Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lehet western nyereggel...

Lehet western nyereggel ugratni? Valamint távlovagolni jó úgy?

Figyelt kérdés

Imádom a western lovaglási stílust de ugratni is imádok. Nem akarnék nagyot csak ilyen 70-80-cm-ket

Köszönöm a válaszokat!


2017. jan. 21. 16:13
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
A patrac , amihez ugye nincs kengyel az3rt úgy elég nehéz ugrani. Ahhoz elég komoly lovas tudás kell. De ezt te és az edződ tudja eldönteni. De ha kíváncsi vagy az én vélemènyemre akkor én mindenképpen egy univerzális vagy egy ugró nyerget szereznék erre a célra.
2017. jan. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Most ha jól értem a western lovamra akartok ugró nyerget rakni?


Köszönöm a válaszokat!

2017. jan. 22. 12:43
 13/21 anonim ***** válasza:
Ne legyél már ennyire értetlen! Azt raksz a lovadra amit akarsz. Te mondtad hogy western nyereggel akarsz ugratni. Mi meg elmondtuk,hogy balesetveszélyes és a lónak se jó és jobb lenne ha erre a célra ugrónyerget használnál vagy ha nincs akkor univerzálist. De hiába mondunk mi bármit is úgyis de döntöd el. Azt csinálsz amit akarsz.
2017. jan. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, úgy veszem észre hogy neked fingod sincs sem a lóhoz, sem az ugratàshoz sem a nyergekhez.


Wesztern nyeregben NEM szabad ugratni. ÉRTED???

Vagy ismèteljük még el egy párszor?

Ha westernes lovad van akkor használd abban a stílusban.

Ha mégis szeretnél ugratni UNIVERZÁLIS VAGY UGRÓNYERGET KELL RÁRAKNI!.


BAREFOOT PATRACCAL LEHET UGRATNI!

Beírod fiam a googlebe hogy "Barefoot patrac" és megrendelheted.

Mint mondtam ehez NINCS kengyel ezért PATRAC. Ehez jól kell lovagolnod.

És az ára kb annyi mint egy olcsóbb vagy használt univerzális nyeregè szóval jobb ha azt veszel.

Ès ne kezdj te ugratni ha aztsem tudod milyen nyereg kell hozzá. Egy amatőr ló aki sose ugrott + egy amatőr lovas aki a nyergeket sem ismeri + egy 80centis akadály=== tragédia.

2017. jan. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Én is úgy tudtam h wesco nyereggel nem lehet . biztos ami biztos megkérdeztem itt mivel western ló nem akarok rá univer nyerget se ugrót ezért kérdeztem a patrac dolgot értem szóval a bafoord vagy milyen patrac a jó Köszönöm
2017. jan. 22. 18:33
 16/21 A kérdező kommentje:
Barefoot az!
2017. jan. 22. 18:33
 17/21 anonim ***** válasza:
Ember ! Nem attól lesz a lovad ugró vagy western ló mert western nyerget teszel rá. Azért mert felteszel egy univerz vagy ugró nyerget egy western KÉPZETTSÉGŰ lóra,nem lesz hirtelen ugró,sem ugyanez fordítva. Leegyszerűsítve zavarok nélkül: ugrani MINIMUM univerzális nyerget,vagy ugrónyerget,bohóckodni,tereprejárni ,westernnyereg stb.. Egyébként egy westernlótól távol áll mindenféle ugrás. De tegyél rá fel ahhoz is egy 15 tonnás westernnyerget,aminek semmi térdtámaszta és rájössz miért nem jó. Vagy a patrac az mégjobb,mikor gondolom a nagy képzettségeddel beleesel a hátába .
2017. jan. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Ismertem egy hasonló beállítottságú leányzót. Volt egy egész korrektül westernben belovagolt appendix heréltje. De kitalálta, hogy ugratni akar vele. Western lovarda lévén ebben senki nem tudott neki segíteni így egy barinőjével raktak rá angol nyerget és bohóckodtak vele vagy egy fél évig. A vége az lett, hogy eladták (a szüleivel) a lovarda tulajának a lovat, azóta a csajszi ugrat egy másik helyen. Én személy szerint western lovat nem nyektetnék ugrással, nem erre való. A nyereg szintúgy.
2017. jan. 23. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
72%

Na, akik azt mondják, hogy westernben nem lehet ugratni, vagy, hogy western nyereg nem alkalmas rá..


Az EXTREME COWBOY RACE - ről tetszettek - e hallani a "hozzáértők"?


Ha ennyire nem vagytok képben a western lovaglással, legalább keressetek rá a Google - on, mielőtt ekkora emeletes baromságokkal tévesztitek meg a kérdezőt.


70 - 80 cm még az a magasság, amit MINDEN ló kb. megerőltetés, és különösebb képzés nélkül képes ugrani. Erre egyébként megriasztott bikaborjú is képes.


Kb. 1 m körüli magasságot western nyereggel is SIMÁN LEHET UGRANI.


Az más kérdés, hogy a western nyereg nem ugrásra való, a tipikus western ló, a quarter horse pl. az meg nem ugratásra született. Na ennyiben van igaza a "western ugratást" lehúzóknak.


Az ugratás természetszerűleg idegen a lótól. A ló magától akkor ugrik, ha a meneküléséhez ez kell.

Egyébként az ugratásra a lovat meg kell tanítani.


A westernre képzett lovakkal alapesetben nem szoktunk ugratni. Nem ez a képzési cél. De ettől még tudnak ugrani, képesek rá. És az 1 méteres magasságot meg is kell tudniuk ugrani még western nyereggel is. Ettől többet nem. A western nyereg rendkívül nehéz az ugratáshoz és kialakítása sem az ugratást teszi lehetővé, hanem hosszú távon történő terelő munkát. arra készült, hogy a lovas akár több napon keresztül is tudjon a nyeregben lovagolni és marhacsordát terelni.

Próbáld ezt meg angol nyeregben....


Más kérdés, hogy az ugratás az angol lovaglás "Kiváltsága."


Minél jobb az összhang ló és lovasa között, minél erősebb a bizalom, és a ló és a lovas is alkalmas rá, akkor a lovat lehet komolyabb ugrásokra képezni (amire a lovast meg kell tanítani) Nem ugyanaz B1a nyitott - ba elugratgatni a Tatterstalban, mint a Longiness Global Champion Tuor - on részt venni.



Szóval, ha kizárólag csak 70 - 80 cm a cél, western nyeregben, akkor csak nyugodtan!

2017. jan. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
57%

Valaki itt írta, hogy a patrachoz nincs kengyel.


Tévedés. Van kengyel. Ami nincs az, a heveder.


Ezért tud "csak" felugrani a csikós, nem pedig rendesen, kengyelbe belelépve felülni a lovára.

2017. jan. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!