Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ide költözött egy macska?

Ide költözött egy macska?

Figyelt kérdés

Hetek óta az udvaromba költözött egy kisebb, fiatal macska. Hosszú szőre van, jól néz ki. Fura módon a kutyámnak sincs baja vele.

Mit csináljak vele? Enni, inni eddigis adtam neki, bújós, kedves cica, viszont a házban nem tarthatom.

Az állatorvos szerint rendben van, kB fél éves lehet, de elég pici termetű, bolha ellen kezelve lett, nőstény.

A nap nagy részében az ablakpárkányon fekszik, jönnek a hidegek, nem tudom mit kéne csinálni, még a végén odafagy.

Elajándékozni próbáltam, de nem volt jelentkező.

Gondolom már nem fog elmenni innen.


2019. nov. 11. 07:22
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Mért nem tarthatod a házban?
2019. nov. 11. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Kint is meg lehet neki csinálni, ha be nem tudod venni.

Egy szűkebb dobozt hungarocellel bélelj ki és tedd el szélvédett helyre. Használni fogja.

Illetve ha esetleg a költségeid engedik, akkor kombinált oltást adass neki. Télen a kinti, macska közösségben élő kölykök nagy része elkapja a macska náthát és elpusztul a szövődményekben.


A kinti cica dobozra elég sok ötlet van a neten is.

Én a félig zárt teraszra teszem be. Ha van félig zárt garázs vagy melléképület, az is jó. A szél és a hó ne fújjon be +legyen egy zárt, bélelt doboza. Hidd el, hálás lesz és kb otthoni lomokból meg lehet csinálni.

2019. nov. 11. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%
Még mielőtt elajándékoznád tegyél a nyakába egy nyakörvet, írj egy levelet a macsekról és rögzítsd rá. Könnyen lehet, hogy valaki macskája, csak átjár hozzád is.
2019. nov. 11. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
62%
Ha szerzel egy zárt kartondobozt, amire vágysz egy kis ajtót, kibéleled rongyokkal, szalmával és egy szélvédett helyre teszed, ahol az esö sem éri, tökéletes helye lesz és vígan áttelel. De ha jóban vannak a kutyával, az sem kizárt, hogy a kutya házában egymást fogják melegíteni. Ha megtartod, mindenképpen gondoskodj az ivartalanításáról.
2019. nov. 11. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, a nőstény tavasszal már szaporodni fog valószínűleg fél év múlva már kiscicák is lesznek.

Ha van gazdája, ami nem kizart, akkor is nagy eséllyel hozzád fogja vinni a kölyköket. Ha biztonságban érzi magát, szeret ott lenni, akkor tuti.

2019. nov. 11. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, jókat írtatok.

Az ivartalanításról kérdeztem a dokit, azt javasolta, várjunk vele, mert még nincs egy kiló sem,tényleg elég kicsi a termete.


Nem hinném, hogy lenne másik gazdája, egész nap itt van. Amúgy amikor először jött, akkor a környéket végig ragasztottam a képével, senki nem jelentkezett.


A kutyaházat nem használja a kutya, pedig nagyon jól meg lett csinálva, szigetelt, hőfüggöny, bélés... Megpróbálom, hátha a macskának tetszik.

A kutya éjjelre a melléképületben van, magától bemegy este, csak be kell csukni az ajtót. Azt nem tudom, hogy ha betenném mellé a macskát mi lenne. A kutya 1 éves, még elég kölyök természetű, de 60 kiló, félek megnyomná vagy kárt tenne benne. Illetve este nem is szokott odajonni hozzám, nehéz megfogni őt.

2019. nov. 11. 08:11
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem 3 cicám van, akik nem szeretnek bent élni a lakásban(félénk kóbor cicamama kölykei, mire megszelídült a kis család, addigra megszokták a kinti életet, nem akarnak bejönni). Én egy hordóból csináltam nekik házat, téglákkal kitámasztottam, alámagasítottam, tele tettem szalmával, ilyen kis lyukakat túrnak bele, úgy bújnak be, úgy alszanak. A hordón csak egy macskányi lyuk van, hogy betudjanak bújni, így nagyon jó meleg van bent meg védett.
2019. nov. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!