Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudok saját kezűleg,...

Lacikaaaaa kérdése:

Hogyan tudok saját kezűleg, házilag a cicának kaparófát, mászókát készíteni?

Figyelt kérdés

Van itthon nekünk 6+1 db kb 1cm vastag papírból préselt henger(olyan amire folpakkot vagy bármilyen más foliát szoktak tekerni)szerintem ez alkalmas lenne erre a célra.

Leírom a méreteket is ha valakit esetleg érdekel:

4 db 40 cm-es ,2 db fél méteres kb 11 cm az átmérőjük+ még van 1 nagy átmérőjű amiből anyukám virágtartót akart csinálni de majd megegyezünk XD ez 15cm magas és 23 cm az átmérője.

Stabil cicamászókát szeretnék belőle készíteni kaparófával 2 db 3 hónapos csöppségnek.

Segítsetek ha tudtok!

Köszi :)



ui:ha esetleg szükséges még tudok szerezni gurigát,akár kisebbet is.


2010. okt. 1. 17:05
 1/4 anonim válasza:

Szia. 3 hónapos cickák! ÁÁ, tüneményesek lehetnek. :)

A testvéremnek volt cicája, sajnos már nincs velünk, de míg velünk volt, édesapám készített neki egy kaparófát, mert nagyon "szemezett" a kanapé sarkával... :) Ezt elkerülendő, egy olyat készített, ami egy nagyobb faláda, raklap egy darabja (deszka) volt, és azt teljesen körbetekerte egy kötéllel. Nálunk a falra volt felerősítve, de imádta! :)

Lehet ezek a gurigák is elég stabilak ehhez, esetleg ezt érdemes kaparónak betekerni valamivel. Hogy ezeket mivel érdemes/lehet egybeilleszteni, hogy tartós legyen, na ez passz. De hátha ír még neked valaki, aki ezermester ezen a téren. :)

2010. okt. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen azok.

Köszi a választ.

Az egyikről tudok neked képet linkelni, a másik nagyon mocorgós, játékmester még saját képem sincs xd.


[link]

Egyébként itt találtam a kis drágát :D.

Az utolsó képen látható az enyém,amelyik felfelé néz.(ő kicsit fiatalabb is csak 7 hetes)


Várok még válaszokat.

Köszi

2010. okt. 1. 19:49
 3/4 anonim ***** válasza:
89%
Akkor én leszek az az ezermester mert aki válaszol ha nem baj.Én több alkalommal csináltam a cicáimnak ezt azt.Én a kicsiknek és a nagyoknak egyaránt ajánlok köröm élesítőt ugyanis minden korú macska szereti a körmét élesíteni.Na a lényeg Hogy nem muszáj körbe tekerni a fadarbot,csupán kelően puha fa darbot kel szerezni amibe könnyen bele mélyed a cicák körme és szeretik kaparászni.Ha kint vannak akkor egy leütött karóhoz vagy fanövendékhez is erősíthetsz nekik kapókat.Ámde ha bent vannak akkor a szék lábához is hoozá lehet erősíteni nekik.Ja és még az,hogy ha kint vannak akkor tényleg nem baj ha ezt kaparásszák mert uganis nekem a facsemetéket is szivesen kaparászták,ami nem túl kedvező a gyengekérgű kisfáknak.Na és ha van erős pókrócod vaggy rongy darabod akkor leteheted a földre és azt is szivesen használjáj.bocs hogy sokat írtam de szeretem részletesen leírni mert így jobba megértheti bárki.Légyszi jelöld be,hogy hasznos vot-e a válaszom és mert egy hónapja regisztráltam és szeretnék jó pontokat szerezni.
2010. okt. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A mi házi készítésű mászókánk egy-két ezer forintba került, de úgy néz ki, mint amit 40ezerért árulnak a Fressnapfban. Szereztem vékony, 2 cm-es bútorlapot, bevontam plüssanyaggal, szegeltem bele léceket, melyeket betekertem vastagabb kötéllel, ami ugye kaparónak jó. Ebből csináltam szinteket is, és tök jó lett.
2010. okt. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!