a hidegverure kerdeztel ra, ezert innen folytatom.

Kedvenc lovam shire volt, de kondiciotol fugg, mennyire jo munkakepessegu. O nem tudott volna ronkot huzni, egy oras tereplovaglas utan is mar csak vonszolta magat. 😄

Magyar hidegveruek viszont ahogy tapasztaltam teljesen korrekt kis lovak, gyonyoruek, szivosak, belga hidegveruekkel es a percheronokkal egyutt. :)

Sok lovat lovagoltam angliaban, ha erdekelnek meg fajtak akkor irj privit, segitek szivesen :)

2017. jan. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Magyar hidegvérű!!

Sodrottak nóniuszos beütéssel!

De ajánlhatom a román hidegvérűt is Erdélyben rengeteg neves tenyészet van.

Nem reklámkènt de Nagyvárad közelében van egy 'Herghelia Fitero' nevű tenyészet. Külön ág a hidegvérűek között.

Hatalmas ménes szabadon nevelt csikók egytől egyig gyönyörűek egészségesek és szívós munkalovak!

Ajánlom hogy keress rá ("Herghelia Fitero") facebookon is fennvannak.

A legtöbb csikót németországba és egyéb gazdag országokba exportálják innen.

Nekem több csikóm is van onnan.

Korrekt emberek. Korrekt ár. Minden papír, oltás, chip megvan. És garanciás kemény hatalmas hidegvérű csikókat árulnak.

2017. jan. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is a magyar hidegvérűt ajánlom, abból is a muraközi tájfajta jelleget hordozó egyedek utódait.
2017. jan. 20. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is a magyar hidegvérűt mondanám elsőként. De nem is fejtem ko,mert előttem már a lényeget elmondták.

Gondolok még pár fajtára: pl: belga hidegvérű, tinker, percheron,noriker

2017. jan. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
76%
Nekem a lovacskám nem tisztavérű,csak annyit lehet róla tudni hogy sodrott (jó tudom az nem hidegvérű teljesen)de eszméletlen jól bírja a munkát. Fát szoktam vele hozatni,kocsizik és ennek tetejébe még házas is. Napi szinten tevékenykedek vele,hol a földeken,hol az erdőben vagy csak szimplán elmegyek vele télen lovasszánozni nyáron pedig csak szimplán kocsizni. De hogy konkrét fajokat mondjak pl:én is mint az előttem szólok tudom ajánlani a magyar hidegvérűt. De még ott van pl a Percheron és egy szintén magyar faj a Muraközi.
2017. jan. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
#8 elnézést nem házas hátas
2017. jan. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!