Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hozzánk költözött egy cica,...

Hozzánk költözött egy cica, ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Nemrég egy kiscica (kandúr, max. félévesnek tippelem) bukkant fel a kertünkben. Megtalálta a teraszon az én cicáimnak kitett étel maradékát, és befalta. Onnantól egy percre sem tágított a teraszunkról (onnan járunk be a házba). Feltettem fb-ra, pár nap után eljött érte egy ismerős kislány (gyerekeim iskolatársa), mondta, hogy az övék, és elvitte.

Pár nappal később (ez egy hete volt) megint megjelent a macsek. Mivel bíztam benne, hogy a gazdája megint hamarosan elviszi, adtam neki enni. Úgy evett, mint aki napok óta éhezik, az első pár napban csak evett és aludt (most már játszik, szaladgál is). Nagyon szép és szelíd cica egyébként (fehér-cirmos). Küldtem üzenetet fb-on a gazdájának, napokkal később annyit írt vissza, hogy "Már elvittük, amikor szóltál". Többször írtam neki azóta, de nem reagált, pedig láttam, hogy fent szokott lenni a fb-on. És nem is jöttek be érte, pedig gyakran szoktak végigsétálni az utcánkon (mennek a buszhoz, a gyerekek az iskolába), én pedig általában itthon vagyok.

Sajnos befogadni nem tudom, már így is van 4 macskám. Sőt, amióta ő kint kap enni, megjelent egy kóbor cica is és a szomszéd macskája is átjár hozzánk enni (pedig otthon is kap kaját). Már 7 macskát etetek, elegem van :(

Küldtem ma megint egy üzenetet a gazdájának, hogy ha nem hiányzik nekik a macskájuk, keresek neki új gazdát. (Bár igazából neki kellene - tudja, hogy nálunk nem maradhat a cica.)

Attól félek, ha el is viszi végre, állandóan vissza fog jönni a macsek, nagyon jól érzi itt magát, esze ágában sincs hazamenni. Nem tudom, ők hogy gondoskodtak eddig róla, van-e meleg helye, etették-e rendesen. Nem tudom, pontosan hol laknak, de nem közel.



#kölyök macska #nemtörődöm gazda
2020. nov. 14. 17:00
 1/6 anonim válasza:
100%
Szerintem keress fel egy állatvédő szervezetet nem hiszem hogy nagyon hiányzik nekik a macska mert akkor elvitték volna már.
2020. nov. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
Ha azt mondja, hogy már elvitték, akkor valószínűleg náluk van az övéjük, nem? Ezt szerintem kérdezd meg tőlük. Lehet, hogy egy nagyon hasonló cica került hozzád, mondjuk az eredeti testvére. Ha nekik nem kell, oszd meg, hogy valakinek nem hiányzik-e, esetleg betudná-e valaki fogadni.
2020. nov. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
A macska nem szokik át (teljesen) csak úgy egy számára idegen házhoz, ha otthon jól van tartva.Ettől függetlenül én is arra tippelnék, hogy ez egy hasonló cica lehet, de, ha mégis ugyanaz, én vissza nem adnám nekik.Én hasonló esetekben ismerősi körökben próbálnék először gazdit találni, akiről tudom, hogy szereti az állatokat.
2020. nov. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
38%
Mondjuk mi lenne ha bent tartanád a macskáidat őt pedig egy macska mentő szervezetnek adnád?
2020. nov. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
38%
az enyémek kinti-benti cicák és már csak bent adok nekik enni, ugyanilyen okok miatt. nagyon sok (kajára) odatévedt kóbor cicának kellett így gazdit keresnem. jelen helyzetben már nincs mese, kell másik befogadó gazdit keresni, csak a jövőre nézve írtam mindezt
2020. nov. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ugyanaz a cica, az orrán van egy kis folt, amiről meg lehet ismerni, és az első alkalommal fotót is csináltam róla.

Keresek neki új gazdát, de bosszant, hogy ennyire tojnak rá. Amíg ő itt van, kint fogom etetni, nincs más lehetőségem.

2020. nov. 16. 08:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!